anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłata za powrót paczki poczta polską

OUTLECIAK
#9 Pomysłodawca#

Mam taką nietypowa sytuację. Wracały do mnie nieodebrane paczki z różnych firm kurierskich - nigdy żadnej dopłaty za powrót nie miałem. W zeszłym miesiącu wróciła do mnie paczka nadana do punktu Pocztex w cenie 9,99, a poczta polska wystawiła mi fakturę na ponad 14zl za powrót paczki. Stąd moje pytanie czy znajdę gdzieś informacje ile poczta polska dolicza ? 14zl to jednak więcej jak 9,99, a nawet najdroższa ich usługa to 11,99 w cenach allegro, więc nie rozumiem skąd taka opłata. Opiekun oczywiście nie potrafi wyjaśnić, twierdzi że taki zapis jest w regulaminie i że każda firma kurierska za powrót dolicza, ale w praktyce się z tym nie spotkałem.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@OUTLECIAK Poczta i nie tylko dolicza za powrót paczki. Darmowy jest na przykład Allegro Inpost, ale zwykły już bierze za powroty. Wszystko jest w cennikach.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@OUTLECIAK Większość przewoźników dolicza za powrót  ,policzyli Ci 14 bo dostałeś zwrot pod drzwi , nie jest to ich najdroższa usługa  ,wszystko jest w cenniku .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@OUTLECIAK wszystko masz w https://allegro.pl/regulamin/artykul/zalacznik-nr-4-k1E8Xaye7uP#czesc-v-koszty-dostawy-i-uslug-dodat...

Zwrot przesyłki (wynikający z braku możliwości jej doręczenia)
PP_N5_ZWROT
11,99 zł (1)

 

(1) W przypadku zwrotu przesyłki do Sprzedającego nadanej z usługami dodatkowymi:

  • Ostrożnie
  • Zadeklarowanie wartości powyżej 100 zł
  • Przesyłka niestandardowa

poza opłatą ustaloną za zwrot przesyłki, powtórnie pobiera się opłatę za wymienione usługi dodatkowe.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

OUTLECIAK
#9 Pomysłodawca#

Czyli mam rozumieć że kwoty podane w cenniku są kwota netto ? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

brutto

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@OUTLECIAK aaaa ... zaczynam trybić , nadałeś tą przesyłkę na umowie własnej przez EN , masz wraz z umową cennik i zgodnie z tym biorąc pod uwagę gabaryt i wagę naliczyli Ci 14 zyla.

Piszesz ,że nigdy nie miałeś dopłat bo przesyłki nadawałeś przez WzA , dopłaty za powroty masz naliczane tu -https://salescenter.allegro.com/settlement

oznacz moderatorów

OUTLECIAK
#9 Pomysłodawca#

To czekaj czekaj, gdybym nie miał umowy z pocztą, a nadawał przez wysyłam z Allegro to miałbym doliczone 11,99, zamiast 14 zł? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@OUTLECIAK Możesz mieć umowę z Pocztą i nadawać przez EN z panelu allegro wówczas tak , miałbyś naliczone 12 zyla i nie dostałbyś faktury z poczty tylko dopłatę miałbyś naliczoną w ,,rozliczeniach z allegro ,,

oznacz moderatorów

OUTLECIAK
#9 Pomysłodawca#

To już sam nie wiem wtedy czemu mam fakturę na ponad 14zł. Pytałem opiekunka z poczty polskiej mówi że to kwota netto, dla pewności dopytałem przed chwilą na czasie też twierdzą że kwota podana w cenniku jest kwotą netto. Sprawdziłem też czy faktycznie inne firmy kurierskie doliczają za powrót i muszę przyznać rację że doliczają, ale nie jest to podane rubryce "opłaty dodatkowe" co spowodowało że myślałem że nic nie doliczają. i tu w przypadku np DHL mam doliczone te 14,99 zgodnie z cennikiem ale wtedy by wskazywało że jednak kwoty podawane w cenniku są kwotami brutto.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@OUTLECIAK podaj dokładną kwotę i kod !!!

nie jest to przypadkiem 13,98 zł ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

OUTLECIAK
#9 Pomysłodawca#

Nie mam kodu, ponieważ dopłata została naliczona przez pocztę i wysłali mi za ten zwrot fakturę. Nie mam tej dopłaty w rozliczeniu z Allegro. Też dziwne bo wszystkie opłaty pobierają mi przez allegro, a za zwrot nieodebranej przesyłki wystawili fakturę. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@OUTLECIAK a zerknąłeś w regulamin ?

  1. Wszystkie kwoty podane w niniejszym Załączniku są kwotami brutto (zawierają podatek od towarów i usług, tj. VAT). W przypadku, gdy wysokość opłaty lub prowizji ustalana jest jako procent od danej kwoty (np. ceny sprzedaży), jako podstawa ustalenia tej opłaty czy prowizji przyjmowana jest kwota brutto (z VAT). Kwoty prowizji zaokrąglane są w górę do pełnych groszy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 nie , otrzymał fv z poczty , czyli przesyłka była nadana z umowy własnej , nie wrowadził unkalnego adresu email to naliczyli tak jak się należy i wysłali fakturę .

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@OUTLECIAK 

Każda firma kurierska nalicza opłaty za zwrot niedoręczonej przesyłki. Czasem są jednak jakieś promocje, albo oferty specjalne, w których opłata nie jest pobierana (jak np. w przypadku Allegro Inpost).

A opłata za zwrot wynosi tyle ile nadanie przesyłki pod adres w danym gabarycie z wykorzystaniem EN. Dla gabarytu S opłata za zwrot to 16 zł brutto, ale umowa własna może przewidywać inne opłaty.

ps. Niektóre firmy potrafią doliczyć taką opłatę dopiero po kilku miesiącach.

ps2. Pocztex =/= Allegro Pocztex

oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

miałam taka sytuację 2x - poczta wystawiła mi FV za zwrot tak jakby to była przesyłka poza allegro 13,76zł  a ok miesiąc później za tą samą przesyłkę opłatę za zwrot naliczyło allegro 11,99zł

oczywiście zgłoszona została reklamacja - oczekiwanie na zwrot za 2x naliczoną opłatę trwało za każdym razem 3 miesiące - pomimo przypominania się

 

oznacz moderatorów