anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pobrało ode mnie prowizję jeżeli do zakupu nie doszło?

likazy
#7 Wielbiciel#

czy ktoś zna uzasadnienie takiego postępowania allegro:

klient nie wpłaca należności za towar, allegro pobiera prowizję, kupujący kłamie i nie przedstawia na wezwanie sprzedającego dowodu zapłaty a allegro ignoruje ten fakt, po odwołaniu mimo braku uzasadnienia pobranie prowizji pozostaje faktem bez uzasadnienia w odpowiedzi na nie

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@likazy odwołaj się od odwołania i proś do bólu o potwierdzenie zapłaty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

likazy
#7 Wielbiciel#

POPRZEDNIM RAZEM ZLALI BEZ UZASADNIENIA

oznacz moderatorów

likazy
#7 Wielbiciel#

..co ciekawe, odrzucono odwołanie.. nie podając uzasadnienia obecnie po "przepychance" czyli kolejnym odwołaniu, zwrócono, raczej miało to powód upublicznienia..

Warto poczytać co miał do powiedzenia moderator. [....]

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@likazy Jak to miała być forma płatności?

oznacz moderatorów

likazy
#7 Wielbiciel#

TYLKO PRZEZ POŚREDNICTWO ALLEGRO

oznacz moderatorów

likazy
#7 Wielbiciel#

..i wg allegro.. nie pomogło.. do "wczoraj" po kolejnym itp.. itd..

Warto poczytać co miał do powiedzenia moderator. [....]

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@likazy Nie może tak być, jeśli nie zapłacił, Allegro ma możliwość zażądać od kupującego potwierdzenia wpłaty. Jeżeli tego potwierdzenia nie ma, prowizja nie powinna być naliczona. Możesz pisać przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d1df83fc-8979-4595-90f6-008242ba2095&subjectId=ac728b31-9...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@likazy wypowiedzieliśmy się w dyskusji, oczywiście Kupujący nie mógł oczekiwać wysłania przesyłki za pobraniem, ponieważ taka metoda zapłaty nie była dostępna w ofercie. W związku z nieprzyznanym rabatem transakcyjnym, możesz się odwołać od decyzji odmownej korzystając z tego formularza. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

likazy
#7 Wielbiciel#

Pani wyjaśnienie to grzeczna forma nijakiego ustosunkowania się do sprawy.

Tak więc:

Klient uczestnicząc w aukcji zgodził się na jej warunki.
W tej aukcji mógł dokonać wpłaty w każdy możliwy sposób tylko za pośrednictwem portalu allegro!!

Po pewnym czasie zgłosił w "dyskusji" > nie otrzymałem towaru po wpłacie< .

I tu  allegro nie zareagowało właściwie, bo nie wezwało do przedstawienia dowodu zapłaty, skoro system go nie odnotował.
Właśnie po to w aukcji były zastrzeżone warunki płatności, by ich stan był przejrzysty dla wszystkich ze stron. Przepływ informacji jest natomiast możliwy tylko za pośrednictwem allegro!!!

Następnie w dyskusji po wezwaniu przez sprzedającego o udokumentowanie wpłaty kupujący zażądał udostępnienia zastrzeganego w aukcji nr konta osobistego.  
Tym samym przyznał się do braku zapłaty!!.. i po raz kolejny zerwał warunki udziału w aukcji. Samo zaś allegro kolejny raz nie zareagowało właściwie.

Poczynający sobie kupujący, i allegro, jako te ostanie, capnęło prowizję za niesprzedany towar. [W moim przypadku kolejny raz]

 Można przypomnieć jak za mniej niż 8,5zł banowano mi konto, blokując działanie części sprzedaży mimo zobowiązań niższych niż regulaminowo określone wezwaniem i znaczącymi środkami na koncie przychodów. Przy czym opcja "kupuj"  - działała.
Co ciekawe, logując się na tym samym PC, kolega, mając zobowiązania przekraczające,  śmigał sobie na allegro jak chciał ..

Podczas interwencji, pracownik choć przywrócił-odblokowął konto zakrztusił się tłumacząc sytuację [telefoniczna interwencja]. Co było najgłupsze, allegro blokowało mi również zakładkę "opłaty za prowadzenie konta".. brawo!! odblokujemy jak zapłacisz, ale jak zapłacić? Geniusze logiki? ..personalne pokazywanie władzy?

 

Proponuje Pani na przyszłość wyważyć poziom odpowiedzi ze strony allegro ponad poziom polemiki i nijakości. Jest coś takiego jak regulamin i proszę się odnosić na jego podstawie. Z resztą miał on wiele błędów wcześniej w tym prawnych.
Teraz błędem może być dalsze uczestnictwo w sprzedaży.

Do tej pory nie zostałem poinformowany o zasadności pobrania mi prowizji za nie sprzedany towar, a działanie w zakresie arbitrażu ...
Samo oświadczenie którego kłamliwość się ujawniła w dyskusji nie uprawnia do pobrania opłaty.

Kwestia prowizji za aukcję 10012501555 pozostaje nie rozwiązana i wskazuje na naruszenie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@likazy wczoraj wieczorem rabat transakcyjny (zwrot prowizji) za aukcję 10012501555 został Ci przyznany, w mailu poinformowaliśmy, że nie wydarzyło się to automatycznie, ponieważ Kupujący nie odpowiedział na nasze pytanie odnośnie zakupu, dlatego nie mieliśmy wystarczających danych, aby rozpatrzyć wniosek. Nie ingerujemy w dyskusje dopóki nie zostaniemy o to poproszeni, w prowadzonej odnośnie tego zakupy dyskusji wypowiedzieliśmy się raz, ponieważ zostaliśmy o to poproszeni i obiektywnie przyznaliśmy Ci rację - w ofercie nie było dostawy za pobraniem, więc Kupujący nie mógł jej oczekiwać.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

likazy
#7 Wielbiciel#

..tak dla przypomnienia, zwracałem się do allegro, w tym z wnioskiem o zablokowanie konta kupującego, za składanie fałszywego oświadczenia.

Nadto zauważam, że dyskusja lub jej brak nie jest zgodnie z Pani wykładnią - podstawą do pobrania prowizji. Wynika zatem, że pobranie prowizji miało inne podstawy niż "regulaminowe". Uzasadnienia jej pobrania nie otrzymałem.  Moderując wypowiedzi  ..negatywnie potraktowano moje odwołanie bez uzasadnienia. Obecne było drugim, na forum.

Zauważam że zwrot "Ci", jest natomiast wysoce nie kulturalny, i proszę sobie już pominąć tłumaczenie zasad wystawianej przeze mnie aukcji - jest to również nie na miejscu.

Zwracając się do moderatora-allegro.. wnoszę o zakończenie tej dyskusji.

oznacz moderatorów