anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD opłaty dodatkowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
ALCkow
#13 Ambasador#

W moich rozliczeniach allegro pojawiły się opłaty dodatkowe DPD 19,99 za niestandardowe paczki

Bez tytułu.png

Jest tego dużo. Składam reklamacje do DPD i otrzymuje taką odpowiedź

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na Państwa zgłoszenie chcielibyśmy poinformować, iż koszty za usługę zostały naliczone poprawnie, zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Świadczenia Usług za paczkę/paletę niestandardową doliczany jest dodatkowy koszt.

Zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Świadczenia Usług za paczkę/paletę niestandardową doliczany jest dodatkowy koszt.

 

I teraz moje pytanie: Jaka była ta paczka ? za szeroka ? za wysoka ? za ciężka ? DPD nie umie udzielić odpowiedzi. Co mogę teraz zrobić ?

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
annas14-firma
#16 Inspirator#

@ALCkow Jak klikniesz na ptaszek to zobaczysz szczegóły:

annas14firma_0-1636044666666.png

 

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

są to paczki allegro DPD wiec składaj reklamacje do allegro

Niech pośrednik wyjaśnia z przewoźnikiem

 

Oczywiscie nie mozna zakladac, że naliczona oplata nie jest słuszna ale znając DPD ...

Sam wiesz co wysylales

Dla metod dostawy Allegro Kurier DPD oraz Allegro Kurier DPD Pobranie dopuszczalna długość najdłuższego boku paczki to 150 cm (waga: do 31,5 kg, suma szerokości, długości i wysokości: maksymalnie 300 cm).

Paczka niestandardowa, tj. Paczki spełniające chociażby jeden z poniższych parametrów: - o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym (np. tuba, wałek z tkaniną); lub - o nieregularnych kształtach, w tym Paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach; lub - zawierające wystające poza jej regularny obrys elementy lub zapakowana w materiał, uniemożliwiający swobodne przesuwanie się po sorterze (np. gumę); lub - zawierające opony zapakowanie niezgodne z wytycznymi DPD, o których mowa w art. 10 ust. 10.3 pkt (i) niniejszych Warunków; lub - o długości powyżej 150 cm; lub - składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość; z zastrzeżeniem, iż Paczka niestandardowa nie przekracza maksymalnych parametrów Paczki określonych w art. 6 ust. 6.1.1 pkt (i) Warunków Świadczenia Usług

 

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

To najlepiej takiego przewoźnika nie mieć w ofercie skoro taki upierdliwy i w sumie najdroższy.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

Ja po przeczytaniu na tym forum sygnałów o problemach sprzedawców z DPD i jego naliczeniani oraz podwójnymi opłatami nie podjąłem próby podpisania umowy z tym przewoźnikiem i jak widać po aktualnych problemach, była to słuszna decyzja.

oznacz moderatorów
jacekmichna
#1 Nowicjusz#

Wyrzucamy DPD z naszej oferty jako przewoźnika. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Client:80340374 ma rację

to allegro Ci nalicza tą opłatę nie dpd

niech allegro udowodni zasadność naliczenia dodatkowych opłat

i to każdej wysyłki z osobna

oznacz moderatorów
e-izobud_pl
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z niezasadnych naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy.

 Ale jak masz czas na poszukaj na internecie bo są już wnioski o przegotowane postępowania UOKiK w sprawie stosowanych praktyk firmy DPD. Firma DPD dolicza opłatę i już,  jak zareklamujesz to piszą ze to była przesyłka niestandardowa i koniec - bez jakikolwiek dowodów , zdjęć, protokółów.  Proponuje też poszukać filmików jak firmy kurierskie (w tym DPD) traktują towar na sortowniach.

oznacz moderatorów
przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

Ta? No popatrz

oznacz moderatorów
e-izobud_pl
#9 Pomysłodawca#

Jak rozwiniesz to zobaczysz tylko oznaczenia rodzaju opłaty np DPD_N2_PRZES_NSTAND (jako przesyłka niestandardowa) , bez wyjaśnienia , dokumentów potwierdzających ten fakt np . protokołu, zdjęć itp.) Moim zdaniem te dodatkowe opłaty wynikają z naliczeń DPD . Na ogólnie dostępnych forach temat naliczania dodatkowych kosztów przez DPD jest znany nie od dziś i chyba traktują to jako element do poprawienia rentowności firmy, tylko smutne jest to że Allegro jako główny kontrahent DPD nie reaguje i tylko przerzuca te opłaty na sprzedających towary na Allegro (to Allegro powinno zażądać od DPD podstawy doliczenia dodatkowych kosztów. Niestety  nie można tego zgłosić  w łatwy sposób (zgłosić reklamację do Allegro z tytułu doliczenia dodatkowych kosztów

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

To dopiero początek naliczeń, będzie ich więcej bo przychodzą z opóźnieniem. Musisz sama udowodnić że jesteś niewinna, zdjęcie każdej paczki na tle miarki i wagi.

oznacz moderatorów
PanHodowca_pl
#9 Pomysłodawca#

DPD to firma, która potrafi doliczyć za dosłownie wszystko. Moje doświadczenia:

- dopłata za zwrot w sobotę. Klient nadał dwie zwrotne paczki w piątek, jedną z nich na magazynie zeskanowali w sobotę. Efekt? 12,99 zł za zwrot plus 12,99 zł za zwrot w sobotę.

- dopłata za gabaryt ponad 100 kg. DPD uszkodziło paczkę, przepakowało w niewymiarowy karton i doliczyło 199 zł za gabaryt. Takich przypadków miałem już 3-4.

- dopłata za foliopak DPD. W umowie, oraz na stronie mają napisane "WSZYSTKIE paczki zapakowane w opakowania firmowe są paczkami standardowymi". Otóż okazuje się, że nie do końca rozumieją słowo WSZYSTKIE, bo wystarczy gorszy humor magazyniera i możesz dostać niestandard. Reklamacja to fikcja, zasłonią się plamami na księżycu, lub zacytują wygodny fragment regulaminu, nie odnosząc się do mniej wygodnych fragmentów.

 

Oni mają tak skonstruowany regulamin, że każdą paczkę mogą uznać jako niestandard. Odwołują się nawet do zaleceń pakowania. W zaleceniach są takie punkty jak "zalecamy stosowanie własnej taśmy z nadrukiem". Na tej podstawie teoretycznie mogą uznać każdą paczkę jako niestandardową i później wykręcić się jakimś drobnym kruczkiem. 

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Co mogę teraz zrobić ?

Składam reklamacje. Nie uznają. Składam odwołanie od reklamacji ze zdjęciami paczek(od jakiegoś czasu fotografuje każdą paczke) i opisem. Nie uznają. Wysyłają jedną i tą samą wiadomość: paczka niestandardowa, ale co konkretnie ? długość ? szerokość ? waga ? sposób pakowania ? 

A co ciekawe paczki wysyłam Inpostem i DPD. Są tak samo pakowane (karton prostopadłościan owinięty stretchem, zaklejony taśmą). Inpost nie naliczył żadnej opłaty.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

@ALCkow 

i masz odpowiedź - strech dla DPD to materiał, uniemożliwiający swobodne przesuwanie się po sorterze

W inoście to nie jest problem

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Z tego co zauwazylem to dopłaty do strecha nie wystepują przy własnych umowach

Jesli wysylasz przez posrednika typu allegro/apaczka/furgonetka/epaka to widzą w tym problem

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Jak wygląda umowa własna z DPD. Zostane ich klientem, czy zamówienia są automatycznie pobierane jak w manager inpost. Jak wygląda sprawa wysyłek smart ?

 

oznacz moderatorów
musicsklep_pl
#12 Orędownik#

 Nie polecam, tez doliczają a wtedy to już wogole nie wiesz co i za co.

oznacz moderatorów
PanHodowca_pl
#9 Pomysłodawca#

Możesz iść do sądu, to jedyny skuteczny sposób. Teoretycznie paczka mająca prostopadłościenny kształt nawet owinięta streczem powinna być standardowa. Z tym, że to oni sami naliczają opłaty, a potem decydują o tym, czy dopłata na ich korzyść jest słuszna. Zgadnij co w takiej sytuacji zadecydują. Polecam ich usunąć i przerzucić się na Pocztę, bo nie uwolnisz się inaczej od tych dopłat z ich strony.

oznacz moderatorów
sg_efs
#7 Wielbiciel#

Niestety temat się wciąż ciągnie. I w roku 2022 problem sie powtarza i są oosmiczne dopłaty. Może zatem masowe nagłośnienie sprawy i wspolna reklamacja i oczywiste argumenty sprawią że Allegro uzna te nieludzkie ukryte w dlugich plikach regulaminowych kruczki... albo grupowy wniosek do s...

oznacz moderatorów
e-izobud_pl
#9 Pomysłodawca#

Zastanawia minie fakt dlaczego Allegro nie ustosunkuje się to tego wątku , allegro powinno wyrazić swój pogląd do tej sprawy

oznacz moderatorów