anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę wystawic aukcji

znaczek
#10 Popularyzator#

Zastanawiam się dlaczego Allegro zamiast ułatwiać sprzedającym wystawianie ofert wprowadza co rusz nowe zasady UTRUDNIAJĄC WYSTAWIANIE

Próbuję wystawić wiązkę elektryczną do przyczepy. W katalogu nie ma takiej wiązki. Uzupełniam wszystkie wymagane parametry. Wpisuję poprawny EAN z opakowania, podaję kod producenta i nazwę producenta (jest na liście) ilość pinów.  Dochodząc do podsumowania otrzymuję komunikat.

"Nie możesz wystawić oferty bez powiązanego produktu w tej kategorii. Wybierz z katalogu lub utwórz nowy i powiąż go ze swoją ofertą"

W ubiegłym tygodniu wystawiałem również wiązkę, której nie było w katalogu. Po zakończeniu wystawiania otrzymałem informację "dzięki temu, że otrzymaliśmy od ciebie wszystkie dane utworzyliśmy nowy produkt w katalogu"

NIE ROZUMIEM O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

znaczek
#10 Popularyzator#

I na podstawie tego maila mogę powiedzieć jedno.

Zlecacie usługi firmom zewnętrznym. Umówmy się, że one nie są zainteresowane ułatwianiem pracy sprzedawcom, ONI KASUJĄ NA NA PEWNO NIE MAŁĄ KASĘ ZA ZAMIANĘ DOBREGO NA GORSZE. Ich przede wszystkim interesuje zrobić coś i skasować. Odbija się to na wystawiających sprzedawcach prowadzących sprzedaż i wystawiających aukcje. To nie tylko nerwy i stracony czas, ale również KTOŚ ZA TO WSZYSTKO MUSI ZAPŁACIĆ i to na 100% można powiedzieć. PŁACĄ ZA TO SPRZEDAWCY. PŁACĄ ZA TO, ŻE KTOŚ ZAMIAST UŁATWIAĆ IM PRACĘ, ROBI WSZYSTKO ABY TĄ PRACĘ UTRUDNIĆ.. To również powoduje, że prowizje ze sprzedaży w niektórych kategoriach już wynoszą 20% i nie zależy to od tego co się sprzedaje tylko od CHOREGO KATALOGU.

Dla przykładu przy wystawianiu do sprzedaży kół i to zarówno zębatych jak i pasowych jest kilka kategorii związanych z rolnictwem, MOTORYZACJĄ,  Do MASZYN ZBIERAJĄCYCH, DO UPRAWY ZIEMI, DO .....

Niestety ten co pracował nad katalogiem, nie wziął pod uwagę, że często koła nie mają zastosowania do KONKRETNYCH MASZYN. ON WZIĄŁ KAŚ ZA ROZBUDOWANIE KATEGORII NIE MAJĄC POJĘCIA O TYM CO ROBI. Ludzie sami konstruują maszyny i urządzenia przy budowie których potrzebują różnych kół zarówno zębatych jak i pasowych. Niestety za wystawienie takiej aukcji trzeba zapłacić 20% prowizji.To chore bez żadnego sensownego uzasadnienia

oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Dalej aukcji nie da się wystawić !!!!!

Właśnie wystawiłem aukcję 12627404862 i kolejny kwiatek.

Z tym kodem EAN jest w katalogu produktów producentem tego wyłącznika krańcowego jest SCHNEIDER, a to nie prawda. Producentem jest TELEMECANIQUE SENSORS.

Zamiast wymyślać nowe utrudnienia dla sprzedających może lepiej zacząć weryfikować głupoty, które wypisują niektórzy sprzedawcy, żeby tylko "zaliczyć EAN" i wystawić aukcję.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek poprzednie kwestie wyjaśniam, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi, dlatego muszę poprosić Cię o cierpliwość. W tym przypadku zgłoś proszę błąd w produkcie za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

LA-NIKA ja mam cierpliwość i mogę poczekać na odpowiedź, chociaż powiem szczerze mimo, że na dzień dzisiejszy mam do wystawienia dużo aukcji z samochodówki, odkładam je na bok bo widzę, że w tej kategorii zbyt dużo rzeczy nie daje się wystawić bez problemów.

Ale jeżeli już mówimy o cierpliwości to na odpowiedź czekam już kilka dni. Czy z tego powodu Allegro da sobie upomnienie. Ja jeżeli nie odpowiem na "GŁUPIE PYTANIE" ( i chociaż ktoś powiedział, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi) to ja za głupie pytanie marnujące mój czas a za takie uważam kilkukrotne pytanie na które odpowiedź jest w opisie aukcji, dostaję punkty ujemne, które pozbawiają mnie tytułu SUPER SPRZEDAWCY i chociaż ten tytuł nie na dla mnie większego znaczenia to tu chodzi o zasadę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek dziękuję! Nie widzę, żadnego zgłoszenia, w którym czekasz na odpowiedź, czy możesz podać numer sprawy, w której nie dostałeś odpowiedzi? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

A co do zgłoszenia za pomocą formularza błędnych danych w katalogu, uważam, że to nie moja sprawa i nie mój obowiązek. Ja jak to wcześniej poradziła mi inna moderatorka "pokombinuję i dam sobie rade".

JEDNAK TO NA CO ZWRÓCIŁEM UWAGĘ,  JEST POTWIERDZENIE TEGO O CZYM PISAŁEM NIE JEDEN RAZ. KATALOG PRODUKTÓW W TEJ POSTACI W JAKIEJ JEST PROWADZONY, JEST " O KANT D.pipi.Y DO ROZBICIA.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek dla porządku muszę zwrócić uwagę, że to nie moderatorka napisała "nie da się wprost to szukaj obejścia" tylko członek naszej społeczności 🙂 
Zdajemy sobie sprawę, że w katalogu zdarzają się błędy i zespół odpowiedzialny za to narzędzie dokłada starań, aby to wszystko uporządkować. 
Rozumiem, że możesz mieć poczucie, że zgłaszanie błędów nie jest Twoją sprawą, z pewnością nie jest to Twój obowiązek, jednak według regulaminu to sprzedający odpowiada za prawidłowe łączenie ofert z katalogiem, dlatego warto zwracać uwagę na to z jakimi produktami oferty są połączone. Sprzedający w konkretnych kategoriach mają też ekspercką wiedze i mogą zweryfikować, jak w przypadku tamtego produktu, np. że nazwa producenta nie jest prawidłowa, dlatego zachęcamy do samodzielnego zgłaszania takich błędów.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Przepraszam. Rzeczywiście o "kombinowaniu" napisał członek naszej społeczności -również prowadząca sklep na Allegro. Ale to tylko kolejny przykład do jakich zachowań trzeba się posuwać, żeby wystawić COŚ, CO NIE PASUJE DO WASZEGO SZABLONU. Na co do zgłaszania błędów w katalogu robiłem to kilkukrotnie i NIGDY moje zgłoszenie nie przynosiło skutku, a więc korzystając ze starego polskiego przysłowia "NIE BĘDĘ SIĘ KOPAŁ Z KOBYŁĄ, BO TO ZAWSZE KOŃCZY SIĘ W TEN SAM SPOSÓB - KOBYŁA WYGRYWA"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek przepraszam, że trochę to trwało, ale TecDoc dla tej kategorii (Motoryzacja -> Wyposażenie i akcesoria samochodowe -> Holowanie -> Wiązki, gniazda) został włączony, więc komunikat "wskazana kategoria nie wpiera specyfikacji TecDoc" nie będzie się już pojawiał przy próbie łączenie oferty z katalogiem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów