anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro wydłuża sztucznie ilość dni na wysyłkę naszych produktów ?

markadlaciebie
#7 Wielbiciel#

Dlaczego w naszych ofertach Allegro ustawiło sobie czas realizacji na 10 dni . Żadnej paczki nie wysyłamy aż tak długo , na podstawie czego Allegro sobie to wylicza ? Sami w ofertach wstawiamy czas od "natychmiast do 5 dni" , najdłużej idącą paczka idzie do klienta 5 dni , i to sporadyczne przypadki , zaś allegro podpięli do naszych ofert czas realizacji 10 dni i padła nam przez to sprzedaż . Mogę prosić o jakieś podpowiedzi ...

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@markadlaciebie   Masz ustawioną wysyłkę w ciągu 5 dni roboczych, dodaj do tego weekend i czas na dostawę to wyjdzie 10 dni.

Zmień może czas dostawy na krótszy .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@markadlaciebie Mylisz pojęcia. Allegro nie ustawia czasu realizacji, tylko czas dostawy. Na czas dostawy wpływ ma ustawiony przez Ciebie czas wysyłki + czas dostarczenia przez przewoźnika. Czas dostawy to nie jest czas wysyłki. Jeżeli skrócisz czas wysyłki, czas dostawy także się skróci.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96  @Kaliope_Brzeg 

Jeśli macie rację, to serwisowi należą się bęcki (nie, to nie groźba karalna, tylko delikatna sugestia😊)

Bo to by znaczyło, że jeśli faktyczny czas dostawy jest krótszy niż deklarowany czas wysyłki plus dostarczenie przez przewoźnika, Allegro używa deklarowanego czasu wysyłki plus czas na dostarczenie - a jeśli faktyczny jest dłuższy, to odwrotnie (tego akurat jestem pewna).

@markadlaciebie  poruszył przy okazji - mimowolnie - bardzo nieprzyjemny temat - "od natychmiast do 5 dni".

A jeśli ktoś sprzedaje 88 wzorów etui do smartfonów, w tym jeden wyszywany ręcznie na zamówienie? 87 ofert z wysyłką w 24 godziny i jedna oferta z wysyłką do tygodnia, bo tyle trwa wyszywanie zamówionego wzoru? Co zobaczą kupujący NIEwyszywane etui w polu "przewidywana dostawa"?

Taki sprzedawca może zbankrutować nie wiedząc nawet, co go trafiło🙄

No.

PS. Zwrot "sporadyczne przypadki" zasługuje na osobny wątek definiujący sporadyczność przypadków w ujęciu statystycznym.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 w takiej sytuacji jeśli produkt w ofercie jest wysyłany później, niż w innych ofertach sprzedającego bo np. jest robiony na zamówienie, trzeba ustawić osobny czas wysyłki w tej ofercie. Wtedy monitorujemy go i wyliczamy czas dostawy oddzielnie.  Jeśli wszystkie oferty mają taką samą deklarację, to obliczamy czas wysyłki dla nich wszystkich, chociaż się różnią.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów