anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego jak sie wystawia w kategorii pozostałe pobierana jest tak wysoka prowizja.

m-maniac
#8 Zapaleniec#

To jest niedopuszczalne aby za rzeczy wystawione w kategorii pozostałe była pobierana prowizja prawie jeszcze raz taka.Prawdopodobnie sprzedający nawet są nieświadomi tego .To jest kategoria jak każda inna.Tym bardziej ze na nie wszystkie rzeczy jest odpowiednia kategoria.To jest skandal.Jak tak można [edycja] sprzedających

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak sobie allegro wymyśliło że wszystko co nie da się zaszeregować do ustalonych kategorii to jest jakiś gorszy sort produktów sprzedawanych przez indywidualnych handlarzy (np.podróbki) i za to ustalono wyższą prowizję.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@m-maniac, zapoznanie się z regulaminem (a zwłaszcza załącznikiem nr 4), pomaga uświadomić sprzedającego, co do zasad obowiązujących w naszym serwisie. Oprócz tego mamy serię artykułów w dziale Pomoc (np. ten), dzięki którym masz świadomość, ile kosztuje korzystanie z Allegro. 🙂

Jeśli widzisz konieczność stworzenia konkretnej kategorii, chętnie przekażę taką sugestię do odpowiedniego działu. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

m-maniac
#8 Zapaleniec#

sugestia jest taka ża dajcie zyć sprzedającym.Jak można pobierać tak wysokie prowizje.Czy wy wiecie że wiecej zabieracie niż sprzedający zarabia na danej rzeczy.Skandalem jest pobieranie prowizji od kosztów wysyłki,co wam do tego?Mam nadzieje ze powstaną inne tańsze platformy sprzedażowe i nowe np.ERLI sie rozwiną na tyle aby was wykurzyć

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

m-maniac widzę ,że w dalszym ciągu są użytkownicy , którzy mają przekonanie ,że allegro jest czymś co im się należy . Allegro jest usługą , z której możesz , powtarzam MOŻESZ korzystać na określonych zasadach , ale nie musisz .To biznes taki sam jak Twój , to się musi skalkulować .

oznacz moderatorów

m-maniac
#8 Zapaleniec#

oczywiscie ze tak.tylko jak nazwac to ze sprzedaje cos za 660zł a allegro zabiera 102zł prowizji.?wydaje mi sie ze jakby zabrali koło 30zł to max.kiedys allegro za wystawianie pobierało opłate raz w miesiacu teraz co 10dni.sprzedajacy też mają zarabiac i prowadzić swój interes a nie nabijać kasę allegro i wegetować.\tym bardziej w tych trudnych czasach.Myśle że bardzo duża grupa ludzi jest nie świadoma że wystawiając w kategorii pozastałe prowizje są z kosmosu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nieświadomi są tylko ci co nie czytają regulaminu zanim zaczną sprzedaż na tym portalu a to nie zwalnia ich z przestrzegania zawartych w nim zasad.

oznacz moderatorów

m-maniac
#8 Zapaleniec#

i na pewno są tacy ludzie którzy nie mają czasu na czytanie tych wszystkich załaczników ,licznych zmian,ciągłego podnoszenia prowizji  itp.tid. Ludzie chcą pracować i zarabiać.Kategoria POZOSTAŁE jest kategorią jak kazda inna i nie widze powodu aby tak były duże prowizje.I tyle w tym temacie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

m-maniac nie widzisz powodu ? Zadam Ci tylko jedno pytanie - Co sobie myślisz o kliencie , który podczas zakupu mówi,że ,, ZA DUŻO ZARABIASZ NA PRODUKCIE ,,  ,ale mimo tego zakupu dokonuje .

oznacz moderatorów

m-maniac
#8 Zapaleniec#

to jakieś brednie.My sie nigdy z czym takim nie spotkalismy.Poza tym na pewno nikt nie zarabia ,,za dużo"Ludzie są świadomi ile co kosztuje a kupujący zawsze chciałby kupic jak najtaniej a najlepiej za darmo.Ale po co ta cała dyskusja ja tylko uważam ze zdecydowanie prowizje są za duże i tyle w tym temacie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

m-maniac wwięc powiem ,że niewiele w swoim życiu jeszcze spotkałeś .... duuuużo jeszcze przed Tobą 😁

oznacz moderatorów

m-maniac
#8 Zapaleniec#

o to jest odpowiedz na miarę stałego fana allegro

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

m-maniac fana ? allegro biorę takie jakie jest i nie zarzucam nikomu pazerności nie znajac kosztów prowadzenia firmy . Jak kolor Twoich włosów zmieni się na taki jak ja mam obecnie to  porozmawiamy o doświadczeniu .

oznacz moderatorów

m-maniac
#8 Zapaleniec#

rozumie że dla Pana przy sprzedaży za 660 zł prowizja 102 zł lub 940zł prowizja 147zł jest oki.To gratuluję poczucia humoru.Najwyraźniej pan na danej rzeczy ma przebitkę 100% to by dużo wyjasniało.A ja w tej sytuacji mówie głośno że to jest zdecydowanie za dużo .A teraz niech sie Pan zajmie pracą .Szkoda mi czasu na te pisaninę

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nigdzie nie jest łatwo szybko dorobić się fortuny ,tutaj by mieć swój zarobek trzeba mieć duży obrót bo wielkich przebitek na towarze to tu prawie nikt nie osiąga.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

m-maniac nie bądź taki oficjalny , tutaj wszyscy sobie tykamy . Jeśli allegro jest dla Ciebie zbyt drogie poszukaj innych kanałów sprzedaży ,albo podnieś marżę i zostań z nami .😃

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@m-maniac 

Handel na allegro jest dla tych, którzy jednak trochę na tym się znają, a jak się nie znają, to zapoznają, nim się do tego zabiorą. Szczerze mówiąc, dawno na allegro nie wystawiałem, bo te moje "garażowe" ilości daję na lokalnie. Tam opłaty mieszczą się w dwóch liczbach, a w załączniku opłat allegro aby dojechać z góry na dół trzeba (uwaga: z ciekawości policzyłem, bo przewijałem, przewijałem i końca nie widać) kliknąć 88 razy pgdn. Niezły wynik jak na przejrzystość opłat 😄

Trudno się nie zgodzić, że 15% w niektórych kategoriach to może być mały szok dla nieświadomego wystawiającego. Niektórzy myślą pewno, że nic (jak na portalach ogłoszeniowych) albo troszeczkę, a potem przychodzi zaskoczenie. W sukurs przychodzi kalkulator z pomocy allegro, ale jak się wystawia w wielu kategoriach, to można dostać od tego małego za..mieszania ;]

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 "a w załączniku opłat allegro aby dojechać z góry na dół trzeba (uwaga: z ciekawości policzyłem, bo przewijałem, przewijałem i końca nie widać) kliknąć 88 razy pgdn" - a mogłeś po prostu użyć CTRL+F😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere 

Albo "home" i wybrać odsyłacz tematyczny ;]

Zrobiłem to tylko w celach "badawczych" aby dowiedzieć się jak obszerny jest załącznik ;D

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 Masz cierpliwość😁 Nie szkoda Ci zdrowia i czasu?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów