anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek"

MAMY ROZWIĄZANIE!
0-Krystian-0
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry.
Dzisiaj jest 21.12.2021 godzina 7:40. Mam ustawioną godzinę graniczną wysyłki na godzinę 13:00. Wysyłam w 100 % przesyłki w terminie. Wywiązuję się ze swoich obowiązków w 100 % (terminowość wysyłki). W moich aukcjach pojawił się napis "kup do 13:00 - dostawa w poniedziałek". Dlaczego? Przecież nadając paczkę dzisiaj do godziny 15:00 - InPost dostarczy ją jutro (22.12.2021), a Poczta Polska pojutrze (23.12.2021). Dlaczego Państwo zabieracie mi potencjalnych klientów? Kto mi zrekompensuje potencjalne straty braku zawartych transakcji. Może powinniście Państwo wprost mi napisać, abym zaprzestał sprzedaży na Waszym portalu.

oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231
wyspaklockow_pl
#9 Pomysłodawca#

W jaki sposób allegro zamierza zrekompensować straty sprzedawcom? dziś po godzinie 1:00 sprzedaż się załamała. Klienci dzwonili cały dzień i pytali czy wyślemy dziś paczkę? Wielu sprzedawców liczyło na jeszcze kilka dni handlu. BTW wszystkie paczki DPD, które wysłaliśmy wczoraj do 15:00 trafiły dziś do doręczenia. Decyzja ma również szerszy charakter. Podjęte działania mogą być uznane przez akcjonariuszy za działanie na szkodę spółki, w związku z mniejszymi wpływami z prowizji. Dlaczego allegro nie traktuje swoich sprzedawców fair? W sporach z klientami cała odpowiedzialność spada na nas, nawet gdy klient nie wykona należycie umowy(nie odbierze paczki), dlaczego nie mogliśmy wziąć odpowiedzialności na siebie za wysłanie paczek przed Świętami?

oznacz moderatorów
eveeanime
#12 Orędownik#

to jest skandal ! Co prawda ja nie wykupuję Adsów i innych reklamowań  ale domyślam się,że ludzie są  wk.....ni   czas odpalać wrotki. W normalnym świecie allegro by zniknęło z internetu.

Chore to ...pozdrawiam

oznacz moderatorów
the-foe
#12 Orędownik#

no to pojechaliście...

zaczynam wierzyć w teorie spiskowe, ze ktos wam zapłacił, ze urżnięcie handlu na allegro tuż przed swiętami.

W normalnym świecie ludzie się cieszą jak w pracy w Wigilię dadzą ciasto i puszczą wcześniej, a Wy nam już dajecie jutro wolne! Dziękujemy towarzysze!

oznacz moderatorów
luk510
#9 Pomysłodawca#

to żart ? wszystkie wysłane in postem przesyłki w dniu wczorajszym dotarły dzisiaj albo maja status w paczkomacie/ w doręczeniu.
A akcjonariusze się zastanawiają na forach dlaczego kurs allegro <40zł powinni tu wejść to by się nie zastanawiali. Jak można działać na własną szkodę ?
Nie dość że 21,22 i 23 to są dni w których przesyłki są dostarczane jeśli nie wypadają w weekend to nawet 24 tez jest takim dniem i to od dobrych kilkunastu lat, wiem z doświadczenia.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@luk510 no... przejrzałem wczoraj nadane przesyłki do paczkomatu i co 10-ta jeszcze nie dotarła do odbiorcy i dziasiaj jak widzę nie dotrze .

oznacz moderatorów
luk510
#9 Pomysłodawca#

dostarczaj na sortownie będzie szybciej częśc paczkomatów ma przesyłki odbierane tylko do 14 wiec jak nadasz po to nie ma szans żeby była.
A to o czym pisałaś/eś wcześniej to problemy in post od dłuższego czasu jak gmerali coś w oprogramowaniu i nie maja związku z allegro. czasami zdarza się że paczek paczkomat nie przyjmuje i na infolinii zmieniają im numery ręcznie. Zdarzało się już wcześniej.
21. 12 to nie jest szczyt zamówień jeśli problemów nie było tydzień temu to teraz też nie powinno. To raczej było zamierzone zwiększenie sprzedaży w innych kanałach kosztem sprzedawców może do rocznego wyniku brakowało i chcieli podciągnąć sprzedaż bo u nich była dostawa przed świętami.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@luk510 codziennie mam kuriera po odbiór .

oznacz moderatorów
luk510
#9 Pomysłodawca#

to nie znaczy że kurier w ten sam dzień dostarcza je do sortowni albo na tyle wcześnie żeby one z niej wyszły.
sprawdziłem z 10 przesyłek wszystkie z wczoraj są w doręczeniu, fakt że jedną kurier odebrał z sortowni dopiero o 13 a nie rano czyli to on miał opóźnienia ale nie widzę jakichś anomalii z doręczeniami. Bywały większe gdy paczkomaty były pełne i jakoś wtedy nie było nic wyświetlane na allegro w czasie dostawy. Teraz tych paczkomatów jest wiecej i mniej problemów niż kilka lat temu. Zawsze jakieś opóźnienia będą ale jak mozna założyć że 3 dni przed świętami u wszystkich one wystąpią.

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

Faktycznie inpost ma opóźnienia, dziś nadałem przesyłki o godzinie 13 a godzina graniczna u mnie w mieście to 14. I co ? Kurier ich nie wyjał... Także w statystykach u mnie to się odbije nie z mojej winy...

oznacz moderatorów
marost
#5 Poszukiwacz#

Sprzedaż została praktycznie ograniczona do minimum po godzinie 23:59 dnia 20 grudnia.

Uważam to za wielkie nieporozumienie dzięki waszemu wspaniałemu pomysłowi , który spowodował ogromny brak sprzedaży , mało tego wypromowane aukcji na kilka dni co daje  ogromne opłaty nie przyniosło żadnych rezultatów. Rozumiem, że zostaną zwrócone te wszystkie opłaty.

A propo czasu doręczenia: Wszystkie wysyłki które nadałem dnia  22 grudnia o godzinie 14 zostały już dostarczone do użytkowników.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

To chyba jest ustawowe - moje biuro rachunkowe już 3 tyg. wcześniej zawiadomiło mnie o takiej sytuacji. 23.12 Inpost odbierał jeszcze przesyłki. Ale 24.12 - już nie odbierają przesyłek. Tylko dostarczają. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
m.milek
#10 Popularyzator#

@netshape @patrik2 @the-foe @Kath28 @QUBA_K @agent051

Zawiadomiliśmy dziś odpowiednia instytucję. Zainteresowanym proponuję zgłoszenie tej bezprecedensowej sprawy do https://report.whistleb.com/pl/uokik

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Niestety, ale w tej sytuacji to Allegro ma rację. Sprzedawcy nie dają rady i nie wyrabiają się z wysyłkami. Na 5 moich zamówień z ostatnich dni, żadne jeszcze nie dotarło, cześć nawet nie ma numerów. A miały być poniedziałek-wtorek u mnie. Kolejne zamówienie z wczoraj rana, przy zakupie pokazywało dostawę 22, ze sprzedawcą zero kontaktu, pytam przed dyskusję kiedy paczka będzie wysłana, a w dyskusji pokazuje się, że ma czas wysyłki do 24. 

To są jakieś żarty, przy zakupie pokazywało, że dostawa 22, a jak produkt już kupiony to pokazuje, że wysyłka do 24. Super ten system działa.

oznacz moderatorów
QBA_K
#8 Zapaleniec#

No to ciekawe, bo mnie trzy paczki zamówione kilka dni temu przyszły w terminie lub przed czasem. W zeszłym roku też przed samymi świętami robiłem zakupy i do ostatniego dnia wszystko dochodziło w terminie, więc to co teraz wyprawiacie nie jest poważne.

Od kiedy to 22 i 23 grudnia są świętem?

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Cześć sprzedawców zapewne się wyrabia, ale jest duża grupa sprzedawców, która zawala wszystkie terminy. Niestety algorytm Allegro jak widać jest tak dziwnie skonstruowany, że nawet rzetelni sprzedawcy płacą za całą resztę.

oznacz moderatorów
QBA_K
#8 Zapaleniec#

To czas zmodyfikować ten algorytm, a nie sztucznie oznaczać normalne dni jako święta, bo to śmiechu warte zagranie. Już widzę radość sprzedawców, którzy zamówili więcej towaru z zamiarem sprzedania go na święta, a teraz nikt go u nich nie kupi. Sprawa jak najbardziej do zgłoszenia do UOKiK.

oznacz moderatorów
Xard86
#10 Popularyzator#

Nie do końca - Allegro ma wszystkie informacje o tym jak dany sprzedawca sobie radzi i nie trzeba było wszystkich wrzucać do jednego kosza. Żadna filozofia na podstawie dat zamówień, utworzenia przesyłki i jej nadania stwierdzić kto sobie radzi a kto nie. My nadajemy paczki na bieżąco, bez opóźnień i nie było powodu dla obcinania dziś i jutro do 12 czy 13 naszej sprzedaży. 

Całe szczęście, że my sprzedajemy towary które schodzą cały rok - w grudniu najlepiej, ale to nie są lampki choinkowe czy ozdoby, które jak nie dziś lub jutro to dopiero za rok się sprzedadzą. Zupełnie bez sensu o dzień za wcześnie Allegro przestraszyło wszystkich i spowodowało stratę naszą, swoją i w sumie klientów którzy teraz szturmem muszą ruszyć do galerii i sklepów.

 

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Moim zdaniem jest to wina fatalnych algorytmów Allegro. Dla przykładu jak zmieniłem czas wysyłki z 1 dnia na 3 dni i usunąłem godzinę wysyłki, a przesyłki nadawałem po 2-3 dniach, to jeszcze przez jakieś dwa tygodnie na aukcjach pokazywało informacje o dostawie jutro lub pojutrze.

oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Dodatkowo inpost, który tak super wszystko deklaruje, u mnie teraz kurier zjeżdża na bazę 21-22 i w praktyce przesyłki wyruszają w trasę dopiero następnego dnia rano i tym sposobem czas wysyłki wydłuża się o 1 dzień.

oznacz moderatorów
Client:100160870
#12 Orędownik#

,,nie jest to błąd. 22 i 23 grudnia traktujemy jak święto"

To ile u was te święta trwają? Do 24 grudnia?

oznacz moderatorów