anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

reklamacja - prawo nie dotyczy allegro

RED
#21 Demiurg#

allegro znamy ostatnio z

blokowania kont jak ktoś nie odpowiada w dyskusjach,

wypłaty z pok jak ktoś przekroczy o jeden dzień termin odpowiedzi na reklamację,

blokowanie wypłat środków pod bzdurnymi pretekstami

 

a teraz okazuje się że przepisy prawa nie dotyczą serwisu

przyłączam się do pytania ostatnio modnego na tym forum

co wy tam palicie?

 

jest ktoś na allegro, kto szanuje przepisy?

 

 

 

 

składam reklamację na naliczone opłaty, ładnie ją nazywam, określam datę

mija miesiąc i kilka dni

 

grzecznie pytam się serwisu kiedy zrealizują reklamację po mojej myśli skoro ją uznali

 

a tu zonk - po 1.5 miesiąca odzywa się pracownik allegro, który mnie informuje, że reklamacja nie

została uznana

 

przepisów nie chce mi się cytować powinny być one znane

zacytuję regulamin allegro

16.5.

Spółka rozpoznaje Reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania. W przypadku, gdy Reklamacja nie zawiera informacji koniecznych do jej rozpatrzenia, Spółka zwróci się do składającego Reklamację o jej uzupełnienie w niezbędnym zakresie, a termin 14 dni biegnie wówczas od dnia doręczenia uzupełnionej Reklamacji.

 

Jaka firma pisze sobie swój regulamin i go nie przestrzega?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jaka firma? Allegro, oni wszystkich mają....

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@RED Przykro mi, że nie jesteś zadowolony z obsługi - trudno mi się odnieść do tej sprawy bez konkretów (np. numeru korespondencji). W ciągu 14 dni możesz odwołać się od tej decyzji reklamacyjnej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka przepisy mówią wyraźnie

obowiązuje akcept milczący - jeżeli sprzedawca nie odpowiada w terminie na reklamację znaczy, że ją uznał

bo sprzedawca nie ma obowiązku odpowiadać na zasadną reklamację

 

Dlaczego mam odwoływać się od uznanej reklamacji?

Nieuznanie reklamacji po terminie jest prawnie nieskuteczne

Ja mogę tylko wezwać allegro do przestrzegania prawa i robię to na przykład TU

 

@ko_alka opisałem przypadek rażącego naruszenia regulaminu allegro i przepisów prawa - powinnaś przekazać go w allegro wyżej do kogoś decyzyjnego bo chyba się ze mną zgodzisz że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

i widzę, że nie jestem jedyny

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-nie-przestrzega-termin%C3%B3w-rekl...

 

myślałem, że mój przypadek to wypadek przy pracy ale jak widzę to celowe działanie systemowe serwisu

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

kiedyś allegro trzymało standard prawny

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-nie-rozpatruje-reklamacji-i-nie-pr...

czy dzisiaj czuje się ponad prawem

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A od czego tutaj ktoś ma się odwoływać? Allegro złamało swój własny regulamin, przepisy prawa, powinno natychmiast przeprosić swojego klienta i wypłacić mu żądaną kwotę. Gdyby to była sytuacja mały sprzedawca Allegro - kupujący , to taki sprzedawca już dawno miałby zablokowane konto. Powód - raklamacja nierozpatrzona w terminie jest uznawana w świetle prawa i przez Allegro jako rozpatrzona pozytywnie.

A tutaj co mamy? cyrk...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów