anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego po otrzymaniu jednej negatywnej opinii przy 245 pozytywnych procent spadł do 99,2%?

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Czy ktoś potrafi wyjaśnić, dlaczego po otrzymaniu jednej negatywnej opinii przy 245 pozytywnych procent pozytywnych spadł do 99,2%, podczas gdy jeden negatyw na 245 stanowi mniej niż 0,5%, a nie nie 0,8%?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

TATLOK
#15 Entuzjasta#

OOOO to już mnożą x 2 (0.4081632653061224)

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Bądźmy precyzyjni:  1 / (245+1) *100 = 0.4065%

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To i tak dobrze że nie zaokrąglili do 1% liczyć to oni potrafią tylko kasę płynącą na ich konta.

oznacz moderatorów

hurt_bakalu
#7 Wielbiciel#

@TomBanknoter Nie wiem czy się nie mylę, ale zawsze to się liczy w ciągu ostatnich 30 dni, tzn. może masz więcej pozytywów wystawionych ponad 30 dni temu, a ten świeży negatyw liczy się do mniejszej liczby pozytywów które wpadły w ciągu tych 30 dni. Jeśli to uwzględniłeś to spoko 🙂

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@hurt_bakalu Nie, to jest liczone w ciągu roku. Za ostatnie 30 dni jest w innym miejscu, i tam statystyka wygląda jeszcze gorzej

 

99,2%

kupujących poleciło tego sprzedawcę
w ostatnich 12 miesiącach
thumb up

245

thumb down

1

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@TomBanknoter być może w tych 245 Masz kilka lub kilkanaście wystawionych przez tą samą osobę w ciągu jednego tygodnia, to wtedy tylko jedna liczy się do średniej ocen

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@GREGOGK A to może być, ale nie wiem, czy w tym miejscu tak to liczą

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Z uwagi na to, że Twoje pytanie nie dotyczy konta z którego tutaj piszesz, nie mogę podać konkretnego równiania, ale w tym artykule znajdziesz wzór do obliczeń. Jak widzisz, nie ma tutaj miejsca na błąd, bo to czysta matematyka.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ ciekawi mnie czemu wychodzi taki wynik, skoro nawet jeżeli wykluczymy duplikaty, to i tak zawsze wyjdzie x_pozytywów / (x_pozytywów + y_negatywów). Jest możliwość sprawdzenia na koncie ile faktycznych ocen wchodzi w te wyliczenia? Może coś pominąłem.

Jeżeli @TomBanknoter dostał powiedzmy 5 pozytywów od jednego kupującego (zaliczy się tylko jeden), to i tak wyjdzie 240 / (241 + 1) = 99,58%

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Rozumiem, że haczyk tkwi w słowie "unikalne", czyli jeśli opinie są w tym samym czasie od tych samych osób, liczą się do sumy, ale nie do średniej? Trochę dziwne, ale od dawna logika Allegro rządzi sie swoimi prawami...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Tak, jeżeli ten sam Kupujący wystawi Ci kilka ocen, to do procentu poleceń wliczymy tylko pierwszą ocenę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

To i tak nie tłumaczy dlaczego ocena końcowa jest inna przy 245/246. Może to ktoś wytłumaczyć na konkretnych liczbach i jak te oceny się wliczają? 🙂

Tak jakby jedna ocena tam uciekła, bo przykładowo 245/247 faktycznie daje 99,2%

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Żmudne zajęcie, ale sprawdź tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/moje-oceny czy masz po kilka ocen od tych samych osób.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów