anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD paczki abonamentowe a Allegro kurier DPD

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

Hej, jak wygląda sytuacja, gdy mam umowę z DPD na paczki abonamentowe (50 sztuk)?

Z tego co rozumiem, paczki Allegro Kurier DPD nie wliczają się do abonamentu. Czy w takim wypadku, płace abonament za paczki + dopłacam do paczek z Allegro? Bo skoro nie wliczają się do abonamentu, wychodzi że nie wysłałam żadnej paczki ale i tak muszę za nią zapłacić? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rafi2466 Przesyłki Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie, które rozliczasz bezpośrednio z Allegro, nie wliczają się do puli paczek z Twojego abonamentu. Nadal za abonament płacisz bezpośrednio do DPD.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

to proszę wyjaśnić jeszcze to:

taka odpowiedz na korespondencję z DPD 

"Jeżeli przesyłka będzie z puli abonamentowej i allegro kurier dpd to zostanie wliczona do abonamentu oraz może zostać zaliczona do allegro kurier dpd.

Żeby nie dublować kosztów proszę o nadawanie przesyłek w usłudze allegro kurier dpd po wykorzystaniu puli abonamentowej."

może warto było to wszystkim wyjaśnić wprowadzając "Allegro kurier DPD" ??

 

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

Na stronie allegro jest napisane:

    abonament - przesyłki rozliczane z Allegro nie będą się wliczać do puli paczek z twojego abonamentu. Nadal za abonament będziesz płacić bezpośrednio do DPD.

a DPD odpowiada na naszą korespondencję w sprawie rozliczeń

Jeżeli przesyłka będzie z puli abonamentowej i allegro kurier dpd to zostanie wliczona do abonamentu oraz może zostać zaliczona do allegro kurier dpd.

Żeby nie dublować kosztów proszę o nadawanie przesyłek w usłudze allegro kurier dpd po wykorzystaniu puli abonamentowej.

czyli jak sprzedamy na początku miesiąca  20 paczek ze smartem to my nie otrzymamy nic a DPD otrzyma 260 zł a dopiero po wykorzystaniu abonamentu rozliczy nas allegro

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@interzakupy_2006 Nie wiem dlaczego DPD podaje inne informacje. Wysłałam zapytanie w tej sprawie. Gdy otrzymam wyjaśnienie, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@interzakupy_2006 Wracam z wyjaśnieniem:

Abonament opłacasz co miesiąc, np. 260 zł za 20 paczek. Przesyłki Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie, które rozliczasz z nami (bo dobrze dla ich przekazujesz adres e-mail klienta) - to jest osobna płatność. Więc jeśli np. w maju nadasz 20 przesyłek Smartowych (po 3,99 zł), to będzie koszt 79,80 zł. Ale oprócz tego zapłacisz 260 zł do DPD, bo to jest Twoje zobowiązanie wobec DPD. Więc w tym sensie można mówić o dublowaniu kosztów. 

"Zalecenie" DPD należy rozumieć tak: żeby nie było dublowania, i żeby sprzedający nie płacił abonamentu na pusto - 20 paczek z abonamentu powinien nadać poza Allegro (innymi metodami niż Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie), np. bezpośrednio przez swoją stronę internetową itp. Ale jeśli sprzedający całą swoją sprzedaż lub jej większość ma na Allegro, to może pomyśleć o zmianie umowy z DPD z abonemantowej na inną (np. na ilość paczek). 

Umowa abonamentowa ma sens w przypadku klientów, którzy oprócz sprzedaży na Allegro mają jeszcze inny aktywny kanał sprzedaży.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@nat_not  to jest jakieś oficjalne stanowisko że jak nadamy 20 paczek poza allegro to właśnie te paczki zaliczą się do limitu ? uzyskała pani tego potwierdzenie ? możemy takie potwierdzenie dostać ?

bo zdanie"Żeby nie dublować kosztów proszę o nadawanie przesyłek w usłudze allegro kurier dpd po wykorzystaniu puli abonamentowej."  sugeruje coś innego

z moich rozmów raczej wynika ze pierwsze 20 paczek nadanych obojętnie jakie one by nie były DPD zaliczy jako paczki abonamentowe

niestety ja nie mogę tego sprawdzić w poprzednich miesiącach jak to jest bo Allegro łaskawie nie nalicza mi opłat za przesyłki "allegro kurier DPD" i wszystkie przesyłki nawet te Smart rozliczyło nam za kwiecień i pewnie teraz za maj  DPD mimo że jak Pani napisała (bo dobrze dla ich przekazujesz adres e-mail klienta) 

Na próby składania reklamacji w DPD odpowiedź brzmi że przesyłki "allegro kurier DPD" nie są ofertą DPD i oni rozliczyli to co wysłane. Mogli by przyjąć reklamację jeśli były by podwójnie opłacone .

więc za SMART zamiast 3,99 zł allegro policzone mamy 14 w  DPD

dlatego chciałbym wiedzieć jak to w końcu ( Jak już Allegro przestanie być tak łaskawe i zacznie w końcu rozliczać poprawnie przesyłki "allegro kurier DPD" ) będzie wyglądało

czy na pewno jak  nadamy

 nadasz 20 przesyłek Smartowych (po 3,99 zł), to będzie koszt 79,80 zł.

i jak nadamy 20 przesyłek zwykłych ze sklepu to będą w abonamencie czyli koszt 260 zł

więc razem za te 40 paczek zapłacimy 339,80 zł czy jednak coś więcej ???

 

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@interzakupy_2006 Napisałam jak my rozumiemy "zalecenie" DPD w oparciu o wprowadzone przez nas zasady korzystania z form dostawy Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.

Jeśli nie jest to dla Ciebie wystarczające i wciąż masz wątpliwości, musisz się skontaktować bezpośrednio z firmą kurierską, żeby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@nat_not  Czyli Allegro w żaden sposób nie uzgodniło z DPD tego co napisało na stronie https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

Jeśli w ramach tej umowy obowiązuje cię abonament:

  • przesyłki rozliczane z Allegro nie będą się wliczać do puli paczek z twojego abonamentu. Nadal za abonament będziesz płacić bezpośrednio do DPD.

I tylko Allegro na swój sposób rozumie  jak Pani napisała: " .... jak my rozumiemy "zalecenie" DPD w oparciu o wprowadzone przez nas zasady korzystania z form dostawy Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie."

A ze DPD inaczej te "zalecenia" rozumie to już Allegro nie obchodzi ??

powtórzę: 

 DPD odpowiada na naszą korespondencję w sprawie rozliczeń ( to te bardziej szczegółowe zasady od DPD)

Jeżeli przesyłka będzie z puli abonamentowej i allegro kurier dpd to zostanie wliczona do abonamentu oraz może zostać zaliczona do allegro kurier dpd.

Żeby nie dublować kosztów proszę o nadawanie przesyłek w usłudze allegro kurier dpd po wykorzystaniu puli abonamentowej.

czyli zupełnie inaczej rozumie te "zalecenia" niż Allegro

Czyli teraz mamy płacić Allegro bo tak to rozumie Allegro i DPD drugi raz za te same paczki bo tak to rozumie DPD ??

Proszę mnie nie odsyłać do firmy kurierskiej bo przedstawiciel DPD o przesyłkach "Allegro Kurier DPD" nie chce rozmawiać bo to nie jest oferta DPD

Dlatego chciałbym od Allegro dowiedzieć się jakie zasady uzgodniło wprowadzając "Allegro kurier DPD" i pisząc "przesyłki rozliczane z Allegro nie będą się wliczać do puli paczek z twojego abonamentu."

jeśli poznam uzgodnione zasady (a nie tylko jakieś jednostronne rozumienie zaleceń ) na które będę mógł się powołać to wtedy mogę kontaktować się z firmą kurierską.

oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@nat_not  i jeszcze jeden cytat z korespondencji z DPD

"Szanowni Państwo,

Ponownie informuję, iż jeżeli przesyłki były z puli abonamentowej i jednocześnie skorzystali Państwo z usługi allegro kurier dpd to przesyłki po stronie DPD Polska zostały zafakturowane prawidłowo.

Proszę o informację jaka ilość przesyłek została zdublowana. W celu potwierdzenia zdublowanych przesyłek proszę o przesłanie specyfikacji do faktury DPD Polska oraz specyfikacji allegro.

Jednocześnie informuję, iż usługa allegro kurier dpd to usługa allegro a nie DPD Polska.

DPD Polska nie ponosi odpowiedzialności za usługi i płatności allegro. "

 

więc odsyłanie nas do firmy kurierskiej nie ma sensu

Dlatego chciałbym od Allegro dowiedzieć się jakie zasady uzgodniło wprowadzając "Allegro kurier DPD" i pisząc "przesyłki rozliczane z Allegro nie będą się wliczać do puli paczek z twojego abonamentu."

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@interzakupy_2006 Tak, jak napisałam wyżej. Abonament DPD i przesyłki w ramach Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie to dwie osobne kwestie. Otrzymałeś takie potwierdzenie również z DPD. Abonament sprawdza się w przypadku sprzedaży w innych kanałach niż Allegro. Jeśli więc takiej nie prowadzisz, żeby opłata abonamentowa nie była naliczana niezależnie od usługi dostawy, którą realizujesz w Allegro, warto rozważyć rezygnację z abonamentu. 

Konsultant zalecił Ci, żebyś najpierw wykorzystywał abonament, a później korzystał z usługi oferowanej przez Allegro. Nie wiem co stoi za tą intencją, ale domyślam się, że DPD nie chce, żebyś rezygnował z dotychczasowej umowy.

Z zamieszczanych przez Ciebie cytatów korespondencji z konsultantem DPD wynika raz, że mogą Ci rozliczyć przesyłki Allegro w ramach abonamentu, a następnym razem, że są to osobne usługi. To należy wyjaśnić, ponieważ zgodnie z modelem, który wprowadziliśmy, paczki Allegro kurier DPD i Allegro kurier DPD pobranie wliczają się do Twojego limitu paczek ale nie abonamentu DPD.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@nat_not  Dziękuję za odpowiedz chociaż w dalszym ciągu nie uzyskałem informacji czy model który wprowadziliście czyli model, w którym, paczki Allegro kurier DPD i Allegro kurier DPD pobranie wliczają się do Twojego limitu paczek ale nie abonamentu DPD. Powstał w wyniku uzgodnień / umowy pomiędzy Allegro i DPD i takie są ustalenia pomiędzy obiema firmami.

Czy tylko Allegro ("....ponieważ zgodnie z modelem, który wprowadziliśmy, paczki Allegro kurier DPD i Allegro kurier DPD pobranie wliczają się do Twojego limitu paczek ale nie abonamentu DPD.") wprowadziło usługę "Allegro kurier DPD" i tylko Allegro w ten sposób jak Pani napisała "...jak my rozumiemy "zalecenie" DPD w oparciu o wprowadzone przez nas zasady korzystania z form dostawy Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie." rozumie zasady jej realizacji.

tak jak pisałem:

Dlatego chciałbym od Allegro dowiedzieć się jakie zasady uzgodniło  z DPD wprowadzając "Allegro kurier DPD" i pisząc "przesyłki rozliczane z Allegro nie będą się wliczać do puli paczek z twojego abonamentu."

proszę zrozumieć, że jeśli uzyskam takie zapewnienie ze jest to zawarte ( ze paczki "Allegro kurier DPD" nie wliczają się do abonamentu) w umowie pomiędzy Allegro i DPD . To będę mógł domagać się tego od DPD . 

A jeśli nie wiem czy to były obustronne ustalenia to pisanie: "To należy wyjaśnić ....."

  nie ma sensu w połączeniu z odpowiedziami DPD typu ( bo takie są wyjaśnienia z DPD):

"Jeżeli przesyłka będzie z puli abonamentowej i allegro kurier dpd to zostanie wliczona do abonamentu oraz może zostać zaliczona do allegro kurier dpd.

Żeby nie dublować kosztów proszę o nadawanie przesyłek w usłudze allegro kurier dpd po wykorzystaniu puli abonamentowej."

"jeżeli przesyłki były z puli abonamentowej i jednocześnie skorzystali Państwo z usługi allegro kurier dpd to przesyłki po stronie DPD Polska zostały zafakturowane prawidłowo."

"Jednocześnie informuję, iż usługa allegro kurier dpd to usługa allegro a nie DPD Polska.

DPD Polska nie ponosi odpowiedzialności za usługi i płatności allegro."

 

Dlatego proszę o odpowiedz na pytanie:

Czy to że "przesyłki Allegro Kurier DPD  nie będą się wliczać do puli paczek z  abonamentu DPD" zostało uzgodnione  ( zawarte w umowie) pomiędzy Allegro i DPD ??

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@interzakupy_2006 "Czy to że "przesyłki Allegro Kurier DPD  nie będą się wliczać do puli paczek z  abonamentu DPD" zostało uzgodnione  ( zawarte w umowie) pomiędzy Allegro i DPD ??"

Tak, dlatego taka informacja pojawia się na naszej stronie. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@nat_not  własnie dostałem odpowiedz od firmy DPD na temat zasad rozliczania abonamentu i przesyłek "Allegro kurier DPD"

"Posiadając umowę abonamentową:
-pierwsze przesyłki, które są wygenerowane zostaną zaliczone do abonamentu, ponieważ ten jest ryczałtowy. Nie zależnie czy przesyłka spełnia kryteria allegro kurier dpd czy też jest przesyłką nadaną np. ze sklepu internetowego nie związanego z allegro 
-przesyłki nadane powyżej puli abonamentowej spełniające kryteria allegro kurier DPD nie zostaną zafakturowane po stronie DPD (zakładając, iż takowe przesyłki będą z usługami lub usługami dodatkowymi wpisanymi w usługę allegro kurier DPD) a po stronie allegro.
Jeżeli przesyłka będzie zawierała usługi inne niż w allegro kurier DPD to przesyłka zostanie zafakturowana po stronie DPD. "
( z tego co zrozumiałem z rozmowy telefonicznej w Przesyłce "Allegro kurier DPD" jest tylko zwykła przesyłka i usługa pobrania)
 
Z tej odpowiedzi jasno wynika ze przesyłki Allegro kurier DPD wliczane są w abonament DPD i to co Allegro napisało na stronie  https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4 że "przesyłki Allegro Kurier DPD  nie będą się wliczać do puli paczek z  abonamentu DPD" -  wprowadza w błąd
 
i oznacza to ze jeśli na początku miesiąca nadamy 20 przesyłek "Allegro kurier DPD" SMART i potem 20 przesyłek zwykłych to DPD obciąży nas za 40 przesyłek  a allegro dodatkowo za przesyłki SMART pobierze 79,8 zł
mimo ze pieniądze za przesyłki od klientów dostaniemy tylko za 20 szt przesyłek wysłanych poza allegro
 
 w związku z tym proszę:
1 . Albo o uzgodnienie stanowisk w tej sprawie pomiędzy Allegro i DPD
2. do chwili uzgodnienia stanowisk nie pobierania opłat za przesyłki kurierskie 
3.  Albo przywrócenie starego systemu rozliczeń przesyłek kurierskich
 
 
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@nat_not 

jak mam rozumieć odpowiedź jednego z pracowników Allegro z dzisiaj ?

cytuję:

"Przesyłki Kurier DPD zwykłe oraz w ramach Smart! rozlicza Pani bezpośrednio z DPD. Do przesyłek Smart! dla tej metody zwracamy Pani 8zł.

Przesyłki Allegro Kurier DPD również w ramach Smart! rozliczamy my poprzez Allegro Finanse. "

 

i jak to się ma do nowego systemu rozliczeń 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

a może znów coś się zmieniło a ja nic nie wiem ??

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@interzakupy_2006 Jeśli odpowiedzi konsultantów nie są dla Ciebie jasne, proszę, żebyś dopytywała bezpośrednio osoby, z którymi piszesz. Prowadzeniwe równocześnie korespondencji mailowej i prośby o interpretację fragmentów wyrwanych z kontekstu tutaj, nie mają sensu. Osoba, która Ci odpisywała, na pewno odniesie się ponownie do tego tematu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@rafi2466

Witaj,

rozumiem ze masz abonament w dpd

i mam pytanie : czy ty z własnego doświadczenia możesz potwierdzić ze dpd nie zalicza paczek "allegro kurier dpd" do abonamentu ??

oznacz moderatorów

rafi2466
#9 Pomysłodawca#

Hej, tak mam abonament ale nie wiem czy faktycznie nie dolicza bo wyłączyliśmy u siebie opcje Allegro Kurier, właśnie żeby tego uniknąć. U mnie mija się to w celem że będę płacić za abonament z którego jako tako byśmy nie korzystali 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@interzakupy_2006  Od czasu Twojego pierwszego wpisu pozostawałam w kontakcie z osobami odpowiedzialnymi w Allegro za współpracę z DPD i dzisiaj wracam do Ciebie ponownie z nowymi informacjami.

W najbliższych dniach skorygujemy treść artykułów na naszej stronie internetowej, bo jednak obecne informacje od DPD różnią się od tych, które otrzymaliśmy wcześniej. Przesyłki Allegro Kurier DPD oraz Allegro Kurier DPD Pobranie wliczane są w abonament DPD

Oznacza to, że w ramach umowy sprzedający co miesiąc płaci na rzecz DPD abonament, np. 260 zł za 20 paczek. Pierwsze 20 paczek, które nada w DPD w danym miesiącu, wlicza się do puli z abonamentu:

  • zarówno paczki nadane poza Allegro (innymi metodami niż Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie), np. do zamówień bezpośrednio przez swoją stronę internetową
  • jak również przesyłki Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie, które sprzedający rozlicza z Allegro (bo dobrze dla nich przekazał adres e-mail klienta).

Więc w tym sensie można mówić o dublowaniu kosztów, bo sprzedający płaci abonament do DPD, a jednocześnie do puli z abonamentu wpadają paczki, za które rozlicza się z Allegro.  Żeby sprzedający nie płacił abonamentu "na pusto" - pierwsze 20 paczek z abonamentu powinien nadać poza Allegro (innymi metodami niż Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie), np. bezpośrednio przez swoją stronę internetową lub metodą Kurier DPD itp. 

Jeśli sprzedający całą swoją sprzedaż lub jej większość ma na Allegro, to może pomyśleć o zmianie umowy z DPD z abonemantowej na inną (np. na ilość paczek). 

@interzakupy_2006 Przepraszam za nieporozumienie w imieniu Allegro i naszych partnerów. Jednocześnie dziękuję Ci za wytrwałość w drążeniu tego tematu 👍

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@nat_not  W takim razie dobrze ze zrezygnowaliśmy z nadawania przesyłek "allegro kurier dpd", bo przecież nie ma technicznego rozwiązania żeby nadawać 20 przesyłek najpierw z innego źródła a dopiero później przesyłki allegro ( nie powiem klientowi żeby poczekał tydzień bo najpierw muszę nadać 20 przesyłek a dopiero później wyślę mu przesyłkę "allegro kurier dpd" ) 

a przy niewielkiej wysyłce  sprzedaży poza allegro przez dpd zwykła umowa jest nieopłacalna

w takim wypadku, mam nadzieję ze nieudostępnianie przesyłek "allegro kurier dpd" nie odbije się ujemnie w kwalifikowaniu nas do oznaczeń aukcji "smart"

oznacz moderatorów