anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD Allegro Kurier - Kogo zasypywać reklamacjami w sprawie dodatkowych opłat?

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Kogo zasypywać reklamacjami DPD Allegro Kurier...

 

Miara się przebrała... dziś sprawdzam rozliczenia z Allegro i za paczki **piiip**ółki o wartości paru złotych duże dopłaty 

 

Oczywiście nie mam umowy z DPD tylko używam tej opcji przez durny wymysł Allegro 

 

Przykład mała rzecz... zamek klapy bagażnika mieszczący się w dłoni, zapakowany w folie + owinięty w rulonik kartonikiem + foliopak - podczas nadawania zaznaczone "przesyłka niestandardowa" dopłata 19.99zł jako przesyłka niestandardowa/paleta 😳

 

Paczka może max gabaryt B na paczkomat 😡  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci bo DPD wymaga kartonik, foliopaki rulony i inne cuda wpadają w dopłatę 😞

  • Opłata za przesyłkę niestandardową, np. paczkę o nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami, o kształcie cylindrycznym
________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Teraz też patrzę " przekierowanie przesyłki" 12.99 🙄

W siedzibie DPD osobiście dostałem odpowiedź że wszystko co rulon w foliopaku zaznaczać na Allegro jako "niestandard"

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci tak za przekierowanie zgłoszone przez kupującego Tobie doliczają do rachunku, chore ciekawe czy ta opłata nie nadaje się do zgłoszenia do uokik ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

moim zdaniem się nadaje gdyż nie raz się spotykam że Kupujący zaznaczył w dostawie złe dane do wysyłki gdzie tłumaczy się że np. zamawiał dla znajomego lub kogoś z rodziny, myślę że za takie przekierowanie powinien być obciążony Kupujący 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

złóż allegro reklamację na niesłusznie pobrane opłaty

nie czyń, żadnych dopisków o dpd i itp

napisz, tylko, że wysyłasz przesyłki zgodnie z regulaminem i tyle

niech allegro udowadnia, twój bład do każdej opłaty z osobna

nie odpowiadaj, na żadne pytania posty

po okresie ustawowym, żądaj uznania reklamacji z powodu jej nierozpatrzenia

i tyle

 

 

 

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Dla DPD pakuj w kartony o równych kształtach, bez owijania w strech, lub pakuj w koperty powietrzne. Do takiej formy nie powinni się doczepić. Najpewniej będzie również zrobić zdjęcie paczki przed wysyłką oraz z widocznymi wymiarami. W razie doliczania dodatkowych opłat powołaj się na zdjęcie paczki z wymiarami i uderzaj prosto do allegro składać reklamacje na przewoźnika, jeśli złożysz bezpośrednio do przewoźnika nikłe szanse abyś otrzymał zwrot dodatkowej opłaty. 

oznacz moderatorów

PanHodowca_pl
#9 Pomysłodawca#

Ze strony DPD cytuję „Wszystkie paczki zapakowane w opakowania firmowe DPD są paczkami standardowymi. Za opakowania firmowe DPD uznaje się: koperty tekturowe, foliopaki oraz firmowe opakowania kartonowe opatrzone logo DPD.” Naciągają Cię na dopłaty, nie po raz pierwszy.

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Za foliopak nie powinno być dopłaty  ale wydaje mi się że błędem jest twoje oznaczanie paczki jako niestandardowa.  DPD z automatu naliczy dopłatę.

 

Reklamacje skladaj przez Allegro, inaczej nie trać czasu...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AR_Auto_Czesci 

Reklamacje metod dostawy z przedrostkiem "Allegro ..." - co do zasady zwykle najlepiej składać bezpośrednio do Allegro.
Składanie reklamacji u przewoźnika dla takich metod - wymaga dołączenia pełnomocnictwa Allegro i jest działaniem "naokoło".

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci w takiej sytuacji, jeśli jest to metoda dostawy rozliczana z nami, napisz proszę do nas przez ten formularz podając jakich zamówień dotyczą te opłaty. Wyjaśnimy to z przewoźnikiem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Te wyjaśnienia też są bardzo często fikcją. 

Dla mnie, jeżeli jest naliczana opłata powinna być stworzona dokumentacja fotograficzna, dlaczego aby to udowodnić a zazwyczaj retoryka jest "bo tak stwierdziliśmy" i koniec... 

oznacz moderatorów

euro-abc
#8 Zapaleniec#

Mi doliczyli też za niby większe paczki po 35.99zł od paczki ogólnie ok 5000zł reklamacje złożone i odrzucone ponieważ sorter(maszyna) podała większe wymiary niż faktycznie miały moje przesyłki. Teraz poszło odwołanie ze zdjęciami z przyłożoną miarką do kartonów. Ogólnie nie wysyłam już tymi oszustami. 

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

@euro-abc dokładnie o tym mówiłem, w normalnym trybie b2b jeżeli jakas firma innej firmie nalicza dodatkowe opłaty to musi to u argumentować a w przypadku wysyłek dpd przez allegro doszło do takiej patologii że to my musimy udowadniać po wysłaniu paczki nie posiadając jej fizycznie już u nas że była zgodna z etykietą...

oznacz moderatorów