anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD Allegro problem

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Witam.

 
Od kwietnia nadaje paczki Allegro Dpd kurier po cenach, które zostały ustalone przez Allegro dpd. 
 
Allegro pobiera mi za paczki opłaty, które są widoczne za nadawanie paczek na rachunku Allegro przy czym uwaga niedawno natomiast otrzymałem do zapłaty FV od DPD.
 
Co teraz?
 
Miała być 1 Platnosc w ramach Allegro a mam płacić Dpd za co? Paczki nadaje bezpośrednio z systemu Dpd, po wpisaniu loginu i hasła od firmy Dpd.
 
Jak to zmienić żeby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości? 

Ktos ma jakiś pomysł jak z tego wyjść? 

 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

kostas11
#21 Demiurg#

@marketklockow  Czy na 100 % masz umowę bezpośrednio z DPD ?

Podstawą jest popawnie przekazany mail sprwadź w nadanych jaki był ?

Jest to warunek konieczny do tego, żeby rozliczać się bezpośrednio z Allegro, a nie z DPD. System nadawczy DPD rozpozna, że nadajesz przesyłkę właśnie na podstawie adresu e-mail klienta.

Podczas nadawania przesyłki zawsze wprowadzaj pełny, poprawny adres e-mail klienta. Pełny adres zawiera dwie części połączone znakiem “+” oraz domenę @allegromail.pl. Znajdziesz go zawsze w powiadomieniach o sprzedaży i w szczegółach zamówienia.

Jeśli dostałeś maila o poprawnym włączenie do nowego modelu rozliczeń to pisz do allegro https://allegro.pl/pomoc/kontakt

Nie mając wglądu w Twoje konto nie wiele Ci tu pomożemy jak wszystko masz ustawione poprawnie 😞

Jak cenowo Ci to niewiele zmienia zmień w cenniku bedziesz miał wtedy liczone w DPD

  1. Wyedytuj swoje oferty i cenniki
  2. Wyłącz metody Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.
  3. Udostępnij metody Kurier DPD i Kurier DPD pobranie i ustaw dla nich dowolne ceny.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Mam umowę bezpośrednio z DPD Polska.

Już Pani opiekunka z DPD weryfikuje co się stało.

Czekamy na odpowiedź.

Dziękuje wam za pomoc i dam znać jak się to skończyło.

 

oznacz moderatorów

Prac_Scenografa
#9 Pomysłodawca#

No i jak zakończyła się sprawa?

oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Sprawa rozpatrzona pozytywnie.

Błąd był po naszej stronie.

Dziękuje za pomoc.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@marketklockow cieszę się, że udało wyjaśnić się sprawę 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

BFashion
#8 Zapaleniec#

Od 2 dni rozmawiam z Allegro i traktują ludzi jak debili 🙂
wklejka odpowiedzi allegro:

Nadalem 44 paczki allegro DPD kurier  i odstałem fakture od DPD na 150 z gotowosc systemowa


Uzyskałem informację, że jeżeli przesyłka została nadana bez usługi Allegro Smart, opłata za taką przesyłkę jest naliczana przez DPD Polska, nie ma możliwość skorygowania opłaty za taką przesyłkę.

Rozmawiałem z allegro 7 razy telefonicznie a oni z uporem maniaka mówią tak:
alez proszę Pana Pan nie umie czytać umowy liczba paczek się zgadza tylko wartosc sie nie zgadza niech pan sobie dorobi wartosc paczkami poza smartem to bedzie ok

zglosilem reklamcje do DPD, rozpatrują, dostalem aneks od DPD gdzie zwalniaja mnie z oplaty za gotowosc od nastepnego miesiaca ale jezeli nie anuluja mi tej faktury, ani nastepnej gdzie tez pewenie pojawi sie oplata za gotowosc to zrezygnuje z DPD  

 

oznacz moderatorów

BFashion
#8 Zapaleniec#

Problem nadal istnieje Pani moderator:

zapis na stronie allegro:

Masz umowę z DPD

Oznacza to, że masz login i hasło do narzędzia nadawczego. W ramach swojej umowy możesz nadawać przesyłki metodą Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.

Jeśli w ramach tej umowy obowiązuje cię:

  • limit paczek - przesyłki Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie, nadawane z Twojego konta nadawczego, będą się wliczać do tego limitu,

jest najogólniej mówiąc albo wprowadzeniem w błąd sprzedających, albo błędem systemu allegro dpd

bo jakoś Pani koledzy gęsto się tłumaczą stosując każdy ctrl C ctrl V jak usłyszą słowo DPD - 

że allegro pod pojęciem limit paczek - nie miało na myśli wartości .... a co miało na myśli ??? w umowach z DPD nie ma nigdzie pojęcia limit paczek więc do czego to się odnosi ? co allegro miało na myśli ? coś co nie istnieje w terminologii DPD ?

do wewnętrznego słownika allegro ?
w umowach z dpd i ogólnych warunkach świadczenia usług występuje natomiast pojęcie  minimalna kwota wynagrodzenia/ opłata za gotowość systemową 

cyt.

13.2.2 O ile nic innego nie wynika z treści Umowy, od drugiego
pełnego miesiąca kalendarzowego obowiązywania Umowy o stałej
współpracy, w przypadku zrealizowania co najmniej jednej Usługi
w danym okresie rozliczeniowym, DPD przysługuje Minimalna
kwota wynagrodzenia w wysokości 120,00 zł netto stanowiąca
opłatę za gotowość systemową.

i z tym jest problem ze DPD na tej podstawie obciąża fakturami korzystających z Allegro DPD i prosze to powiedzieć swoim kolegom że nie ma to nic wspólnego 
z jakimiś bzdurami Direct Debit z uporem wklejanymi przez ctrl c ctrl v

Tak trudno jest się przyznać do błędu/ nieprecyzyjnego sformułowania na stronie  zamiast obrażać Sprzedawców że nie umiem czytać umów jak jedna z Pani koleżanek ?

 

 

oznacz moderatorów

BFashion
#8 Zapaleniec#

mail tu nic nie wnosi 🙂 Fakture za gotowosc systemowa dostajesz bo nie masz obrotu min 120 netto a nie masz bo placisz przez allegro wiec dpd traktuje cie faktura ale allegro twierdzii ze tak ma byc

7 razy z nimi rozmawialem znaja mnie chyba na wylot juz

 

oznacz moderatorów

edografia_pl
#7 Wielbiciel#

Ostrzegam przed DPD Allegro.
Też zostałem obciążony kosztami opłaty za gotowość systemową
Faktura VAT Nr BC6853746 ... 2020-12-15 ... brutto 142,31 zł (usługa kurierska   5.29 zł)
Faktura VAT Nr BC6704191 ... 2020-09-30 ... brutto 130,90 zł (usługa kurierska 16.70 zł)

W rozmowie z panią z DPD wyraźnie zaznaczałem, że jako mikro-przedsiębiorca mam stosunkowo niewielką ilość wysyłek."Ależ oczywiście, to nie stanowi żadnego problemu, trzeba tylko zadbać o to aby przy wprowadzaniu odbiorcy dp systemu (aplikacji) DPD podać jego adres @allegromail.pl". Pilnowałem tego i dwukrotnie zostałem wyrypany w bambuko.

Prowadzę spór z DPD, jednak nie widzę szans na odzyskanie tych chorych kwot, które ok. 40-krotnie przewyższają zysk z transakcji wysłanej za pośrednictwem DPD. To co najważniejsze w regulaminie, jak zwykle ukryte w miejscu, gdzie człowiek nie ma już siły doczytać zmęczony całodniowym wysiłkiem.
!!! Przy okazji ostrzegam przed kolejną wyłudzalnią pieniędzy SIPP - Serwis Informacyjny Polskiego Prawa !!!

oznacz moderatorów