anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego leki nie są przesyłane przez allegro smart ani nie można ich kupić z allegro pay?

dark-feathers
#7 Wielbiciel#

jak w temacie, potrzebuję kilku leków bez recepty i na allegro nie ma żadnej apteki w której można skorzystać z allegro smart i allegro pay, czy ktoś wie dlaczego? czy da się to obejść?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

g_rajnert
#12 Orędownik#

Regulamin?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dark-feathers Warunki prowadzenia wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza, a także sposób ich dostarczania podlega przepisom Rozporządzenia w sprawie warunków wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza (DzU z 2008 r., nr 60, poz. 374). Jeśli zamierzasz sprzedawać na Allegro leki bez recepty, upewnij się, że robisz to zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamieszczone powyżej wskazówki mają charakter ogólny i nie są kompleksowym źródłem obowiązujących zasad.

Aby sprzedawać leki bez recepty na Allegro, należy:
  • mieć zezwolenie na prowadzenie apteki ogólnodostępnej dla podmiotu działającego na Allegro – dokument wydawany przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego (art.99, ust.1 ustawy Prawo Farmaceutyczne)
  • mieć na Allegro konto firmowe.
oznacz moderatorów

POTEGA_ZWYCIESTW
#8 Zapaleniec#

@LEW433

To nie jest odpowiedź na zadane pytanie.
Też mnie zastanawia dlaczego nie ma smarta przy lekach.


2.3.

Sprzedający zobowiązuje się prowadzić Sprzedaż Wysyłkową w ramach Konta dedykowanego Placówce na Indywidualnej Stronie Internetowej na zasadach wskazanych w Ogólnych Warunkach i Umowie.

2.4.

Sprzedający przyjmuje do wiadomości, że funkcjonalność Konta dedykowanego Placówce jest ograniczona do funkcji związanych ze złożeniem zamówienia, realizacją zamówienia i obsługą płatności. W przypadku Kont, o których mowa w zdaniu poprzedzającym wyłączone są następujące funkcjonalności i usługi:

a. promowanie i reklama Placówki lub Ofert Placówki,

b. Allegro Smart!

c. możliwość zamieszczania Ofert Placówki w celu licytacji,

d. możliwość zamieszczania Ofert Charytatywnych.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@POTEGA_ZWYCIESTW ustawa tego zabrania. Transport leków i jego wysyłka jest regulowana prawnie. Część sprzedawców omijała zakaz wysyłania leków bez recepty np do punktów odbioru, to Allegro wzięło im smarta.

Skąd te obostrzenia? Ano mafia przerabia wiele leków bez recepty na narkotyki i tym podobne substancje. Ja nawet w aptece jeden z leków na grypę dostałem tylko 1 opakowanie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@drekenzes ma to sens zwłaszcza w dużych miastach gdzie są po 3 apteki na każdej ulicy 😅

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Health___Beauty  napisał(a):

@drekenzes ma to sens zwłaszcza w dużych miastach gdzie są po 3 apteki na każdej ulicy 😅


Nie zdajesz sobie sprawy na jaka skale był prowadzony ten proceder. Dlatego w większości krajów popularne w Polsce leki bez recepty na grypę dostępne są tylko na receptę u lekarza.

Zwykły klient pójdzie do innej apteki, ale mafia już nie uzbiera tylu opakowań, by szła masówka.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Doskonale wiem jak to działa i uwierz mi mafia radzi sobie doskonale mimo tych ograniczeń 🙂 

mafia i dzieciaki szukające wrażeń, bo to chyba głównie z powodu tych drugich weszły te ograniczenia. Mieszkając w dużym mieście w ciągu jednego popołudnia jedna osoba jest w stanie kupić kilkadziesiąt opakowań pseudoefedryny czy innego podobnego specyfiku 

oznacz moderatorów