anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro chce wyeliminować używane części samochodowe ze swojej platformy?

TechCenter
#1 Nowicjusz#

    Witam od ponad 10 lat sprzedaję używane części samochodowe na Allegro, mam około 5000 aukcji. Jest to jedna z niewielu kategorii która posiada opłatę za wystawienie oferty.
   Moje średnie koszty sprzedaży to prowizja od sprzedaży 10,18% plus opłaty za wystawienie 14,74% plus abonament, łącznie koszty wynoszą ponad 25% sprzedaży. Od 29 marca prowizja za sprzedaż części używanych rośnie do 14,76% czyli całkowite koszty osiągną 30% sprzedaży!
    Odnoszę wrażenie że Allegro chce wyeliminować sprzedaż używanych części samochodowe ze swojej platformy. Czy jest jakaś szansa na poprawę tej sytuacji, ponieważ koszty stają trudne do zaakceptowania.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TechCenter Cześć. Zależy nam na każdym feedbacku, dlatego dziękuję, że znalazłeś czas na podzielenie się z nami swoją opinią. Zmiany cen to są nasze konieczne decyzje biznesowe. Nie mamy planów ograniczeń w sprzedaży używanych części samochodowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SYLWIASZEWCZYK1
#8 Zapaleniec#

co to za konieczne decyzje biznesowe ?  ciągle podnosicie prowizje od sprzedaży , opłaty za wystawianie nie są niskie . Trudniej sprzedawać części używane niż nowe . Za udostępnienie platformy bierzecie 30% z tego co zarabiamy prawie jak provident . 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czego nie rozumiesz?

Chińczyk zapłaci nawet 50% prowizji i nie będzie marudził

to po co im Polak z jego ofertami

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@TechCenter Chińczyk jest w stanie wystawić nowe części taniej niż Ty używane i to on będzie miał zbyt choć jakość może być mizerna a Twoje oryginalne ,używane będą nadal grzać regał. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@SYLWIASZEWCZYK1 to nie moja branża , ale podejrzewam ,że jest to segment o dużej ilości zwrotów i wypłat z Protect , to za sobą niesie wysokie koszty dla sprzedawców .

oznacz moderatorów