anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD opłaty dodatkowe 2300zł

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Cześć wszystkim,

dziś jak zobaczyłem na rachunek Allegro to myślałem że źle widzę. Sprawdzam prowizję itd. jednak nie codziennie, jednak dziś chciałem sprawdzić prowizję od nowego sprzedanego produktu i zobaczyłem "DPD - Kurier opłaty dodatkowe". Wygenerowałem zestawienie i okazało się że np. 5.09 miałem na jednym koncie 22 opłaty i tego samego dnia na drugim koncie 18. Łączna kwota w tym roku z obu kont to ponad 2300zł za te opłaty dodatkowe. Czy ktoś mi może wyjaśnić co jest grane ? Allegro jest tak cholernie drogie i jeszcze takie kwiatki.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@kndshop_pl a jaki masz kod dopłaty ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@kostas11na jednym koncie DPD_N1_PODJAZD na drugim DPD_P2_KURIER_POBRANIE.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kndshop_pl to poprawnie, przecież podjazdy są płatne oraz pobrania też klient płaci a Tobie doliczają do salda 🙂

Zlecenie odbioru dotyczy zlecenia 3 lub mniej paczek z jednego miejsca w tym samym dniu)
DPD_N1_PODJAZD
3,99zł
 
Pobranie (maksymalna kwota pobrania wynosi 15 000 zł)
DPD_P2_KURIER_POBRANIE
4,99 zł
________
Κώστας
oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@kostas11ok jeśli mam mniej niż 4 przesyłki. W przeciwnym wypadku podjazd nie powinien być liczony. Dodatkowo dlaczego opłaty naliczają na dwóch kontach kiedy kurier jest w jednym miejscu ? Sprawdziłem już kilka tych opłat i okazuje się że kurier odbierał więcej przesyłek więc jakim cudem jest dopłata ? Jak takie szopki to ja dziękuje za to całe DPD.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kndshop_pl to nie ma znaczenia, już tu pisali 😞  różne konta, czy podjazd po firmowe paczki i przy okazji zabierali allegrowe i tak doliczali 😞

jedno konto 3 drugie 3 z firmy masz 10 a i tak policzą Ci 2 x podjazd 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czy to prawda że pomimo nadawania więcej niż 4 paczek mimo to do rachunku doliczacie za podjazd ? Po co w takim razie informacja "Zlecenie odbioru dotyczy zlecenia 3 lub mniej paczek z jednego miejsca w tym samym dniu)" ? Na jednym koncie mam 293 dopłaty DPD a na drugim 215 od początku roku. Proszę Was o konkretną informację bo to się kupy nie trzyma. Być może ktoś liczy na to że połowa się nie kapnie i tak się zarabia dodatkowe miliony.

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@kostas11  jeśli tak jest jak mówisz to osobiście to zgłoszę w inne miejsce a dodatkowo będę dochodził swoich praw. To jest jawne oszustwo.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@kndshop_pl myślisz, że tylko połowa się nie kapnie? Ja bym obstawił 80% - 90%.
Już dwukrotnie pytałem dlaczego opłata jest przypisywana do jednej z przesyłek objętej zleceniem  podjazdu i nie ma podanego ani numeru zlecenia ani daty wykonania. Brak odpowiedzi.
Uważam że DPD nie przekazuje Allegro żadnej informacji o zleceniach podjazdu. Mam odbiory bez zlecenia z naliczoną opłatą na podstawie ilości odebranych przesyłek (kuriera łapię jak przychodzi do sąsiadów). Allegro samo nalicza opłatę na podstawie ilości przesyłek odebranych przez kuriera w danym dniu. Prawdopodobnie oddzielnie dla każdego konta.

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@annas14-firma Ja sprawdzałem kilka naliczonych dopłat i było więcej paczek niż 4 w danym dniu a mam naliczone. W sumie to Allegro powinno to wyjaśnić bo to oni doliczają te dopłaty. Wcale bym się nie zdziwił jakby to był celowy układ z DPD. Ja się nie zamierzam zastanawiać i sprawę skonsultuję z prawnikiem jeśli tak jak mówisz zostawią to bez odpowiedzi. Poświęce czas, wszystko sprawdzę w jakim dniu jaka ilość paczek i zweryfikuję dopłaty. Orientujesz się jak jest z UPS ? Allegro One Box podjazdy za free, ciekawe jak z kurierem.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kndshop_pl możesz złożyć reklamacje do allegro jeżeli uważasz, że błędnie doliczyli podjazd kuriera do paczek allegro.

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@demiurgjeśli to Allegro taka działa to raczej nie jest to nieświadome działanie, mają chyba informację ile paczek poszło danego dnia. W takim wypadku jest to celowe naciąganie na dodatkowe koszty. Da się to nawet zauważyć po tym że w tym miesiącu mam doliczone opłaty z sierpnia. Dopiero teraz kurier dojechał z paczkami ? Być może już ich chora prowizja gdzie zarabiają więcej niż sprzedawca im nie wystarcza.

oznacz moderatorów