anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziesiątki identycznych aukcji u tego samego sprzedawcy

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Mam do naszych Moderatorów bardzo konkretne pytanie i proszę o odpowiedź.

 

Jak to możliwe, że Allegro ze wszystkimi swoimi narzędziami pozwalającymi na wgląd w nasze aukcje (co chwila dodatkowe parametry, kody producenta i eany), w naszą korespondencję (szyfrowanie maili, Centrum Wiadomości) oraz okrężnice (prowizja od kosztów wysyłki) od lat nie potrafi poradzić sobie z problemem, jakim jest powielanie identycznych aukcji u tych samych sprzedawców? 

 

Zwracałam uwagę na konkretny przypadek przez zakładkę kontakt (pan Jarosław z działu bezpieczeństwa odpisał jeno "dziękuję za zgłoszenie. Sprzedający otrzymał upomnienie w tej sprawie."), skarżymy się na to na forum Gadane, teraz piszą o tym również na wykopie: https://www.wykop.pl/link/5543051/listening-allegro-80-aukcji-jedna-cena-kilkadziesiat-kont-ten-sam-...

@msniezek @_HolaOla_ @cloudcloud Wołam was tutaj, bo nie każdy ma konto na wykopie. Tylko błagam, nie piszcie, że mamy zgłaszać sami - przy takich narzędziach i możliwościach serwisu to wręcz nie wypada.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nic z tym nie zrobimy, bo z tego mamy prowizję, a jak pan chcesz, wykup pan sratki dodatki, podświetlenia, wywalenia, pokoloruj na różowo, a potem zrób to samo i płać pan prowizję 🙂

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

W mojej branży są 3 firmy które mają od 3-8 kont na których wrzucają po 50-100 ofert tego samego produktu, co daje kilka dobrych setek spamu, dodam również że pierwsza strona, czyli największe prawdopodobieństwo sprzedaży to w 50% te same 3 firmy, zgłaszałem to do Allegro i w odpowiedzi dostałem info że nie narusza to regulaminu, nie jest ich na tyle dużo 😂

Pomijam fakt że te firmy wrzucają produkt bardzo tanio, dosłownie złotówkowy zysk i żeby sprzedać coś inne firmy po prostu dostosowały ceny do nich, co finalnie sprawiło że kosztem ogromnej ilości czasu do zapakowania tylu zamówień, przekłada się to na zarobek w postaci jednego banknotu

Nie twierdzę że trzeba jechać na marży takiej żeby zarabiać x15 co cena produktu, ale głupio jest sprzedać coś za 20 zł i zostawić dla siebie 2 zł, z czego Allegro tyle samo dostaje tyle że za darmo, jest coś takiego jak godność..

Dlatego też z mojej strony olałem temat, nie kłócę się o te drobne rzeczy, wole sprzedać i zapakować 1 zamówienie i zarobić normalnie, nadal oferując dla Klienta dobrą cenę, niż sprzedać  i zapakować 100 zamówień i mieć z tego na 30 hamburgerów z maka po 3 zł.

No i oczywiście zaoszczędzony czas na nie przekładaniu złotówek z kupki na kupkę, poświęcić na poprawienie/dodanie innych ofert

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

"Lista zablokowanych sprzedawców" mogłaby pomóc kupującym w eliminowaniu tego typu spamu... gdyby tylko istniała 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Wszystko powinno istnieć, po obu stronach tak samo, żeby było fair 😛

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Zgodnie z naszym regulaminem liczba jednocześnie opublikowanych ofert danego sprzedającego nie może przekroczyć  200.000. Zabroniona jest publikacja ofert dotyczących takiego samego towaru w liczbie, która zagrażać może zasadom uczciwej konkurencji. W przypadku sytuacji takich jak w wątku na Wykopie, za każdym razem badamy, jak wygląda sytuacja z poziomu listy ofert i jeśli stwierdzimy naruszenia zasad, działamy w temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Tak super działacie w temacie i chronicie uczciwą konkurencję, że jak jeden allegrowicz jakiś czas temu miał po kilkanaście identycznych aukcji każdego produktu (zresztą nadal ma), różnorodność oferty to jakieś 7-8tys. produktów, aukcji coś ze 170-180tys. - wtedy max. było 100 tys, to nic nie zrobiliście a na kolejne zapytanie odpowiedzieliście że dostał na to od was pozwolenie.

A nie chodzi tu tylko o uczciwą konkurencję, ale i wygodę dla KUPUJĄCYCH o których tak dbacie. Bo mnie już trafia jak szukam czegoś, i zamiast mieć 20 ofert od 20 sprzedających, dobra 40-50 ofert od 20 sprzedających, to mam do przeglądnięcia 2000 ofert od 20 sprzedających, w tym od 12 mam po 1-2 oferty, od 5 po 10-15 ofert, a od 3 pozostałych resztę, czyli jakieś 1900 ofert, z czego 2 allegrowiczów to ta sama firma, tylko 2 różne konta.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Q-parts, prawda to, a najgorsze jest to, że jedną np podstawkę do ładowania wystawiają miliard razy, ze zmienioną końcówką, nawet co model od jednego producenta.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Szkoda, że nie mają możliwości wyszukania duplikatu na koncie zaraz przy wystawianiu, a w przypadku obejścia, usunięcie ofert z ostrzeżeniem.

Już nawet ta zakichana produktyzacja niech się na coś częściowo przyda

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ dziękuję za wiadomość, ale ona w żadnym razie nie jest odpowiedzią na moje pytanie. 

Macie tak wiele informacji o sprzedających i ich aukcjach, że powinniście być w stanie sami z automatu przeciwdziałać takim praktykom, ew. sami je wyłapywać. Tymczasem jeśli komuś "żyłka nie pęknie" i nie zgłosi, to nic się nie dzieje. Ostatnio zgłosiłam gościa, co miał 12 stron aukcji na 3 produkty. Dopiero po drugiej interwencji powielone oferty usunięto (zgłoszenie 09511592). 

Lektura wątków na gadane i wykopie pokazuje, że to ze strony Allegro nagminna praktyka. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@myslenie-szkodzi Weź proszę pod uwagę, że na Allegro każdego dnia pojawia się ponad 100 tys. nowych ofert. Jeśli podejmujemy działania, sprzedający dostaje czas na odpowiedź lub reakcję. W zgłoszeniu, o którym tutaj wspomniałaś, sprzedający najpierw otrzymał od nas upomnienia, a następnie jego oferty zostały usunięte, więc nie można powiedzieć, że w tej sprawie nic się nie wydarzyło. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Jest to problem globalny i znany Allegro. Ale nic z tym nie robią, powołując się na to, że "po przeanalizowaniu pod kątem zagrożenia zasadom zdrowej konkurencji" bla bla bla bla wszystko jest w porządku. To, że Sprzedawca posiada 10 razy powieloną TĘ SAMĄ OFERTĘ, to nic takiego. A, że taki proceder widnieje na jego 3-5 kontach? Tym bardziej to jest nic takiego.

 

Możesz zgłaszać co chcesz, jednak Allegro niestety myśli jednotorowo — jest sprzedaż, to jest prowizja. A skoro jest prowizja, to po co nad tym siedzieć i poprawiać.

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów