anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro blokuje konto w celu weryfikacji możliwości sfinalizowania transakcji?

hockyklocky
#2 Obserwator#

Witam, 

Posiadam zweryfikowane konto o statusie firma.

Powołując sie na art. 2.13 regulaminu zostało mi zawieszone konto kilkanaście godzin po wystawieniu ofert.

Zostałem poproszony o udowodnienie, że jestem w stanie sfinalizować transakcje do których doszło na moim koncie (np. za pomocą potwierdzeń, zdjęć itp. )

Nie posiadam żadnych zaległości wobec Allegro itd.

Czy to jest normalna procedura? Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem.

Dlaczego ktoś z góry zakłada, że istnieje podejrzenie niewywiązania się z transakcji?

 

Pozdrawiam

Bartek

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@hockyklocky Tak, to jest procedura dosyć powszechna dla nowych kont. Allegro obawia się o własne pieniądze z ewentualnych wypłat kupującym rekompensat w przypadku braku finalizacji transakcji przez sprzedającego.

oznacz moderatorów

hockyklocky
#2 Obserwator#

Dziękuję za odpowiedź.

W takim razie jak mam udowodnić, że ja mam zamiar wywiązać się z tych transakcji np. w przypadku ofert, które są w dropshippingu?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Allegro to nie interesuje. Masz się wywiązać - nawet zaciągając kredyt, jak  sądzę. Warunki odblokowania zapewne podali Ci w mailu. I znając ich -  nie ustąpią o krok. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

PS - na Twoim miejscu udałbym się z tym jednak do prawnika. I po udzieleniu pełnomocnictwa, niech on się  szarpie z Serwisem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 No..nie tylko nowych...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

hockyklocky
#2 Obserwator#

Dokładnie nie tylko nowych, posiadam to konto od 2 lat 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Według Allegro jest normalna. Kilkanaście wątków niżej jest historia człowieka z ponad 300 pozytywami, któremu All nie dość  że zawiesiło konto, to jeszcze zablkowało środki od klientów. Na sumę ponad stu tysięcy złotych. Niby korzystając z serwisu akceptujesz jego regulamin...ale  takie postępowanie jest moim zdaniem co najmniej wątpliwe prawnie. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów