anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
ProGastrojz
#9 Pomysłodawca#

Witam

21 sierpnia pojawiła mi się kilkanaście opłat dodatkowych z kuriera dpd, sam pakuję paczki więc wiem ile ważą i nagle 2 proszki po 10 kg plus karton może 1 kg czyli 21 kg a tu według dpd dopłata do przesyłki powyżej 25 kg i jest kilkanaście takich dopłat rekord to 2 opakowania na hamburgery które ważą 5 kg z opakowaniem a według dpd ważą ponad 15 kg. Waga gabarytowa odpada jako wskazanie bo wpisuję nawet większe wymiary, wygląda mi to na wyłudzenie z strony dpd , kolega który też sprzedaje na allegro ma to samo tylko już duzo więcej takich dopłat . Sprawdzaliscie czy na waszym koncie 21 sierpnia pojawiły się takie opłaty dodatkowe?

oznacz moderatorów
91 ODPOWIEDZI 91
ALCkow
#13 Ambasador#

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Przesyłka niestandardowa

KOD:

PP_N4_PRZES_NSTAND

Bez tytułu.png

 

W tym wszystkim najlepsze jest to, że doliczają tylko do przesyłek Smartowych. Przecież zdarzają się zamówienia bez smarta, gdzie klient płaci za wysyłkę. Jest ich mało, ale są. Podobnie jak w DPD opłaty dodatkowe są doliczane do paczek smartowych. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

 i to jest właśnie najciekawsze, bo te opłaty masz naliczone przez allegro. Oczywiście allegro powie, że naliczyli na podstawie rozliczeń z PP i odeślą do nich, a poczta najprawdopodobniej stwierdzi, że nic takiego nie naliczała

Wysyłasz faktycznie coś dużego ? czy może jakieś nietypowe opakowania ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Może nie jestem zorientowany ale Allegro nie ma opcji do złożenia reklamacji odnośnie naliczonych kosztów - przydała by się przy naliczonych opłatach zakładka - złóż reklamację. Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. 

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Po co Allegro ma reagować jak na tym zarabia !!!!! stawka za dopłaty to stawka jaką nalicza Ci Allegro na podstawie zgłoszeń przewoźnika ale on robi to nagminnie bo szukają kasy , Allegro kasuje nas a DPD później allegro ale już na innych stawkach i tak zarabiają dwie strony więc Allegro to bardzo pasuje , kasa za darmo , trzeba jakoś tego smarta odrabiać nic nie ma za darmo.

oznacz moderatorów
TIK-TAK_MLAWA
#8 Zapaleniec#

Witam,

a dlaczego DPD w trakcie rozpatrywania rekalamcji dotyczacej opłaty za paczkę niestandardową, nie przedstawia, nie chce ? udostepnić dowodów ( zdjecia z monitoringu), tylko informuje że paczka była niestandardowa ? Tak mozna każdą przesyłkę "załatwić".

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Howee_PL
#8 Zapaleniec#

Dokładnie - ten sam argument przedstawiamy przy reklamacjach. Ciężar dowodowy jest po stronie oskarżającej a nie oskarżonej. 

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Zapoznaj się dokładnie z ich regulaminem w usłudze smart nawet foli pak nie może być zgięty na pół , koperta tekturowa również , żadnych taś odstających, za dużo na jednym obwodzie paczki o pół centymetra i już nie standard, coś po rolkach na sortowni nie pójdzie np. przez taśmę klejącą i już niestandardowa i tu nie chodzi że pakujemy coś tragicznie bo poza usługą smart wszystkie te typy pakowania przechodzą bez problemu ale w usłudze smart trzeba odrobić pieniądze i to jest ich furtka której nie odpuszczą ani Allegro ani DPD ani UPS bo te firmy robią to notorycznie ja zrezygnowałem z tych firm , Inpost jest "normalny" DHL i Poczta Polska również przynajmniej u mnie. Nie wysyłajcie tymi firmami i tyle.

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

DHL pewnie to lepsze rozwiązanie niż DPD , ja osobiście korzystam z oferty DHL palety i muszę przyznać iż nie jest słodko ale o 100%  a raczej 1000% raz lepiej niż w DPD. Osobiście na google opinie napisałem swoje wrażenia na temat firmy DPD może jak tych opinii będzie więcej to może ktoś z zarządu DPD przyjrzy się temu. 

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

DHL już w smarcie daje lepsze wymiary dla paczek , ja jestem po rozmowach z nimi , startują w smarta więc chcą nałapać klientów , oby nie poszli w stronę DPD

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

ale_super_rabaty czy może otrzymałeś odpowiedz na swój post odnośnie oficjalnej informacji w sprawie dopłat DPD od Allegro lub Moderatowów ??? 

oznacz moderatorów
FH_PAN_DOMU
#8 Zapaleniec#

Serwis nic z tym nie zrobił w roku 2023 praktycznie przez cały czas do dzisiaj  naliczane są dopłaty. To jest skandal. Tyle osób to zgłaszało a oni to mają w głębokim poważaniu bo ich kasa się zgadza. 

oznacz moderatorów
tagoga17
#10 Popularyzator#

Czy ktoś pomoże mi zrozumieć jak to teraz jest z tymi dopłatami na DPD? Teraz trzeba wszystko samemu ręcznie obliczać ile wyniesie dopłata? Jak wpisuję wagę np. 9 kg to ponoć i tak mogę dopłacić ze względu na rozmiar. Jak obliczyć jaki jest ten rozmiar graniczny do którego przypisane będą dane opłaty? Jeśli mam paczki do 10 , drugą do 15, trzecią do 20kg to wiadomo ile trzeba dopłacić ze względu na wagę, czyli za 1 nic nie płacę, za drugą 1,49zł a za 3 płacę 1,99 zł. Ale tu jeszcze dochodzą wymiary, jaki największy wymiar musi mieć paczka, żeby nie przekroczyć tych dopłat? Np czy wymiary 50x50x20, w przypadku 9 kg wagi to już będzie dopłata ? Jesli tak to ile? A jeśli są wymiary 10x20x30 i waga też 9 kg, to jak to wszystko liczyć? Każdą paczkę oddzielnie trzeba liczyć, żeby wiedzieć ile się zapłaci? Ratunku pomocy bo nic nie rozumiem

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@tagoga17 wymiar gabarytowy obliczasz ze wzoru (u większości przewoźników)

(długość x szerokość x wysokość) \ 6000 = waga gabarytowa

np

(50 x 50 x 20) / 6000 = 8,33 kg wagi gabarytowej

(10 x 20 x 30) / 6000 = 1kg wagi gabarytowej

Przewoźnik pod uwagę bierze wagę tą, która jest większa w danym momencie rzeczywista/gabarytowa

oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. 

oznacz moderatorów
akwa-led
#1 Nowicjusz#

witam przez przypadek zauwazylem ze mam dodatkowe oplaty za paczke niestandardowa. wszystkie paczki mam jednakowe do 2 kg w kartonie. wymiar zgodny. jak z tym walczyc. tylko w pazdzierniku po sprawdzeniu na 3 loginach dopisali 280 zl. paczki mam wszystkie takie same i tylko DPD robi doplaty i nie maja nic zeby to udowodnic. czy ma ktos takie doswiadczenia ?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@akwa-led Poszukaj na forum, to niestety ich ciagła praktyka. odwołuj się, fotografuj paczki ( najlepiej z miarką w tle)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
izobud_ol
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro i nie można tego zgłoście w łatwy sposób. 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tak a propos zdjęć, nie wiem jakie paczki wysyłasz, ale jeżeli masz małe gabaryty i wolny kąt w pomieszczeniu, to możesz zrobić taki bajer, na który ktoś jakiś czas temu na forum podrzucił: przyklej od rogu trzy centymetry krawieckie na każdą ścianę i potem do rogu przykładaj paczki, wtedy łatwiej na zdjęciach możesz ująć wszystkie wymiary paczki, żeby DPD nie mógł sobie bezpodstawnie niestandardu doliczać. Przykładasz paczkę, cykasz zdjęcie i z głowy. No chyba, że masz skąd do tego załatwić urządzenie.

To było coś w tym stylu jak poniżej. Każdy przyłożony róg paczki wtedy pokaże wymiar. DPD się teraz cwane zrobiło, bo większość tego nie zauważy, albo machnie ręką.

DarkStoorM_0-1667729281091.png

 

oznacz moderatorów
nerontech
#9 Pomysłodawca#

Ja mam wielkie doświadczenie czyli ogromne straty finansowe, walka jest bez sensu i czasochłonna , recepta jedna czym prędzej spieprzać z DPD to złodzieje którzy żerują na dopłatach bo teraz na smarcie to tylko z tego żyją widać że stawki za przesyłki mają żebracze i szukają kasy , jednak kij ma dwa końce i zarabiają na tym dwie strony DPD oraz Allegro bo to Allegro kasuje cię za dopłaty a do DPD płacą mniejsze kwoty za te niestatndardy więc różnica jest dla nich , można !!!!!

oznacz moderatorów
agdnoe
#9 Pomysłodawca#

Tak też zrobiłam, wywaliłam DPD z oferty przewozu kolejna jest  poczta, która dolicza co chce i jak chce

oznacz moderatorów