anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwne wiadomości od allegro w dyskusji

Idź do rozwiązania
Mapark
#9 Pomysłodawca#

Witam, dziś rano w dyskusjach zaczęły pojawiać się dziwne wiadomości ze strony allegro.
W dyskusji w której kupujący zgłaszał reklamację i otrzymał zwrot pieniędzy pojawiła się wiadomość "Przekazaliśmy sprawę do innego działu w celu zweryfikowania zwrotu pieniędzy przez sprzedającego. Skontaktujemy się z Panem w oddzielnej wiadomości e-mail." , dodam tylko, że poprzednia wiadomość w tej dyskusji jest również ze strony allegro i potwierdza ona pełny zwrot pieniędzy na konto kupującego. 

Druga dyskusja dotyczyła zwrotu przedmiotu, odpisaliśmy kupującej co należy zrobić i poinformowaliśmy o tym, że jak tylko przesyłka do nas dotrze zwrócimy całość kwoty. Następnie pojawia się wiadomość allegro "Mapark Proszę o załączenie potwierdzenia zwrotu pieniędzy na konto sprzedającego."

Trzecia dyskusja dotyczyła dosłania towaru który uległ uszkodzeniu w transporcie, towar został dosłany i odebrany przez kupującego bez żadnych komplikacji i uwag z jego strony. W dyskusji również istnieje informacja od allegro że przesyłka została nadana, a dziś rano pojawia się wiadomość "Proszę o dołączenie potwierdzenia nadania przesyłki"

Ma ktoś pomysł o co może chodzić? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
xyz96
#21 Demiurg#

@Mapark 

W pierwszym przypadku nie masz się czym przejmować, jeśli prawidłowo zwróciłeś wpłatę.

W drugim przypadku nie zawsze zwrot wpłaty należy się tylko wtedy, gdy towar dotrze do sprzedawcy, czasem wystarczy tylko potwierdzenie jego odesłania, które okaże kupujący. Stanowi o tym art. 32 Ustawy konsumenckiej.

W trzecim przypadku także nie masz się czym przejmować, jeśli kupujący otrzymał przesyłkę. Jeżeli nie podałeś numeru nadania, to podaj.

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mapark Jeśli masz jeszcze jakieś wąpliwości podaj mi proszę, o które dyskusje dokładnie chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów