anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD opłaty dodatkowe

MAMY ROZWIĄZANIE!
ALCkow
#13 Ambasador#

W moich rozliczeniach allegro pojawiły się opłaty dodatkowe DPD 19,99 za niestandardowe paczki

Bez tytułu.png

Jest tego dużo. Składam reklamacje do DPD i otrzymuje taką odpowiedź

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na Państwa zgłoszenie chcielibyśmy poinformować, iż koszty za usługę zostały naliczone poprawnie, zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Świadczenia Usług za paczkę/paletę niestandardową doliczany jest dodatkowy koszt.

Zgodnie ze Szczegółowymi Warunkami Świadczenia Usług za paczkę/paletę niestandardową doliczany jest dodatkowy koszt.

 

I teraz moje pytanie: Jaka była ta paczka ? za szeroka ? za wysoka ? za ciężka ? DPD nie umie udzielić odpowiedzi. Co mogę teraz zrobić ?

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
moderixpl
#7 Wielbiciel#

my tez borykamy sie z wyjaśnieniem tych samych opłat 19,99 za przesyłkę niby niestandardową, tylko te przesyłki są pakowane regulaminowo wg wytycznych DPD oraz Allegro. Reklamacja do allegro w tej sprawie wisi bez odpowiedzi, DPD w ogóle nie odpisuje.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@moderixpl Cześć 🙂 Każda reklamacja jest rozpatrywana indywidualnie. Na rozpatrzenie reklamacji dotyczącej usług dostawy lub usług dodatkowych jest 30 dni, dlatego proszę Cię o jeszcze chwilę cierpliwości. Z pewnością otrzymasz odpowiedź w wyznaczonym czasie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

xd

oznacz moderatorów
Howee_PL
#8 Zapaleniec#

 Również co miesiąc naliczane są dodatkowe opłaty - składamy co miesiąc reklamację na podstawie 

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem przewozowym Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe.Dz.U. 1984 nr 53 poz. 272


Dz.U.2020.8 t.j.

Akt obowiązujący

Wersja od: 3 stycznia 2020 r.


Art. 48. - [Sprawdzenie przesyłki] - Prawo przewozowe:


1.

Przewoźnik może sprawdzić, czy przesyłka odpowiada oświadczeniom nadawcy zawartym w liście przewozowym oraz czy zachowane zostały przepisy dotyczące rzeczy dopuszczonych do przewozu na warunkach szczególnych.

2.

Sprawdzenia dokonuje się w obecności nadawcy, a jeżeli wezwanie go nie jest możliwe albo gdy nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, przewoźnik dokonuje sprawdzenia w obecności osób zaproszonych przez siebie do tej czynności.

 

 

Oczywiście reklamacje odrzucone - po odwołaniu czasem się uda czasem nie. Nie przedstawiają nawet żadnego dowodu na to że paczka jest niestandardowa. To jest skandal, że sobie mogą powiedzieć, że tu doliczamy opłaty, dowodów nie przedstawimy a Ty płać. Znaleźli sobie dodatkowe źródło dochodu! Ostatnio nawet jak ostatecznie uznano reklamację to w następnym miesiącu naliczyli nam po 199 zł za kilka przesyłek, że niby paleta (1 przesyłka to lampka biurkowa - 1 szt  druga to ekspres przelewowy też 1 szt). 

 

Jest to skandal i chyba trzeba będzie jakiś pozew zbiorowy zrobić bo takie coś jest nieakceptowalne. A Allegro przyklaskuje tylko łamaniu polskiego prawa przewozowego i pozwala na działanie poza prawem

oznacz moderatorów
przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak. Ja już kontaktowałem się z prawniczką, która zajmuje się takimi sprawami 🙂

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#
Podpinam się. Jaki jest koszt prawnika? Złożenie pozwu zbiorowego przeciw DPD.
oznacz moderatorów
przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

Czekam na decyzję odwołania od 29 mają. Niemal 2 miesiące. Wiadomo ile mają czasu na odpowiedź ? Wiem że allegro ma miesiąc na złożenie reklamacji do DPD.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

reklamację składaj do allegro

 

oznacz moderatorów
przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

wiem, zrobiłem to dwa miesiące temu

 

oznacz moderatorów
e-izobud_pl
#9 Pomysłodawca#

Proszę daj znać jak zakończyła się sprawa tej reklamacji

oznacz moderatorów
www_instalgrunt
#8 Zapaleniec#

to juz plaga z tymi naliczeniami, niestety , ale trzeba do skutku składać reklamacje z dokładnymi opisami wymiarów paczek i wagi -  ręce opadają( i to allegro nalicza)

oznacz moderatorów
Howee_PL
#8 Zapaleniec#

Tak, ale składasz reklamacje - odrzucona, składasz odwołanie - odrzucona i allegro sobie wymyśla że to już koniec

 

Złożyłam w Państwa imieniu reklamacje do przewoźnika, której przewoźnik nie uznał. Zgłosili Państwo odwołanie, które przekazałam do przewoźnika wraz z dodatkowymi informacjami uzyskanymi od Państwa. Przewoźnik również odrzucił odwołanie od reklamacji i nie przesłał dodatkowych dokumentów o, które Państwo prosili.

Nie mam możliwości dalszego procesowania reklamacji, ponieważ droga postępowania reklamacyjnego została zakończona.        

W związku z powyższym, reklamację **** zamykam.

 

 

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam zrobisz?

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

To jakiś absurd 

oznacz moderatorów
FSMED
#8 Zapaleniec#

No dobrze, to mam większego hita z dopłatami do DPD.

Robimy wysyłkę za granicę, za czerwiec otrzymaliśmy dopłatę kilkanaście razy po 69.99 za paczkę powyżej 20 kg, w sumie ponad 1400 zł. Dotyczy każdej wysłanej paczki, a żadna z tych paczek nie miała więcej niż 1 kg, gabaryt małe B lub A. 

Przestrzegam przed współpracą z DPD. 

oznacz moderatorów
asus777
#7 Wielbiciel#

Paczka wysłana DPD odbiorca przekierował paczkę na inny adres Mnie obciążono kosztami przekierowania 17.99,napisałem im iż nie zapłacę za coś czego nie zlecałem,nasłali na mnie windykację i straszyli sądem,odpisałem ok czekam na pozew rok minął i do dzisiaj cisza.

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

Zglaszajcie reklamacje w DPD. Jak jest 15 paczek, ja przy zgłaszaniu reklamacji wysyłam liste numerów paczek w exelu jako załącznik. Ostatnio dostałem zwrot 13x19.99zl za opłaty dodatkowe w DPD. W zasadzie zgłosiłem reklamacje - decyzja DPD - odrzucona. Odwołanie - odrzucone. Ponowne odwołanie odrzucone. Znowu odwołanie i jest przyjęte, ale nawet bez słowa przepraszam.

oznacz moderatorów
ALCkow
#13 Ambasador#

W realiach. Na 100 reklamacji Uznają 20%. Już to wrzucam w koszty. Wliczone w cenę na allegro. Na opłatę 19.99 brutto dostaje fakturę VAT. Te 200-300zl miesięcznie idzie na opłaty dodatkowe DPD.

oznacz moderatorów
Howee_PL
#8 Zapaleniec#

Zrobili sobie z tego dodatkowy zarobek. Naprawdę chyba tylko zbiorowy pozew albo jakieś zgłoszenie do UOKIK masowe na takie nielegalne praktyki. Odmawiają przekazania dowodu, że taka sytuacja ma miejsce a sobie naliczają opłaty i pozostają bezkarni.

oznacz moderatorów
Howee_PL
#8 Zapaleniec#

A o tych opłatach dodatkowych to już nawet nie chce pisać. Klient może sobie przekierować paczkę ale zapłacić za to masz Ty - odmowa przyjęcia? Też Ty zapłacisz. Co to w ogóle jest!? Niech dadzą klientowi możliwość przekierowania po zapłacie np Blikiem za usługę tak jak to jest w Inpost żeby przedłużyć sobie oczekiwanie przesyłki w paczkomacie.

 

Kto miał do czynienia z DPD ten w cyrku się nie śmieje

oznacz moderatorów
przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

Mądre słowa 🙂

oznacz moderatorów