anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro toleruje chamstwo?

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Od pewnego czasu obserwuję jednego sprzedającego, który notorycznie obraża swoich klientów w odpowiedziach na negatywne komentarze. Wyzywa od **piiip**ów, ukraińskich brudasów, podaje ich pełne dane osobowe. Wiele razy zgłaszałam to przez formularz kontaktowy. Kończy się na tym, że odpowiedzi sprzedawcy są  usuwane, ale zaraz pojawiają się kolejne.

Drogie allegro, czy oprócz "ubolewamy, jest nam przykro" potraficie skutecznie przeciwdziałać łamaniu waszego własnego regulaminu? Dysponuję numerami zgłoszeń oraz zrzutami ekranu. 

 

 

Poniżej najnowsza odpowiedź użytkownika xiaomi_pl : 

 

"UWAGA NA TEGO SPRZEDAJĄCEGO - Opaskę M4 kupiłem 16 grudnia i do dzisiaj jej nie dostałem (8.02). Pomyliłem paczkomaty i zgłosiłem sprzedawcy prośbę o przekierowanie paczki. Kontakt z kupującym skandaliczny, chamski, brak jakiejkolwiek pomocy. Ostatecznie stanęło na tym że nic się nie da zrobić i paczka może wróci do nadawcy. Teraz nie mam ani pieniędzy ani opaski Mi Band4. "

Odpowiedź z dnia 08 lut 2020

"Uważać to należy na Ciebie. Wysłano towar 2 razy- za drugim razem na zmieniony paczkomat ponosząc dodatkowe koszty: 655200056920819113796552, 655200999020819117873300. Żadnej z przesyłek nie odebrano. Takie zachowanie pokazuje z kim mamy do czynienia- z id..tą, co nawet zamówić w internecie nie umie. Robienie z poważnej firmy o szus naraziło Cię na postępowanie sądowe. komentarze niech czytają i widzą, z kim mamy do czynienia na co dzień...internet nie weryfikuje psychiki użytkowników, a szkoda "

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Nie zamierzam tutaj odkręcać, ani zaklinać rzeczywistości. Nie mogę się jednak zapoznać ze sprawą, jeśli mi jej nie wskażesz. W swojej wypowiedzi przedstawiłeś jej przebieg wyłącznie ze swojej perspektywy, więc jeśli oczekujesz, że w jakikolwiek sposób się do niej odniosę, poproszę o jej numer. 

W kwestii drugiej części Twojej wypowiedzi, to rozumiem tutaj sarkazm i dziękuję za poradę, ale wskazałam już jak weryfikowane są zgłoszenia dotyczące naruszania zasad i jakie podstawy kwalifikują komentarze i odpowiedzi do usunięcia. Regularnie kasujemy te wpisy, w których publikowane są loginy i dane kontaktowe użytkowników, czego najlepszym przykładem są odpowiedzi, które wskazałeś powyżej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Ciekawie sie czyta😉 ale ludzie powinni sami reagowac jezeli ktos kogos nazywa poblicznie kretynem,baranem itp to mozna go scigac z powodztwa cywilnego...jakby wplacil z 5 tysiecy na schronisko dla zwierzat podejrzewam ze wiecej by takich wypocin nie opublikowal😉

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Bohater oryginalnego posta, Monsieur Xiaomi_Pl znowu w akcji:

"Przykład Allegrowicza, który ma absolutnie w czterech literach Kupującego. Absurdalna sytuacja, zakupiłem produkt za 40zł, a po godzinie "Allegrowicz zaktualizował cenę produktu" na 17zł. Napisałem od razu i zamiast słów grzecznościowych "Dzień dobry, przykro nam, sorry" czy propo giftu rekompensaty, cokolwiek, to na sucho dostałem kartę zwrotu i że to promocja Allegro. Jestem zniesmaczony, ale nie mam czasu na zabawę w zwroty. W opisie 2400rpm, a na pudełku 1000rpm i inny poziom hałasu. Brawo. "

Odpowiedź z dnia 10 lis 2020

"Przykład allegrowicza, który idzie do biedry kupić banany, po czym na drugi dzień żąda zwrotu, bo jest promocja- nie polecamy takich ....ozjadów"

 
 
zanim się zlecą obrońcy sprzedającego to dodam tylko, że gość regularnie odpowiada w ten sposób i włos mu z głowy nie spadł 😉 
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@myslenie-szkodzi 

Wg mnie to zgłaszając takich sprzedających działasz w ich interesie - Allegro usunie te odpowiedzi, więc potencjalny kupujący nie dowie się jaki to burak i dokona u niego zakupu. 

Ja zdecydowanie wolę wiedzieć przed zakupem, że sprzedający to jakiś prostak.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@vonNogay po części masz rację 🤔 okej, przy następnym gagatku wyrzucę linki do aukcji, będzie ciut trudniej 😃

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

tak sie wtrace i moze troche odkopie bo lubie takie tematy. Piszesz, ze sprzedajacy to prostak.. Powiedz.. czy wsrod kupujacych rownierz moze byc prostak czy to tylko dotyczny sprzedajacych ?:)

I dla mnie to mam to gdzies czy sprzedajacy to prostak czy nie, czarny bialy czy zielony. Bylem dostal to co chcialam dostac.

 

A jescze co do kupujacych... to jacy jestesmy doskonale bylo widac w pamietnej akcji Lidla. Napewno wiecie o co chodzi 🙂

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Inny sprzedający, uwaga, bo będzie dość schizofrenicznie... 😄

1.

"Chińskie lampki bez oryginalnego opakowania. Bez oznaczenia firmy millenium, wtyczka zmieniona na postarzaną nieoryginalna. Przyczepione do starej tektury, żarówki które są zapasowe nawet nie dobrane do kompletu i od razu sie palą. To chinszczyzna, ktora juz od dawna krąży po rynku, NIE LICYTUJCIE!!!!"

Odpowiedź z dnia 14 paź 2020

"a GDZIE w OPISIE aukcji i na ZDJĘCIACH widzi tam Tam PUDEŁKO ... ??? ... Dlaczego Pan KŁAMIE i wypisuje BZDURY ... ??? Już Raz Allegro USUNĘŁO Pana KŁAMLIWY i OSZCZERCZY komentarz !!! Po którym rynku krąży ...??? w związku z tym ze mnie Pan SZKALUJE i Celowo PSUJE moja OPINIĘ - umieszczam Pana "XXX" na czołowej pozycji mojej CZARNEJ LISTY . Zabraniam aby Kiedykolwiek i Cokolwiek Pan jeszcze u mnie kupował ... !!! "

 

2.

"Specjalnie dopytywałam mailowo, czy naczynie ma ubytki emalii. Odp: Nie ma! A jednak ma! I to nie jedną, nie dwa a nawet nie trzy... W takiej sytuacji nie można piec mięsa... Ładne, więc pójdzie do czego innego ale...niesmak zostaje."

Odpowiedź z dnia 09 kwi 2020

"Kupiła Zabytkową 50-cio letnią UŻYWANĄ Żeliwną Gęsiarkę. Faktycznie pytała o Odbicia Emalli -odpowiedziałem ze NIE MA bo fabryczna KROPECZKA - niedolanie szkliwa wielkości OSTRZA SZPILKI - nie jest OBICIEM emalii !!! Koronawirus Szkodzi na PŁUCA zakłóca SMAK i WĘCH ale okazuje się że i atakuje MÓZG.WSZEM i WOBEC informuję że "XXX" jako Klientka która PSUJE moją Reputacje Bez Uzasadnienia NINIEJSZYM zostaje Pretendowana do Mojej CZARNEJ LISTY.Taką decyzję podjęła Komisja WERYFIKACYJNA !!!"

 

3.

 "Zamówione talerzyki przyszły w paczce pełnej ŚMIECI!!!! Z obrzydzeniem rozpakowywałam zamówienie... paczka była pełna opakowań po piwie i inne plastikowe worki... NA JEDNYM BYŁ PRZYKLEJONY WŁOS łonowy?!?"
Odpowiedź z dnia 23 lip 2020

"Czytając komentarz od "XXX" po ponad 15-letnim pobycie na Allegro - Doznałem SZOKU ...!!!... Nie wyobrażałem sobie że Młoda Subtelna (???) Kobieta (???) może wystawić tak WSTRĘTNY WULGARNY KŁAMLIWY i ZŁOŚLIWY komentarz ...W dobie EKOLOGII i Ochrony Środowiska używa się Wtórnych CZYSTYCH Materiałów Pakowych aby Ratować Ziemię . Pani tego nie rozumie ? Za WULGARNOŚĆ umieszczam Panią Na CZARNEJ LIŚCIE . Zabraniam aby KIEDYKOLWIEK i COKOLWIEK Pani u mnie kupowała !!! Zdecydowanie NIE POLECAM"

 

 

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Musze sie spytac co do nr. 3.

 

Skad wiedziała, ze to łoniak? :):):)

I sumie jak pakuje to tez jako upychacz wrzucam jakies smieci 🙂 Znacyz gazety jakies i kartony 😛

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

A moim zdaniem, po wyedytowaniu danych osobowych i loginów, takie odpowiedzi powinny zostać. Jako sprzedawca wiem, że negatywy mogą być z d. wzięte, dlatego jako kupujący ze szczególną uwagą czytam odpowiedzi do negatywów. I w tych przypadkach omijałbym sprzedawcę szerokim łukiem.   

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl   Popieram,  właśnie takie  odpowiedzi powinny zostawać,  to jest najlepsze świadectwo jakości  sprzedającego.

Jeżeli  Allegro  da  takiemu  "twórcy"  naganę lub  usunie jego posty  to  tylko  ukrywa jego  "artystyczną"  działalność  🤐

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

powinny zostawać, ale sprzedający otrzymywać ostrzeżenia

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

I kolejny, co podaje dane swoich klientów... https://allegro.pl/uzytkownik/karbonowy_pl/oceny?recommend=false&page=1

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

i dobrze

Sprzedawca podpisał wypowiedź Kupującego, który szkaluje jego firmę

i komentarzami wykracza poza ramy oceny produktu

 

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Imie i Nazwisko można podawać w tym wypadku gdyż nie ma możliwości "skojarzenia" takiego kupującego z osobą która oceniała i kim jest, miałem kurs RODO w firmie haha 😉 Ale miała mozliwość napisać dlaczego takie oceny a tego nie zrobiła to sprzedający napisał i dobrze.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów