anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Pocztex 48 ogranicza mi wagę przesyłek do 20 kg?

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mam problem z wysyłkami na Pocztex 48, bo maksymalna waga przesyłki na etykiecie jest XXL 20 kg. Panie na poczcie nie chcą mi przyjąć cięższej przesyłki i dlatego zamiast jednej paczki muszę nadawać dwie, za co pobierana jest kolejna opłata. 

Co z deklaracją, że maxymalna waga przesyłki to 30 kg.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Te 30kg to nie jest Pocztex Kurier?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Pocztex kurier, czyli co?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@CHECINIAKI Cześć. Masz umowę własną z Pocztą Polską? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Nie mam, wysyłam z allegro.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Chcę złożyć reklamację na 3 zamówienia, gdzie ograniczono mi wagę paczki do 20 kg na poczcie. Wysyłam wszystko z Allegro.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Jeżeli przez Allegro wysyłam to allegro składa reklamację, oczywiście możesz ty ale musisz mieć pełnomocnictwo. Chodziło mi że takie 30kg było że zabiera kurier z domu a nie odwozisz na pocztę.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Sama odwożę na pocztę.

Czy reklamację mogę złożyć tutaj na Gadane? I Allegro przekaże to dalej?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@CHECINIAKI Przesyłki Allegro Pocztex Kurier 48 do 30 kilogramów powinnaś móc nadawać w placówkach Poczty Polskiej. Nie mam możliwości złożenia reklamacji w Twoim imieniu. Napisz do nas proszę przez ten formularz i podaj numery tych zamówień. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

OK 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Złożyłam reklamację i nie jestem zadowolona z odpowiedzi.  Obie placówki Poczty Polskiej, w których wysyłam paczki przyjmują przesyłki Allegro do 30 kg, wiele razy u nich wysyłałam takie przesyłki bez problemu.

Od niedawna na wydrukowanej etykiecie jest napisana waga XXL 20 kg, panie na poczcie widząc takie ograniczenie wagi nie chcą mi przyjmować przesyłki cięższej niż 20 kg. Bo skoro na etykiecie pisze do 20 , to tak ma być i już.

Kto odpowiada za oznaczenie wagi na etykiecie, czy Allegro?

 

oznacz moderatorów

bruniekbis
#9 Pomysłodawca#

Możliwe, że poczta zmieniła wagę, bo ja nadaję przez EN, z podpiętą do Allegro umową i też ostatnio na etykietach mam XXL/20kg.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Jak tak dalej będzie to zrezygnuję z Poczty, chociaż mam najbliżej i wygodnie. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI a nie masz przypadkiem odbioru w punkcie przez klienta bo tam jest max 20 kg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Na cennikach mam Allegro pocztex kurier 48.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

My nie mamy możliwości nadania przez Allegro  przesyłki Allegro Pocztex Kurier 48 o wadze 23kg  od 12 marca

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI 

Dostałam aneks do umowy i cały Pocztex ( kurier, odbiór w punkcie, automat) tylko do 20 kg.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Sugeruję sprawdzenie regulaminu przesyłek Pocztex - również w ramach zawartych umów.

Chyba widnieje tam teraz 20 kg.

Niedługo Poczta zacznie przyjmować paczki do 5kg - co by się nikt nie przeciążył.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mam towar po 5 kg, czyli jak włożę 4 sztuki to przekroczę o pół kilograma (za  wagę opakowania).  Mogliby chociaż 21 kg brutto zrobić.

oznacz moderatorów