anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD obciążyło mnie kosztami nadania paczki w sobotę

mikeza
#20 Guru#

Własnie dostałem ostatnią fakturę i rozliczenie, Rzucam okiem, bo jedna paczka wydała mi się dziwnie droga, coś ok 30zł. Sprawdzam w specyfikacji i co się okazuje. Jest to przesyłka, o której już wcześniej pisałem, a mianowicie zwrócona przez kuriera z powodu braku możliwości pozostawienia awiza, bez podjęcia kolejnej próby doręczenia i bez kontaktu z adresatem. Ale co jest dodatkowo zabawne, DPD zrobiło zwrot w sobotę obciążając mnie kosztami nadania w ten dzień, w związku z tym nie dość, że paczka nie została doręczona z winy kuriera, zrobiono zwrot, to jeszcze doliczono mi koszt nadania sobotniego. Nigdy nie miałem takiego przypadku. [edycja]

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Kontaktowałeś się w tej sprawie z DPD? Składałeś reklamację?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

na razie czekam na rozpatrzenie reklamacji, ale znając DPD wymyślą, że mieli do tego prawo. To jest firma, która ma takie dziwne zapisy w regulaminie, że większość z nich nadaje się do zgłoszenia do UOKIK, tylko kto ma na to czas 😞

Tak na marginesie wielokrotnie miałem zwroty paczek, ale nigdy nie zdarzyło mi się, żeby odsyłano mi paczkę w sobotę z dodatkową dopłatą do takiej opcji. Zawsze zwroty miały miejsce w dni powszednie co dla mnie jest logiczne. Inna sprawa, że do tej pory DPD informowało nadawcę, o problemie z doręczeniem paczki i to nadawca podejmował decyzję, czy chce dokonać zwrotu, czy może magazynować paczkę z myślą o jej późniejszym doręczeniu. Niestety ostatnimi czasy ta sensowna praktyka została zarzucona i DPD samo podejmuje decyzję o zwrotach, odesłaniach itd, nie informując nadawcy o tego typu czynnościach, za które on w końcu finalnie płaci.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza a mnie te problemy nie dotyczą 😀, podziękowałem DPD za współpracę .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja na razie maksymalnie ograniczyłem liczbę wysyłek tym kurierem. Zostawiłem podwyższone ceny, ograniczyłem pobrania. Jeśli takie kwiatki będę miał nadal, wtedy pożegnam się z nimi definitywnie.

Szkoda mi tylko mojego kuriera, bo akurat on jest fajny gość i dobrze mi się z nim współpracuje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów