anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek DPD

Idź do rozwiązania
ProGastrojz
#8 Zapaleniec#

Witam

21 sierpnia pojawiła mi się kilkanaście opłat dodatkowych z kuriera dpd, sam pakuję paczki więc wiem ile ważą i nagle 2 proszki po 10 kg plus karton może 1 kg czyli 21 kg a tu według dpd dopłata do przesyłki powyżej 25 kg i jest kilkanaście takich dopłat rekord to 2 opakowania na hamburgery które ważą 5 kg z opakowaniem a według dpd ważą ponad 15 kg. Waga gabarytowa odpada jako wskazanie bo wpisuję nawet większe wymiary, wygląda mi to na wyłudzenie z strony dpd , kolega który też sprzedaje na allegro ma to samo tylko już duzo więcej takich dopłat . Sprawdzaliscie czy na waszym koncie 21 sierpnia pojawiły się takie opłaty dodatkowe?

oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56
mikeza
#18 Luminarz#

akurat 21.08 nic się nie pojawiło, ale temat fikcyjnych dopłat w DPD ciągnie się już od lat, więc to nic nowego. Złodziejska praktyka i nic więcej. Fikcyjne wagi miałem już wpisywane w tej firmie ponad 10 lat temu, więc jak widać nic się w tym temacie nie zmieniło od wielu lat.

#8 Zapaleniec#

Zauważyliście w swoich rozliczeniach z allegro nowe dopłaty do paczek dpd? Już oprócz  prowizji, potem dopłaty do paczek smart na allegro teraz dołożyli kolejną dopłatę za każdą paczkę powyżej 10 kg w dpd. Dopłaty wynoszą od 1,49 do 3,99 zł. mi 21 sierpnia i 5 września wrzucili zbiorcze dopłaty . To jest jakiś dramat sprzedaż na allegro już całkiem stała się nie opłacalna , żeby coś zarobić trzeba narzucić już z 50-60 % marży przy coraz to nowszych opłatach z strony allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Halfrunt
#16 Inspirator#

tylko 50-60% marży, to raczej nie zarobisz na Allegro.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro patrzy tylko na to by ich zysk nie spadał a reszta musi sama zadbać o jakieś korzyści.

oznacz moderatorów
ProGastrojz
#8 Zapaleniec#

na dzień dzisiejszy wychodzi że to my sprzedający w 100% finansujemy koszt paczek smart a nie allegro

oznacz moderatorów
doniczkowo
#8 Zapaleniec#

Nie dość, że trzeba doliczać dopłaty do Smart zależne od wartości towaru, to teraz jeszcze od wagi! **piiip**yzmy! 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

🤣 a ile allegro ma dokładać do interesu. Zainwestowali teraz czas na zysk 

oznacz moderatorów
Luxma
#4 Eksplorator#

wysyłka wymiarowo i wagowa prawidłowa a w rozliczeniu pojawiła się dopłata 19,99 jak to zareklamować

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz dać pełnomocnictwo allegro by złożyło w twoim imieniu reklamację .

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Luxma a jaki kod tej dopłaty?

oznacz moderatorów
Luxma
#4 Eksplorator#
DPD_N2_PRZES_NSTAND
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A nie jest to że brak np: regularnych kształtów?

oznacz moderatorów
Luxma
#4 Eksplorator#

kształt standardowy prostopadłościan, gdybym spakował z nadużyciem regół to bym wiedział za co ta dopłata 🙂 i bym olał te 20zł ale skoro sam pakowałem i ważyłem to mnie to boli że ni z gruszki ni pietruszki dopłata, 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Luxma Jak przejrzysz sobie tu na forum wątki na temat takich doliczeń przez tę firmę to zobaczysz że nie jesteś jedynym który to odczuł i ma z tym problem . Firmy kurierskie tracą na wysyłkach w smarcie i szukają innego ratunku narażając na straty sprzedawców.

oznacz moderatorów
Luxma
#4 Eksplorator#

Całkiem możliwe. dziękuje za wsparcie że nie jestem sam z takim małym problemem.

oznacz moderatorów
Luxma
#4 Eksplorator#

jedyne co mi przychodzi do głowy to przygniecenie podczas transportu i ocena kogoś na trasie że to nie standard. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To trudne do odzyskania.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Luxma Przygniecenie to raczej nie powód do żądania dopłaty ,bo wtedy ty byś mógł (ła) reklamować usługę ale szukanie dodatkowego zarobku na nieświadomych klientach.

oznacz moderatorów