anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego trzeba drukować etykietę inpost?

radd91
#2 Obserwator#

Cześć,

 

jak w temacie - dlaczego trzeba drukować etykietę? InPost ma taką możliwość, by wysyłać paczki bez etykiet. Sprzedawałem na innym portalu, tam nie trzeba było drukować etykiet. Po prostu przychodzi na maila kod QR do otwarcia skrytki w paczkomacie. Jaki problem, żeby na Allegro też tak było?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@radd91 Cześć. Jeśli chodzi o zwroty zamówień Paczkomatem - wcale nie trzeba drukować etykiety, wystarczy kod zwrotu. W innych przypadkach etykieta jest konieczna i w najbliższym czasie się to nie zmieni - wynika to z naszej umowy z InPost. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@radd91 a taki ,że nadanie bez etykiety jest droższe  ,a klienci i tak na allegro placą za przesyłki dużo mniej niż wynika to c cennika Inpost . ... Jeszcze jakieś pytania ??

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@mdrogeria chyba nie jest, na portalu XXX koszt jest ten sam, czy z etykietą, czy bez.

@radd91 Jak nadajesz jedną paczkę to bez problemu, podchodzisz, klepiesz kod i wysyłasz.

A wyobraź sobie, ze masz 50 przesyłek dziennie do wrzucenia do paczkomatu. Stałbyś z tymi kodami 5 godzin żeby to nadać, a tak czytasz kod kreskowy z każdej paczki i masz załatwione w 15 minut.

Allegro nie jest nastawione na osoby które sprzedają 1 przedmiot dziennie, raczej starają się je zepchnąć na Allegro Lokalne i tam nie sobie sprzedają jakieś okazyjne rzeczy, a nastawia się na firmy które nadają kilka, kilkadziesiąt przesyłek dziennie i nie będą zmieniać całego systemu oprogramowania żeby dać możliwość nadawania bez etykiety dla klientów detalicznych 😎

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@agus38 cóż będziesz się dochodził , inny portal inne warunki , zerknij do cennika Inpost .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@agus38 to jest walka o klienta. Allegro swego czasu za smarta też nie pobierało od sprzedawców pieniędzy (szybkie dostawy czy wysyłki czy progres). Sprzedawcy łyknęli haczyk i masz z kwartału na kwartał coraz to większe dopłaty. Jak wyłączysz smart w ofertach klienci przestana kupować. Podniesiesz ceny to klienci w ofercie zobaczą Inne oferty tego produktu taniej i kupią u kogoś innego.

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@Client:44052296 to się akurat zgadza. Mamy Smarta dla klientów od kiedy został wprowadzony, potem wprowadzili te dopłaty, ale przekalkulowawszy stosunek zysków do strat (dopłaty do Smarta zabierają nam około 450-500 zł miesięcznie)  mimo wszystko trzymamy tą opcję, Która pożera nam powiedzmy zyski z 5-cio dniowej sprzedaży, tak więc co miesiąc pracujemy za darmo przez 5 dni żeby klienci mogli korzystać z "darmowych dostaw Allegro w ramach Smart" z które nota bene też płacą wykupując usługę.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@agus38 a my sukcesywnie doliczamy przesyłkę do ceny. Co do płacenia przez kupujących z smarta to bez śmieszkowania, później taki kupuje u mnie 10szt i każda w osobnej paczce 😉 

Jak patrzę na ceny mojego towaru w sklepach stacjonarnych to nie mogę wyjść z podziwu, że ludzie u mnie kupują. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ale Ci inni sprzedawcy też dźwigną ceny do góry. Kilka rachunków - i stwierdzą, że nie mają czym płacić za swoje zakupy. 

Ja tak też się "przejechałem". Teraz już nie patrzę na najniższe ceny ofert - ja mam zarobić, a nie charować za darmo i użerać się cały czas ze zwrotami z tytułu Smart dla 40 zł.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów