anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DAC7 a sprzedaż charytatywna

s-p-i-n
#7 Wielbiciel#

Jako, że ostatnio tematyka dyrektywy Dac7 jest 'na tapecie' chciałbym się dowiedzieć jak do tych wszystkich limitów odnosi się sprzedaż charytatywna na Allegro np. w ramach WOŚP.
Czy Allegro to pominie czy też wliczy do limitu np. 30 transakcji?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pecela
#16 Inspirator#

Niestety ustawa nie robi wyjątków w tym zakresie. Jak sprzedaż przekroczy limit, to Allegro to zaraportuje.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@pecela Donosić za pomaganie to jakiś absurd. To nie ma nic z zarobkiem i za to mnie ma US sprawdzać . Dotychczas charytatywnie sprzedawałem co najmniej kilkaset pozycji rocznie (głownie aukcje na WOŚP) ,ale jak mam za to być zgłaszany to ja dziękuję. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608

Tu nic się nie zmienia odnośnie opodatkowania. Sam raport zaś nie jest podstawą do naliczania jakiś podatków. 

A co do raportu DAC7, to tam mowa jest o przekroczeniu kwoty 2000 euro i chodzi tu o przychód, a nie o dochód (inaczej zysk) lub 30 transakcji.

Zauważ że w raporcie nie będzie info na temat tego co się sprzedało, lecz tylko o ilości transakcji, łącznej ich kwocie i pobranej prowizji (też sumarycznie). Nie da się z tego wyciągnąć ani co się sprzedało, ani komu, ani czy była to sprzedaż z zyskiem czy stratą.

A i raportu nie ma co bać. Dużo groźniejsza jest ustawa o podatku dochodowym z 1991 roku, bo na jej podstawie US może wystąpić o szczegółowy wykaz transakcji wraz z pełnymi danymi stron, wyglądem w konta bankowe itp. DAC7 na to nie pozwala. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@pecela Ten problem to już swego czasu poznałem osobiście zanim założyłem firmę. Spędziłem w skarbówce kilka dni ,szczerej spowiedzi i znoszenia do wglądu wszystkich wyciągów. 

oznacz moderatorów