anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałem e-mail; otrzymałeś wpłatę od..., a nie ma zapisu w zamówieniach?!

jm2007
#9 Pomysłodawca#

o co chodzi?, może Ktoś coś wie?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

sprawdź tu - https://allegro.pl/myaccount/newpayments_incoming.php

czy wpłata figuruje , może to być próvba wyłudzenia .

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Też nie ma, ale mail od Allegro jest oryginalny to znaczy 2 przyszły

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jm2007 może wygladać jak oryginalny , sprawdź adres z którego przyszedł .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 możesz zerknąć , coś to podejrzane , jm2007 podaj numer oferty , moderator się niebawem odezwie .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@jm2007  sprawdz zamówienia które juz anulowałeś. Dzis otrzymalem wpłate za zakup z przed dwóch tygodni . Zamóweinie odnalazłem w anulowanych po nicku kupującego

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Nigdzie nie ma, sprawdziłem, poza tym w EU tez nie przyszło, dzwonie do klienta, bo dostałem numer i adres.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jm2007 rób jak uważasz , jeśli wpłata nie figuruje na AF to po mojemu mocno podejrzane . Sprawdź po nicku kupujacego w ,,zamówienia od kupujących , może to jakieś zaległe maile .

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

dzwoniłem do klienta, wszystko się zgadza, kupił a na Allegro nie ma?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jm2007 dobrze Ci radzę , nie masz środków na AF nie wysyłaj . W otrzymanym mailu na zielono masz Nr płatności , kliknij w ten numer , aż jestem ciekawy co Ci pokaże .

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

nie pokazuje nic, klient natomiast twierdzi, że operacja bankowa przez Allegro zakończyła się powodzeniem, jak na razie nie wysyłam, dzięki za pomoc

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jm2007  jeśli kliknięcie w numer płatności nie przekierowuje Cię to transakcji to na pewno jakiś wałek .

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@jm2007  Uważaj, bo można wysyłać podrobione maile o wpłacie, wystarczy, że kupujący odpowie na wiadomość otrzymaną od Allegro i podmieni treść. Wiadomość wciąż przechodzi przez serwery Allegro, więc wygląda to tak, że niby otrzymujesz powiadomienie o wpłacie, a wiadomość będzie fałszywa. Już był temat o tym na Lokalnie, to akurat była transakcja w grze - ktoś podesłał fałszywy szablon o wpłacie.

oznacz moderatorów