anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyrektywa DAC7

banitos_2006
#9 Pomysłodawca#

30 transakcji i 2000eur , czy 30 transakcji lub 2000eur ???

Jak to jest, bo różnie podają?

Czy jednocześnie trzeba spełnić te dwa warunki, czy tylko któryś z nich by zostać zgłoszonym do US ?

I jak to jest ze sprzedanymi używanymi rzeczami które posiadamy dłużej niż 6 miesięcy?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@banitos_2006 wyłączenie o które prawdopodobnie Ci chodzi ustawodawca opisał w następujący sposób:

"d) któremu operator platformy umożliwił w okresie sprawozdawczym wykonanie mniej niż 30 stosownych czynności dotyczących sprzedaży towarów, jeżeli łączne wynagrodzenie wypłacone lub uznane w tym okresie na jego rzecz nie przekroczyło równowartości 2000 euro" 


Interpretację pozostawiam Tobie 

oznacz moderatorów

banitos_2006
#9 Pomysłodawca#

No to jak to interpretować?

No ja to rozumiem tak że oba warunki musza zostać spełnione jednocześnie, czyli 30szt i 2000eur.

Dobrze rozumiem?

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@banitos_2006 bardzo dobrze rozumiesz, muszą zostać spełnione oba czyli poniżej 30 sztuk i poniżej 2000 euro ... aby operator platformy NIE przekazał danych. 

Ale to tylko moja interpretacja i nie gwarantuje, że jest dobra. Nie będę też wypowiadał się co oznacza "stosowna czynność" bo co do tego też są wątpliwości. 

oznacz moderatorów

banitos_2006
#9 Pomysłodawca#

A żeby przekazał to wystarczy, że jedno przekroczysz?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@banitos_2006  napisał(a):

I jak to jest ze sprzedanymi używanymi rzeczami które posiadamy dłużej niż 6 miesięcy?


Nijak nic się nie zmieniło w przepisach 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

banitos_2006
#9 Pomysłodawca#

No właśnie, a allegro na swojej stronie podało, że 30 lub 2000eur, czyli wystarczy że tylko jeden z warunków zostanie spełniony:

https://allegro.pl/artykuly/sprzedajacy/dyrektywa-dac7-wszystko-co-musisz-o-niej-wiedziec-g0Y0MmM4dC...

cyt:"

którzy przekroczą jeden z progów w okresie sprawozdawczym 12 miesięcy, czyli:

  • równowartość 2000 euro (bez względu na liczbę transakcji)
  • 30 transakcji (bez względu na ich wartość)"

 

...dlatego się pytam, bo czytałem w różnych miejscach, że jednak oba warunki musza zostać spełnione.

To jak to w końcu jest ???

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@banitos_2006 ale Tobie to bez różnicy, przecież sprzedajesz używane swoje rzeczy okazjonalnie starsze niż 6mc 🙂

to jest tylko próg od którego wyślą za raport, podatkowo nic Ci to nie zmienia, nawet jak zrobisz 100 transakcji 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Vetinari
#10 Popularyzator#

@banitos_2006 

- W przypadku handlu obowiązek raportowania powstanie, jeśli sprzeda się więcej niż 30 towarów lub też wartość transakcji przekroczy 2000 euro. (...) - poinformował wiceminister.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/podatki/ustawa-o-raportowaniu-sprzedazy-przez-internet,526396.html

Czyli jeszcze raz:

  • wystarczy spełnić jeden warunek, żeby dane zostały wysyłane
  • jeżeli nie spełniasz obu warunków równocześnie, dane nie zostaną wysłane
oznacz moderatorów

banitos_2006
#9 Pomysłodawca#

 spełnić jeden warunek <-> nie spełniasz obu warunków równocześnie

Weź to przeczytaj jeszcze raz i się zastanów, bo ja nadal nie wiem czy jeden czy oba, normalnie bzdura goni bzdure, przepisy jedno - interpretacja drugie.

 

oznacz moderatorów