anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce wystawić faktury VAT

INGEstyle
#10 Popularyzator#

Witam! Mam problem z pewną firmą, u której zakupiłam produkt. Jako, że jestem płatnikiem VAT wybrałam opcję zakupu z fakturą, której nie otrzymałam ani wraz z towarem ani później. Zgłosiłam problem na Allegro i opisałam sytuację, sprzedający obiecał wyslac FV  jednak tego nie uczynił. Prowadzimy „zawziętą” dyskusję typu: „Dziękujemy za kontakt. Nasz pracownik skontaktuje się najszybciej jak to będzie możliwe.”

Co począć w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

TATLOK
#15 Entuzjasta#

106i ust. 1 ustawy o VAT, co do zasady fakturę wystawia się nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę.

Jeżeli dokonano zakupu w tym miesiącu, to sprzedawca może wystawić fakturę do 15.08.2021r o ile oczywiście zakup w ofercie był oznaczony "wystawia faktury VAT".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@INGEstyle W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro.

Jeżeli nie masz faktury i nie minął czas na zwrot, odstąp od umowy, odeślij towar i kup od kogoś innego.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli zakup towaru był powiązany z charakterem prowadzonej działalności, sprzedawca może nie uznać odstąpienia od umowy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli miał info o fakturze, a miga się od jej wystawienia, to lepiej żeby uznał.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@INGEstyle  najpierw sprawdz do kiedy sprzedający ma ostateczny termin na wystawienie faktury. Generalnie jest tak jak napisał @TATLOK  lecz są też wyjątki jesli to sprawdzisz to możesz to napisać w dyskusji sprzedającemu. Bedzie mial swiadomość że zansz swoje prawa

Jeśli to nie pomoże na kilka dni przed upływającym terminem możesz sprzedającego poinformowac że w przypadku braku dokumentu bedziesz zmuszony zawiadomić odpowiednie organa. Myśle że taka wiadomośc błyskawicznie zmotywuje sprzedającego do wystawienia dokumentu sprzedaży.

Jełsi masz otwartą dyskusje na allegro pamietaj aby co kilka dni przypominać sie sprzedającemu. Jeśli nie bedziesz aktywny allegro moze automatycznie zamknąc dyskusje

 

oznacz moderatorów

INGEstyle
#10 Popularyzator#

Właśnie postraszenie US pomogło. Otrzymałam fakturę. Dzięki za pomoc

oznacz moderatorów