anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - Opłaty dodatkowe

marrobsklep
#7 Wielbiciel#

Witam,

Czy ktoś spotkał się z sytuacją z doliczaniem przez DPD opłat dodatkowych, mimo, że paczka nie przekroczyła podanych przez Allegro Smart maksymalnych wymiarów oraz wagi/wagi gabarytowej?

Nasz błąd polegał na braku zmian wymiarów paczki, po zmianie regulaminu(podawany wymiar przekraczał 10kg wagi gabarytowej).

DPD poprosiło mnie o podanie przykładowych listów przewozowych paczek i według ich weryfikacji paczka ważyła poniżej 10kg/ jej wymiary nie przekraczały regulaminowych.

Doliczanie opłat argumentowali podaniem przez nas złych wymiarów, nie rozumiem więc po co weryfikują paczki.

W odwrotnej sytuacji gdyby paczka miała zadeklarowaną wagę 10kg a waga byłaby wyższa brali by pod uwagę tą z weryfikacji?

Według mnie sprawa bardzo podobna do sprawy z dodatkowymi opłatami pobieranymi przez InPost.

Prosiłbym o informację czy kogoś spotkała taka sytuacja.

Stoimy na przegranej pozycji ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mwmonety
#21 Demiurg#

Kazdy kto umożliwia taka formę dostawy to odczol a jak jeszcze nie to niebawem może go to spotkać . Poczytaj sobie lekturę tu na forum na temat usług tej firmy a zrozumiesz .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

na temat DPD i jego praktyk można napisać książkę, postów w tej tematyce również była już masa na tym forum. Ta firma kurierska zawsze tak wszystko wyliczy i skalkuluje, żeby tylko było korzytnie dla niej i Twój przykład pokazuje to dobitnie. Jakbyś wpisał zbyt małą wagę lub wymiary, z pewnością dostałbyś dopłatę, a że tutaj było odwrotnie, to też chętnie na tym skorzystają.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

marrobsklep
#7 Wielbiciel#

Jutro będę na spokojnie wertował forum. Ktoś coś pisał już o nawiązaniu do Inpostu i Uoikk? 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Każdy odczuł na własnej skórze, a na dodatek po złożeniu reklamacji często nie zostaje ona uznana przez dpd a allegro rozkłada "łapki" i odpowiada, że nieuznane to nieuznane, czyli taki dodatkowy haracz nakładany przez allegro  rączkami dpd żeby zarobić kolejne 3,99. Ale jak pomnożymy to przez ileś tam osobo/przesyłko/reklamacji to wychodzi ładna kwota .

Pewnie znów mnie zablokują, ale napisze że to  w mniemaniu wielu pokrzywdzonych to po prostu złodziejstwo.

Moja ostatnia reklamacja, gdzie czaRNO NA BIAŁYM, napisane, że oddana w punkcie DPD,  podliczona została jako podjazd kuriera za 3,99 (bo nie było 4 paczek) , nieuznana przez allegro/dpd pomimo dowodów czarno na białym oczywistych, reklamacja do reklamacji również odrzucona i czuje się okradziona na 3,99 . 

oznacz moderatorów