anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego allegro nie chroni sprzedawców

multishop24eu
#1 Nowicjusz#

Witam miałem incydent z kupujacym gdzie pani kupiła produkt zgodny z opisme numerem EAN i dostała fakture .  Po czym dostałem informacje że zamówienie sie nie zgadza .

Sprawdziłem EAN numer wysyłke i jest ok 

Pani nia forum zaczeła od opisów :

Nigdy nie zamówiłbym 2 kilogramów za 709 CZK, nawet ze zniżką!!!!!! Zamówiłem 4 kilogramy!!!! Dziwne, że oferta ze strony sprzedawcy nagle zniknęła.... Wyślij mi jasny dowód, że zamówiłem 2 kilogramy, nigdy nie jest to wskazane w wiadomościach ani fakturze, tzn. że jest to wyraźne oszustwo!!!!

że nie wysyłam faktur. 

Używa słów nieprzyzwoitych ,obraza sprzadawców i pisze nieprawde . 

Zgłosiłem to do allegro podczas rozmowy i konsultant potwierdził że tak nie można bo używa zabronionyh słów i pisze nieoprawde . Dostałem informacje że wpis zostanie usuniety,

Lecz tak nie było jakośc -600 

Zgłosiłem ponownie na czat allegro 2 razy otrzymałem informacje że mam sma sie dogadać że tak mozna .

Co teraz czy jest to stosowana praktyka aby obrażac sprzedawców i pisac nieprawde 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@multishop24eu Dzieje się tak dlatego, że Allegro nie rozumie podstawowej sprawy: że to my sprzedawcy jesteśmy jego klientami - a nie nasi kupujący. jednak nie liczyłbym na to, że coś się zmieni w tej kwestii, sprzedawca zawsze będzie tu poniewierany

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@multishop24eu wygląda na sławny błąd katalogu produktów czyżby ktoś sobie pod tym eanem zrobił 4 pak?

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@az1rael

Dużo osób rozumie też zasad przydział nr EAN.

Jeden kod powinien być przypisany do jednej jednostki detalicznej i tak powinno, to być w katalogu. Jak ktoś robi sobie zestaw, to ilość sztuk powinna zmieniona być tylko w tej ofercie, bez tworzenia nowego produktu w katalogu, czy zmienianiu istniejących pozycji.

Gorzej jak produkt sprzedawany jest np. na metry czy kg. Wtedy EAN przypisany jest do całego opakowania. W takim wypadku należałoby przeliczać zakupioną ilość na część całości, albo zastosować kod wagowy, albo nie wymagać kodów EAN. Niestety z tym Allegro i ich katalog ma jeszcze spory problem. 

 

oznacz moderatorów

multishop24_eu
#7 Wielbiciel#

nie to nie zestaw kod EAN jest poprawny . plus Pani wyzywa od oszustów i wszytscy twierdzą zę jest ok . Czasami faktycznie allegero ma bląd w kategori lub opise stało sie tak z karmą royal canic gdzie jeden EAN był od 2018 roku podpiedy pod dwa produkty. W tym przypadku ostatnim było ok . SZkoda że nic sobie z tego nie robią i zgłoszenia nie są do allegro które potem przekazuje sprzedajacym tylko do sprzedawcy gdzie mozna na każdego napluć lun po 15 minutach po zamówieniu napisać że zamówienie spóźnione a paczk już jedzie . 

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

1. Kupujący może cię wyzywać, allegro będzie tylko prosiło o kulturę wypowiedzi, tak samo w drugą stronę
2. Numer EAN na allegro nie stanowi opisu sprzedawanej rzeczy, w jednym katalogu może być jeden kod EAN i produkt z różną masą jak również odwrotnie

Podstawą do określenia czy zamówienie się zgadza jest opis produktu wraz z parametrami, które przedstawione były w momencie zakupu. Jeśli sugerowałeś się wyłącznie kodem EAN gdzie w katalogu GS1 produkt z tym kodem jest o masie 2KG a na Twojej aukcji w opisie czy parametrach było 4KG - to Ty popełniłeś błąd.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@q3qPL nie zgodzę się z tym

była tu ostatnio dyskusja o gwoździach/śrubkach, gdzie kupujący odesłał ich mniej niż w opakowaniu

sprzedawca twierdził analogicznie do Ciebie, że odesłany produkt jest bezwartościowy, gdyż nie nadaje się do sprzedaży

polecano sprzedawcy proporcjonalny zwrot do ubytku w komplecie

w myśl ducha ustawy konsumenckiej zwracany produkt ma nadawać się do dalszej sprzedaży

jak takie coś wystawić na allegro

 

inny temat mam pudełko po tv i chcę je sprzedać - z jakim eanem jest wystawić?

z innym - to jest oszustwo, gdyż ean jest nadrukowany na pudełku

 

Mam prawo kupić wielokilogramowe opakowania np: cukierków i podzielić je na mniejsze paczki lub sprzedawać na kilogramy - jak robią to supermarkety

z jakim eanem je sprzedać?

mogę wykupić sobie eany w gs1 - ale czy mam prawo je tak używać, kto jest wtedy właścicielem marki?

jak podam siebie - producent oskarży mnie pod podszywanie się pod niego

jak podam producenta - to będzie twierdził, że nie produkuje produktu o takim eanie

 

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

Trochę nie rozumiem o co Tobie chodzi z tymi śrubkami. I z czym konkretnie się nie zgadzasz?


inny temat mam pudełko po tv i chcę je sprzedać - z jakim eanem jest wystawić? - w kategorii opakowania nie musisz podawać kodu ean

z innym - to jest oszustwo, gdyż ean jest nadrukowany na pudełku - nie przesadzaj 😄

Mam prawo kupić wielokilogramowe opakowania np: cukierków i podzielić je na mniejsze paczki lub sprzedawać na kilogramy - jak robią to supermarkety

z jakim eanem je sprzedać? - eanem tych cukierów ale podając wagę jaką sprzedajesz w opisie/parametrach


mogę wykupić sobie eany w gs1 - ale czy mam prawo je tak używać, kto jest wtedy właścicielem marki? - tu trafiasz w punkt, teraz sprzedawców jak mrówków, którzy kupują sobie eany i podpinają produkty innych firm (sam tak robię 😅)

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@q3qPL jasne, jeżeli chcę kupić produkt o danym eanie, gdyż jest to 5kg opakowanie cukierków

to mam sprawdzać, czy produkt w ofercie jest inny?

ean ma jednoznacznie identyfikować produkt wg allegro, dlatego ta cała produktyzacja w oparciu o gs1 jest bez sensu bo tego nie robi

pudełko do tv może być z instrukcjami i stopą od tv - jaki ma ean?

w opisie produktu nie możesz podawać kodu ean

nie możesz opisać towaru np: nie możesz opisać towaru tak - "pudełko do tv o danym eanie z instrukcjami i stopą od tv"

te same model tv mogą mieć różne eany (różne rejony dystrybucji lub różny stan kompletu) - więc taka informacja jest istotna

 

ponadto zauważ, że jako sprzedawca u siebie masz pełną dowolność

możesz wbić do swojego systemu 5kg cukierków jako opakowanie 1szt, 5kg lub 2.5kg lub 100ml i itp

na allegro nie możesz tego robić - jest tylko słuszna jedna opcja narzucona przez serwis

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

w 100% Cię rozumiem i zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania ale jak sam zauważyłeś realia sprzedaży i sprzedaż na allegro to 2 różne rzeczy.
Chcą tutaj zrobić utopijny katalog gdzie jeden ean odpowiada jednemu produktowi z konkretnymi niezmiennymi parametrami ale wychodzi to jak widać od dłuższego czasu bokiem

oznacz moderatorów

multishop24_eu
#7 Wielbiciel#

nie allegro nie poprosi o kulture wypowiedzi bo wpisa jest po czesku i juz zgłósięm oni problemu nie widzą

Prosze o niepisanie nieprawy sprawa została zgłoszona do Allegro i świadczenie nieprawdy i wyzwiska od "oszust"  ja nie mogłem tego słowa użyć a PAni moze bo po czesku .SZOK

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A pokażesz nam tą ofertę?

oznacz moderatorów