anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego ocena 4 na 5 obniża wynik?

dariuszszill
#11 Animator#

Bardzo ciekawe, pojawiła się zakładka w liście ocen "obniżające wynik" i już oceny 4 na 5 się do tego klasyfikują.

Dlaczego takie oceny się liczą jak obniżające wynik skoro według wielu, ocena 4 na 5 jest dobrą? Nie powinno to zostać chociaż jako neutralne? A dopiero ocena 3/2 na 5 obniżającą wynik?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Screenshot 2023-02-02 at 12-53-47 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.png

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

na-obcasach
#10 Popularyzator#

Zakładka nowa,ale reguły stare.Mnie już za jedną gwiazdkę mniej zapierniczyli kiedyś 100pkt. Za bardzo to jest rygorystyczne,ale wysypu żali jakoś nie widać

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

W systemie ocen jest wiele niewiadomych do których Allegro się nie odniosło i pewnie nigdy nie odniesie. Np. czym różni się mała niezgodność z opisem (4*) od średniej (3*)? Albo dlaczego ocena dobra (4*= 4,0) w jakości sprzedaży zmienia się w nieakceptowalną (poziom nieakceptowalny to poniżej 4,75). Nawet zakładając, że ktoś da 5/5 za zgodność i 4/5 za obsługę to dalej 4,5/5 = nieakceptowalny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zasady ocen, obniżania gwiazdek są niesprawiedliwe.

oznacz moderatorów

na-obcasach
#10 Popularyzator#

A co tutaj jest sprawiedliwe.Np to że jak masz mało założonych dyskusji,to nie dostaniesz punktów? Kto to wymyślił i ile nad tym siedział.Kpina w biały dzień.

oznacz moderatorów

mikeza
#19 Nestor#

Od 1 kwietnia w Twoim ogólnym wyniku jakości sprzedaży nie będziemy uwzględniać punktów za:

Usuniemy te miary z panelu Jakość mojej sprzedaży.

czyli zostaną usunięte te parametry z oceny, za które i tak każdy miał zazwyczaj maksymalną liczbę punktów. a zostanie między innymi obrót i liczba transakcji, które będą już stanowiły 50% jakości sprzedaży. Wtedy nawet jak będziemy stawać na rękach, to przy małych obrotach ocena poleci na łeb, na szyję. Ciekawa zmiana, która promuje kolejny raz dużych sprzedawców.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#12 Orędownik#

To dopiero sobie jaja z ludzi zrobią. Jeden nieogar da Ci gwiazdkę mniej i leżysz.
Pewnie długo tuzy allegrowe nad tym pomysłem siedziały, że takie coś wymyśliły. Niejeden owocowy czwartek musiał minąć by cos takiego się urodziło. 

Żenujący poziom.

oznacz moderatorów

mikeza
#19 Nestor#

najbardziej irytujące jest branie pod uwagę w kompleksowej ocenie jakości sprzedaży obrotu na allegro i ilości transakcji. Jaki ma to wpływ na jakość sprzedaży ?? chyba tylko ma wpływ na wysokość zapłaconej prowizji, ale widać allegro przelicza te kwoty według im tylko znanego algorytmu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

na-obcasach
#10 Popularyzator#

Oni dobrze wiedzą co robią.Po co mają obsługiwać drobnych ciułaczy,dzięki którym tak a'propos stworzyli to imperium.Teraz mają z nich mały przychód,a obsłużyć trzeba,więc będą ich sukcesywnie eliminować

oznacz moderatorów