anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro wymaga abym kłamał w swojej ofercie?

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Cześć. Od kilku dni mam problem z obsługą Allegro, a raczej z tym, że po prostu nie możemy się zrozumieć przez to, że praktycznie na co drugą wiadomość odpisuje mi inna osoba, która nie zna tematu, zadaje te same pytania i ma te same wątpliwości, które oczywiście wyjaśniałem już WIELE razy:)

W czym rzecz. Oferuję oryginalne wkłady do drukarek HP (nowe, z plombami na głowicy, nie wydrukowały jeszcze ani jednej strony) dopełnione maksymalną ilością atramentu (też HP, butelkowanym) przez niezależnego niemieckiego producenta. Aktualnie HP napełnia swoje głowice 2-3-6ml atramentu chociaż spokojnie mieści się tam nawet 20ml. Przez kilka dobrych lat normalnie je sobie sprzedawałem, klienci zadowoleni, ogólnie wszystko ok. Teraz nagle Allegro stwierdza, że.... wprowadzam klientów w błąd... Chcą abym zaznaczył parametr, że wkłady są REGENEROWANE. Nie pomagają moje tłumaczenia, że to nie prawda i że teraz to dopiero kłamał bym klientów.

Jak samo słowo REGENEROWANE oznacza, mamy do czynienia z produktem starym, zużytym, który został przywrócony do swojej (przynajmniej jako takiej) sprawności. W przypadku tych wkładów jest wręcz odwrotnie. Produkt fabrycznie nowy i nigdy nie używany został wręcz poprawiony, a nie zregenerowany.

Nie mam już powoli sił, bo sprawa jest wręcz banalna, tylko nikt z obsługi (a rozmawiałem już w sumie z kilkunastoma osobami) nie chce mnie zrozumieć. Jak już jakiś pracownik to przyjmie i zrozumie to czepia się innej banalnej rzeczy np. zdjęcia w aukcji chociaż w 100% przedstawia ono oferowany produkt... Co jeszcze mogę zrobić abym w końcu mógł spokojnie wystawiać moje produkty?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Tak też zrobiłem. Nie mam siły z Wami walczyć, za stary już jestem:) 

 

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę miłego wieczoru.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@donaj_byd Jeśli zmieniłeś parametr stan, problem rozwiązany 🙂  Ja również gorąco pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i dobrego wieczoru! 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ a może szanowne allegro wyjdzie na przeciw nowościom rynkowym i dołoży stan "modyfikowany" bo tym dokładnie to jest 🙂 

 

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Proponowałem... Modyfikowany lub dopełniony, jak tam wolą. Może za 2 lata będzie:)

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Bytom_Trade @donaj_byd Obiecać tego nie mogę, ale mogę zapewnić Was, że przedstawię sprawę komu trzeba i przeanalizujemy, czy da się coś zrobić w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Przedstawiłam Ci jak powinieneś prawidłowo wpisać stan przedmiotu w swoich ofertach i oczywiście masz prawo do własnej opinii na ten temat, jednak nie zmieni to naszego stanowiska."
"Nie, oferta będzie ok, jeśli zaznaczysz stan "regenerowany", a nie "nowy".

Czyli "ma być tak jak my mówimy, nawet jak nie mamy racji i robimy panią lekkich obyczajów z logiki, bo tak i już <i tu tupanie nóżką>"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tu potrzebne są do wprowadzenia jakieś pośrednie określenia ,gdyż nie dla każdego kupującego laika jest to określenie jednoznaczne .Sam miałem też takie sytuacje sprzedając przedmioty używane w antykach ,głównie srebrne naczynia przy których zawsze zaznaczam że przedmiot jest "do renowacji" choć często wystarczy go przemyć .Wystawiając do regeneracji wiele osób zwraca uwagę że czyszczenie to nie renowacja ale nie każdy to rozumie i wolę napisać że jest coś do poprawy i sprzedać nieco taniej niż później dochodzić się z klientem że gdzieś była jakaś plamka i musi dać negatywa. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@_HolaOla_  zgodnie z definicja regeneracji:

"odzyskiwanie w procesach technologicznych wartościowych substancji, energii lub przywracanie zużytym substancjomniektórym materiałom ich pierwotnych właściwości"

Mam dwa pytania:

1) co "odzyskuje" producent/dystrybutor kupujac i dopełniając nowe tusze ??? 

2) Jakie sa zużyte substancje /podzespoły przywrócone do pierwotnej własciwosci w produktach @donaj_byd  ??? Skoro wszystko ma NOWE

 

Idac tym tropem : każda hurtownia/dystrybutor który konfekcjonuje produkty - kupuje je w dużych opakowania i dzieli na mniejsze pakując oryginalnie i informując o tym na opakowaniu. Czy takie produkty są nowe ????

Bo wszyscy je sprzedają jako nowe. Informujac kllienta kto wyprodukował a kto i na czyje zlecenie zapakował.

Moim zdaniem produkty o których mówimy nie są regenerowane poniewaz NIGDY NIE ZOSTAŁY UŻYTE. Oczywiście nie można mówić że sa to oryginalne produkty lecz umieszcze ich w kategorii nowych zamiennikow moim zdaniem jest słuszne. Z pewnościa nie są to produkty regenerowane .

Regenerowane by były jeśli by byłu użyte i napełnione ponownie.

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Ja to wiem, Ty to wiesz, każdy kto to czyta to wie.... oprócz obsługi Allegro. To jest sprawa tak oczywista, że aż płakać się chce... Jestem ciekawy Czy moderatorka odpowie na Twoje pytania... Zapewne nie:) Wystawiłem ofertę z parametrem regenerowany zamiast nowy. Niech im na zdrowie wyjdzie...

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Powiem więcej, każdy telefon Xiaomi jest nie wiem, albo regenerowany albo używany. Oszuści kupują wyświetlacze i pamięci od Samsunga, procesory od MediaTeka, baterie od firmy XYZ, później to składają modyfikując, lutując czy zmieniając np. parametry pracy procesora i mają czelność sprzedawać to jako produkt NOWY...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Towar nie jest nowy, tylko przerobiony, stąd też nie może mieć takiego parametru. W mojej poprzedniej wypowiedzi zaznaczyłam, której części definicji tyczy się regeneracja, więc dalsze rozbieranie jej na części pierwsze naprawdę nie przyniesie tutaj przełomu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Problem polega na tym, że produkt nie jest przerobiony. BestPrint kupuje głowice HP traktując je jako "część" potrzebną do stworzenia swojego produktu. Dodaje to tego duuuużo atramentu, dodaje odpowiedni oznaczenie i oferuje to jako swój produkt. Czy Xiaomi kupując ekrany od Samsunga i procesory od MediaTeka też je przerabia i sprzedaje regenerowane telefony?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@_HolaOla_   Najbardziej znane wyrazy bliskoznaczne słowa regeneracja to: kontemplacja pustki, restauracja, odnowienie, rekonstrukcja, modernizacja, remont, zreperowanie, reparacja, renowacja, trening, odradzanie, odtworzenie, odrestaurowanie, naprawienie, naprawianie, naprawa, serwis, restytucja, reprodukcja, restaurowanie

Przerabianie nowego produktu to nie regeneracja. Bez rozbierania na czynniki pierwsze

Nowy produkt nadal pozostaje nowym. Nawet jeśli jest przerobiony.

Wybacz ale nie znalazłem tam słówka że przerabianie= regeneracja

https://synonim.net/synonim/regeneracja

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ właśnie w tym, rzecz że jego produkt nie jest regenerowany. Nie możecie go prosić o coś takiego bo jest to sprzeczne ze stanem faktycznym.

Swój pierwszy post pisałem w przekonaniu, że chce je wystawiać jako oryginalny HP z dopełnieniem a tak nie jest.

Faktycznie jest to nowy produkt firmy XXX (która dokonuje dodatkowego napełniania) i jeżeli sprzedaje pod taką nazwą (jak to okazało się w kolejnej wiadomości) to jest to jak najbardziej OK i produkt można nazwac nowym.

Tak samo jak twój telefon czy komputer. Producent X kupuję procesor Y wyświetlacz Z i łączy to w produkt nowy sprzedawany pod marką X.

Żaden z wykorzystanych przez firmę X komponentów nie był używany a nowy złożony z nich produkt jest nowy.

Więc pani moderatorko, nie możecie narzucić korzystania z oznaczenia regenerowane bo byłoby to krzywdzące i niezgodne ze stanem faktycznym.

W tym przypadku firma tworzy nowy produkt o nowych właściwościach 

 

oznacz moderatorów

donaj_byd
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak jest. I bardzo proszę zrozumcie to w końcu i dajcie mi normalnie pracować...

A Ciebie Kolego proszę jeszcze zerknij na aukcję 10523042177.

Tam się sprzedawca ugiął i zaznaczył parametr REGENEROWANY, ale tak jakoś po części:) Teraz mam produkt regenerowany, ale nieregenerowany, a w opisie jest nowy i oryginalny HP. Moja aukcja to przy tym wręcz ideał doskonałości:) Tam oczywiście Allegro nie widzi problemu, bo sprzedawca DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU zaznaczył parametr REGENEROWANY zamiast NOWY. Paranoja...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@donaj_byd pisz że to towar tuningowany

i poprawiony względem oryginału

@_HolaOla_ 

W przypadku ostatniego zgłoszenia, poprosiliśmy Cię o zmianę stanu przedmiotu na regenerowany, ponieważ nie jest to towar całkowicie nowy, tylko przerabiany.

dlaczego allegro każe kłamać i wprowadzać w błąd kupującego?

jak nie był używany to jest nowy

czy ktoś w allegro ma problem z myśleniem?

dodajcie opcję przerabiany i będzie po problemie

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

@donaj_byd  Czytając Twój wątek aż żal patrzeć jak Allegro robi ze sprzedawców zwykle pionki w swojej grze.

Najprawdopodobniej komuś nie spodobało się to, że sprzedajesz takie produkty HP i zwrócił uwagę Allegro by ingerowało w Twoje oferty. 

Niestety brak logiki jest tu bardzo powszechny, a trzymanie się sztywnych zasad bez żadnej wyobraźni czy myślenia pokazuje jedynie czym się stał ten serwis (co świetnie obrazuje ten wątek)

Życzę spokoju i jeszcze większych sprzedaży 🙂

P.S. Każdy monopol kiedyś się kończy.

oznacz moderatorów