anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dyskusja z powodu nieodebrania paczki z paczkomatu w temrinie

phfatalaszek
#8 Zapaleniec#

W dniu 01.03.20 została założona mi dyskusja z powodu :nie otrzymałem paczki po wpłacie.Z adnotacją:nie zdążyłam odebrać paczki z paczkomatu ,proszę o podanie numeru konta celem dopłaty za ponowną wysyłkę.Odpowiedziałam w dyskusji,wysłałam prośbę o dopłatę ,w dyskusji wypowiedział się pracownik.NIc.Cisza.Dzisiaj paczka do mnie wróciła z adnotacją ,przeterminowana w dniu 27.02.20. Zadzwoniłam więc do szanownej pani i zostałam zwyzywana ,że śmiem zawracać głowę(dowiedziałam się,że jestem dziwolągiem i głupkiem:).Serio.Ta Pani nie musi odbierać emaili i na nie odpowiadać.W zw. z tym to ja odstąpiłam od umowy sprzedaży,jako powód,za niska wpłata.Odesłałam pieniądze z poziomu payu...ale dowiedziałam się od pracownika serwisu,że ja jako sprzedająca nie mam prawa odstąpić od umowy...SERIO?Dyskusja nadal wisi.Proszę serwis o zamknięcie dyskusji ,odpowiedzi są wymijające.Czy ktoś ma w allegro ubaw ze mnie ,pytam?Kupująca -poziom kultury poziom 0 a serwis jej przytakuje.Nie rozumiem,czy ktoś mi wyjaśni,o co tutaj chodzi?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

RED
#21 Demiurg#

nie możesz odstąpić od umowy jako sprzedawca

ale możesz żądać opłaty za przechowywanie przesyłki

i zwrotu kosztów nieodebrania przesyłki

a allegro mogło by Kupującej napisać, że jej **piiip**nym (użyłem celowo mocnego słowa) obowiązkiem jest podanie w przy zakupie danych kontaktowych, których używa i zablokować jej konto - bo działanie Kupującej nie było na pewno zgodne z regulaminem allegro

 

oznacz moderatorów

phfatalaszek
#8 Zapaleniec#

art.491kc. art.1.,wg mnie mogę odstąpić od tej umowy.Ale masz rację,mogłam nie iść na taką uprzejmość.Tylko nauczyć rozumu 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Art. 491. § 1. Jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej, druga strona może wyznaczyć jej odpowiedni dodatkowy termin do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniona do odstąpienia od umowy. Może również bądź bez wyznaczenia terminu dodatkowego, bądź też po jego bezskutecznym upływie żądać wykonania zobowiązania i naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki.

mozna próbować ale ustawa konsumencka jest nadrzędna wobec Kodeksu Cywilnego

i należy sprawdzić czy ten artykuł nie jest wyłączony

 

widziałem stosowanie tego paragrafu w regulaminach sklepów internetowych

cyt:"W razie przedpłaty, Sprzedający oczekuje na opłacenie Zamówienia przez 5 Dni robocze od zawarcia Umowy sprzedaży, podobnie w razie odbioru z Miejsca odbioru – Sprzedający oczekuje na odbiór 5 Dni robocze od ustalonego terminu odbioru. W wypadku niewywiązania się przez Zamawiającego z obowiązku zapłaty za Zamówienie w terminie, o którym mowa zdaniu poprzednim lub odbioru Zamówienia z Miejsca odbioru, Sprzedający wyznacza Zamawiającemu dodatkowy termin na dokonanie płatności lub odbiór Zamówienia i informuje o nim Zamawiającego na adres e-mail. Informacja o dodatkowym terminie na dokonanie płatności lub odbiór Zamówienia zawiera również informację, że po bezskutecznym upływie tego terminu, Sprzedający odstąpi od Umowy sprzedaży. W wypadku bezskutecznego upływu drugiego terminu na dokonanie płatności lub odbioru Zamówienia, Sprzedający prześle Zamawiającemu drogą mailową oświadczenie o odstąpieniu od umowy na podstawie art. 491 Kodeksu cywilnego."

 

podczas rozmów z pracownikami inspekcji handlowej wyrażali oni opinię, że jeżeli nie ma czegoś w ustawie konsumenckiej to konsument nic nie musi

oznacz moderatorów