anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drastyczny spadek sprzedaży i obrotów.

TSeTsE_E
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Wypowiadajcie się proszę w tym temacie. Drastyczny spadek sprzedaży i obrotów. Widać tutaj coraz więcej sprzedawców, których dotyczy ten problem. Na kilku grupach znanego portalu społecznościowego, jest zalew postów od ludzi, którzy prowadzą firmy i sprzedają na allegro. U większości spadki o kilkadziesiąt %. U dużej części nawet 60-80% i to mimo faktu, że korzystają z allegro ads ! Nie bierzemy pod uwagę oczywiście sprzedawców z kategorii np. "ogród", bo wiadomo, że teraz zaczyna się sezon i jest "boom" w tej kategorii.

Czy Wy też macie duże, zauważalne spadki?

Czym to jest spowodowane, czy to się kiedyś skończy i jak temu zaradzić

To są te pozytywne zmiany allegro?

Proszę, wypowiadajcie się w tym temacie.

 

Dzięki.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

kostas11
#21 Demiurg#

@TSeTsE_E ADS, promowanie, wyróżniania zdają egzamin jak masz towar w najniższej cenie + super konto inaczej płacisz i nabijasz sprzedaż konkurencji bo allegro promuje najtańszy produkt + reklama pod Twoim zdjęciem konkurencji 😞 

Bardzo zła zmiana, zastanawiam się tylko czy allegro spadła sprzedaż, czy tylko roszada jednym wzrosła sprzedaż a innym spadła i liczby się zgadzają ( ale tego się nie dowiemy ) a może odpływ do konkurencji która bardzo agresywnie wchodzi na rynek 🙂 

Na pewno coś złego się dzieje na allegro przedobrzyli i teraz próbują ściągnąć klientów, ostatnio sporo reklam, artykułów sponsorowanych oraz podstawowy błąd to nie dbają o starych sprzedawców którzy muszą doliczać koszty do towaru a nowi sprzedają bez prowizji i w lepszych cenach 😞

Za dużo zmian żeby jednoznacznie stwierdzić co jest powodem, a masz jakieś porównanie swojej sprzedaży  ( sklep internetowy, inny portal ) ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@TSeTsE_E  Ja co prawda jestem Dom i ogród ale ja zawsze porównuje miesiąc do miesiąca z przed roku. Mam mały spadek, bo pogoda lipna ale nie przekładam bym tego na spadek sprzedaży przez samo Allegro.

oznacz moderatorów

VolcanoGaming
#8 Zapaleniec#

są branże, które mają bardzo duży spadek sprzedaży np. elektronika użytkowa, nie są to towary pierwszej potrzeby a w dobie obecnych problemów związanych z rosnącymi kosztami życia na które głównie składają się coraz wyższe ceny towarów pierwszej potrzeby (żywność, paliwo, opłaty za energię, gaz, etc. wszelakie opłaty miesięczne), klienci odpuszczają sobie zakup nowej myszki komputerowej, klawiatury, etc. jest teraz trudny okres dla wielu branży, trzeba to przetrwać, ale już wiadomo, że będzie masa bankructw i zamykania nie rentownych działalności, to pewne i to się obecnie dzieje. Mój opiekun od kasy fiskalnej przekazał mi ostatnio informację, że ponad połowa jego stałych klientów którym serwisuje kasy fiskalne zgłosiła się po wykonanie usługi wyrejestrowania tego urządzenia, zamykają działalność.

oznacz moderatorów

alcep1
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów

TSeTsE_E
#8 Zapaleniec#

I będą jeszcze większe spadki, jak odpłyną klienci i mniejsi sprzedawcy z allegro. Wcześniej jeszcze mniejszy sprzedawca miał rację bytu. Teraz przez produktyzację i kombinacje przy adsach, powoli przestaje mieć to sens .

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

jak na razie nie widzę żadnego konkurencyjnego portalu, który miałby mocno namieszać w temacie, Allegro ma najlepszy interfejs i Smarta

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

ziomuś, akcje Allegro na starcie były na zbyt wysokim poziomie, od dłuższego czasu cały WIG spada, więc to nie jest to 🙂

 

oznacz moderatorów