anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro karze za urlop

miKAdostyl1
#8 Zapaleniec#

witam,chciałbym sie podzielić absurdem jaki mnie spotkał jako SS,więc tak-przebywając na urlopie ,który oczuwiście miałem zaznaczony w allegro,utraciłem tytuł SS za to że nie wysyłałem paczek w terminie,Absurg polega na tym,że to nie klienci byli nie zadowoleni z tego faktu a  allegro,że jak mogłem przybywac na urlopie i nie nadawac przesyłek?,w odpowiedzi usłyszałem tylko,że taki jest regulamin,czy nie uważacie ,że to jest jakiś absurd?,od czego jest urlop?,chyba po to aby odpocząć,min,także od allegro-ale nie przebywając na urlopie musiś co godzinę zaglądaąc do skrzynki @ czy przypadkiem któś o cos nie poprosi,albo co gorsze nie podejmie jakieś dyskusji-ponieważ zbyt późny kontakt także skutkuje karami w jakości sprzedaży.Może to trochę chaotycznie napisałem ale wg mieże chodzi mi o formę postrezgania URLOPU na allegro w który i tak trzeba się cały czas kontaktówać z klientami,pozdrawiam prowadzących Jedno osobową dziłal.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@miKAdostyl1 serio Allegro napisało ci, że chodziło o wysyłkę? Nam poleciały statystyki/dostaliśmy ostrzeżenia za brak odpowiedzi w dyskusjach. Ktoś z #%$# spadł, kto to wymyślił. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi  może nie zauważyliście, że za terminowe wysyłki parametry spadają podczas urlopu na łeb i szyję. Nie dalej jak wczoraj wklejałam tutaj odpowiedź Allegro po moim urlopie i utracie SS

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/terminowe-odpowiedzi-na-wiadomo%C5%9Bci-kl...

_____________
Kama
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Kaliope_Brzeg myśmy chyba ustawili czas realizacji na 2 dni robocze wtedy, bo między świętami a 2.01 mieliśmy inwentaryzację, część osób pracowała, część nie. Po ustawieniu informacji o urlopie sprzedaż poleciała na łeb, na szyję i przyznam szczerze, że nie zauważyłam znaczącego pogorszenia tego parametru. Bardziej nas wkurzyło to, że ostrzeżenia za nieterminową odpowiedź w dyskusji dostaliśmy 31 grudnia ok. 22. 

 

Generalnie ustaliliśmy w firmie, że nigdy więcej tego gó wnianego urlopu na allegro nie ustawimy, bo więcej z tym kłopotu niż korzyści. 

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@miKAdostyl1  no niestety masz rację, chaotycznie i niestarannie .Czytanie tego to też trochę kara 😄  Temat wałkowany tutaj wielokrotnie, poszukaj.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

miKAdostyl1
#8 Zapaleniec#

dzięki jestem tu pierwszy raz i nie czytałem tego,pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@miKAdostyl1 @myslenie-szkodzi @Kaliope_Brzeg Niestety Logika a Logia Allegro to dwie różne rzeczy. To tak jak jesteś maratończykiem w klubie, łamiesz nogę, przynosisz do klubu L4 , klub mówi : ok nie musisz się pojawiać na treningach bo masz L4 ale nie zwalnia Cię to z udziału w maratonie.

Niestety sugestia Allegro jest następująca :

1. WYŁĄCZ wszystkie swoje aukcje na czas urlopu. Powiadom wszystkich którzy kupili, a nie opłacili że będzie opóźnienie ( co i tak niczego nie gwarantuje).

2. ZOSTAW aukcje ale wydłuż czas sugerowanej wysyłki do powrotu po urlopie ( co nie uchroni Cię od negatywnych komentarzy i tak oraz nie wpłynie na oczekiwanie na odp)

3. ZNAJDŹ zastępstwo lub zabierz majdan ze sobą - co oczywiście jest bzdurą do kwadratu bo od czego masz urlop ( zwłaszcza gdy jesteś jednoosobową działalnością ).

CO POWINNO ALLEGRO ZROBIĆ ( JAK BY BYŁO PROFESJONALNĄ ORGANIZACJĄ ) :

1. W momencie kiedy jest urlop, Twoje aukcje przestają być widoczne dla kupujących, wszystko wraca do normy PO urlopie. Dzięki temu nie musisz nic robić ( kończyć, wystawiać od nowa, dodawać info itp)

2. NIE liczyć czasu odp i wysyłki do średniej, w momencie gdy jest urlop.

Niestety sądząc z ostatnich ruchów Allegro, Sprzedawcy są ostatnią grupą na której firmie zależy. ( a przynajmniej niektóre ich grupy)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Niestety dotąd, dopóki Allegro nie będzie miało prawdziwej, solidnej konkurencji będą miały miejsce takie absurdy. 

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_@cloudcloudNo i jak edytować nagłówek by było "karze" a nie "kara" ??

ps Ciągle nie mam emotek 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash wedle życzenia tytuł edytowałam 😉 Ja Twoje emotikony widzę!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

muzeumws
#8 Zapaleniec#

Jak szedłem na urlop na 10 dni w ubiegłym roku, to zrobiłem dwie rzeczy:

1. Wyłączyłem wszystkie zakupy za pobraniem w cennikach dostaw,

2. Ustawiłem czas wysyłki we wszystkich ofertach na 10 dni, a potem w trakcie urlopu ten czas sukcesywnie skracałem (do 7 dni, potem do 5, potem do 3 i do 2).

Urlop był wyjątkowo udany 🙂

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Również zostałam ukarana za pójście na urlop zabraniem mi Super Sprzedawcy 😞

Bełkot odpowiedzi mnie powalił:

"Gdy firma z dnia na dzień musi ograniczyć lub zaprzestać operacji rekomendujemy zatrzymanie ofert(ich zakończenie).
W ten sposób Sprzedający zapobiegnie napływaniu nowych zamówień których, nie będzie mógł realizować, nie będzie otrzymywał nowych pytań od Klientów, nie pojawią się nowe dyskusje itd.
Jednocześnie oferty będzie można wznowić bez większej utraty ich popularności (jest ona liczona proporcjonalnie), jak tylko sytuacja się unormuje.
Używanie opcji urlopu nie jest zalecane w takich przypadkach, ponieważ informacja o urlopie byłaby błędna jeżeli firma nie pracuje.  
Urlop też nie ma żadnego wpływu na Jakość sprzedaży, a więc spowoduje zaniżenie statystyk.
Jeśli firma działa, ale ma znacznie opóźnienia (z powodu mniejszego personelu) sugerujemy wydłużenie deklarowanego czasu wysyłki."

 

Na moje pytanie PO CO jest opcja urlop w tym portalu dowiedziałam się:

"Urlop pełni tylko funkcje informacyjną. Nie wstrzymywał on czasu wysyłki zadeklarowanego w ofercie. Allegro nie jest Pana pracodawcą, więc nie daje tym samym urlopu. "

 

Dodam, że jestem kobietą, zawsze podpisuję się imieniem i nazwiskiem, ale pracownicy Allegro maja problem z czytaniem.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 

"Urlop też nie ma żadnego wpływu na Jakość sprzedaży, a więc spowoduje zaniżenie statystyk "

Czy to aby nie jest oksymoron ? Nie ma wpływu ale zaniży 🤣

Mnie z kolei zastanawia inna rzecz, w jakich przypadkach Allegro rekomenduje funkcję Urlop ? 

"Używanie opcji urlopu nie jest zalecane w takich przypadkach, ponieważ informacja o urlopie byłaby błędna jeżeli firma nie pracuje " 

Ale może da się pracować i mieć urlop 🤣 🤣 Może ja jeszcze o czymś po prostu nie wiem.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

No przecież mi napisali: ..."Urlop pełni tylko funkcje informacyjną. " ...

dobrze, że nie ozdobną 🤣

szkoda, że nie uściślili o czym ma informować...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg No nie ma pozytywnego wpływu, więc się zgadza, spowoduje zaniżenie😛

No pewnie, że da się pracować na urlopie - nie wiesz, że większość Polaków podczas urlopu najczęściej bierze się za remont mieszkania?😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

@AGLOPRIMA2 

To jest autentyczna, skopiowana i wklejona odpowiedź pracownika Allegro?

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Tak, dokładnie i pierwsza i druga odpowiedź - kopij - wklej.

Pod pierwszą podpisała się osoba Krzysztof Jagsch, pod drugą Artur Papież

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@AGLOPRIMA2 Skoro otrzymałaś taką informację od pracownika Allegro "Urlop pełni tylko funkcje informacyjną. Nie wstrzymywał on czasu wysyłki zadeklarowanego w ofercie. Allegro nie jest Pana pracodawcą, więc nie daje tym samym urlopu. "

To ja się w takim razie zapytam @_HolaOla_ albo @msniezek jakim prawem narzucacie sprzedawcom maksymalnie 40 dni urlopu?????????

Skoro nie jesteście pracodawcami sprzedawców to odwalcie się od nas i nie róbcie jakichś sztucznych limitów. Z jednej bowiem strony narzucacie jakieś zasady, a z drugiej piszecie, że urlop to tylko informacja.... Nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta bzdety jakie pracownicy Allegro wypisują !!!!!!!!

Poza tym odnosząc się do jeszcze jednego cytatu pracownika "nie będzie otrzymywał nowych pytań od Klientów, nie pojawią się nowe dyskusje itd." Chciałbym zapytać, co się stanie jeśli klient założy np. dyskusję do towaru, który był wysłany załóżmy tydzień temu?

Wiecie co. Ja osobiście jestem coraz bliżej tego jak robią niektórzy sprzedawcy. Czyli z uwagi na te wszystkie nienormalne wymogi Allegro, po prostu zlekceważyć totalnie jakość obsługi. Kto ma kupić i tak kupi. To czy będzie kilka czy kilkadziesiąt negatywów. Co za różnica, a człowiek będzie spokojniejszy nie mając nad sobą tych chorych cyferek i roszczeniowych klientów. Skończy się problem wyłudzeń i pretensji. Ktoś chce dać negatywa. Niech da, jak mu to ulży. Do tego chyba mnie to wszystko doprowadzi bo już ledwo psychicznie ogarniam to wszystko 😕

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  kciuk do góry i bądź twardy👿

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

O, tak przy okazji, ktoś się orientuje, czy jeżeli sprzedawca oznaczy sobie, że przebywa na urlopie, to czy w centrum wiadomości/dyskusjach są te informacje i czy statystyki pomijają wtedy liczenie czasu?

Trochę to jest bez sensu, bo Jakość Sprzedaży I TAK spada, bo zmniejsza się ilość zamówień/spada obrót.

I teraz dlaczego

  • Tracisz punkty na zrealizowanych zamówieniach
  • Tracisz punkty za obrót w związku z powyższym
  • Tracisz punkty za utworzone dyskusje wg ilości zamówień - jeżeli masz 100+ zamówień i odpadną najstarsze zamówienia, to po urlopie będziesz mieć < 100 zamówień, więc zamiast dodatkowych 20pkt będzie 5 albo i 0, jak ktoś utworzy dyskusję

Jak sprawa się ma z terminowymi odpowiedziami na wiadomości kupujących? W centrum wiadomości można do kogoś napisać w każdej chwili, co więc z czasem odpowiedzi? Przecież na urlopie nie będę przejmował się sklepem.

Do tego co z dyskusjami? Kupujący nadal może utworzyć dyskusję w oparciu o zamówienie, które złożył przed moim urlopem.

@_HolaOla_  może pomożesz? Czy może nie musimy się aż tak przejmować tymi numerkami 😄

oznacz moderatorów