anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EAN / ISBN do produktów

AntykwariatWaw
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Jest problem, weszły eany / isbn dla książek. Mam zintegrowany sklep z allegro przez Baselinkera, dziś wystawiłem testowo nową aukcję wpisując w parametrach isbn zaczynając od 83... bez myślników w parametrach i nic, produkt nie został ani utworzony ani powiązany. 

Case 2. W panelu Baselinker dodałem ISBN w trwającej aukcji, zaktualizowałem, ISBN się pojawił też na poziome allegro, ale produkt został dalej nie powiązany.

Już się zdążyłem pogodzić z dziwnym rozwiązaniem jakie proponujecie, ale ono generuje mnóstwo problemów, jakbyście zrobili z użytkowników beta testerów. 

Jeżeli ISBN jest warunkiem odnowienia aukcji, a ja go wpisałem i nic się nie wydarzyło to jak mam dalej sprzedawać w waszym serwisie ? Myślałem, że jak korpo koszące 400 mln zł zysku robi zmiany dla sprzedawców to są one przetestowane i nie powinny nastręczać problemów. Nie wspomnę o terminie urlopowym jaki sobie wybraliście na przeprowadzenie tego typu zmian oraz o komunikacie, że produktyzacja będzie wchodziła stopniowo do połowy 2021 roku, a tu BUM! obowiązek produktyzacji w 100 % ofert w ciągu niespełna miesiąca bez dania możliwości do zastosowania się do zmain.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AntykwariatWaw dziękuję za wiadomość, niestety nie odpowiadamy za zewnętrzne rozwiązania oraz ich integralność z naszym systemem.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

AntykwariatWaw
#8 Zapaleniec#

Spodziewałem się informacji wymijającej. 

Jak wspomniałem ISBN pojawił się w sekcji w ISBN w moje allegro, na swoim miejscu w odpowiednim formacie i książka dalej nie jest sproduktyzowana. Za to odpowiadacie. Dziwi mnie Wasza postawa, jako wieloletni użytkownik piszę z problemem i po Pani odpowiedzi nie widzę dobrej woli. Proszę o odpowiedź na zagadnienie:

SBN pojawił się w sekcji w ISBN w moje allegro, na swoim miejscu w odpowiednim formacie i książka dalej nie jest sproduktyzowana.

 

oznacz moderatorów

AntykwariatWaw
#8 Zapaleniec#

Czy jeżeli uzupełnię ISBN w aukcjach, a produkt nie zostanie powiązany przez Państwa system aukcja się wystawi lub wystawi ponownie. Widzę, że jest burza wokół tego zagadnienia, jak i zagadnienia błędnych EANów i ISBNów. Pochylił bym się na Państwa miejscu nad tym, ponieważ ludzie często prowadzą na waszym portalu interesy swojego życia, które być może z dnia na dzień będą musieli zamknąć przez wasz pośpiech i nie liczenie się ze sprzedawcami oraz specyfiką poszczególnych branż.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AntykwariatWaw konsultuję kwestię powiązania produktów, wrócę z odpowiedzią, jak tylko czegoś się dowiem.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AntykwariatWaw otrzymałam informację, że Nie wystarczy wypełnić numeru, aby stworzyć/powiązać produkt. Tutaj są wszystkie informacje:

1. https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-powiazac-oferte-z-produktem-lub-dodac-nowy-produkt-do-nasze...

2. https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kody-ean-numery-gtin-w-allegro-wqggrjgj2hR

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

AntykwariatWaw
#8 Zapaleniec#

Zawracanie gitary, tyle to sam przeczytałem. Łatwą ma Pani pracę. Dajecie nieprzetestowane rozwiązanie które ma babol na babolu. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@cloudcloud  My piszemy tutaj o aukcjach, które te parametry mają wypełnione , właściwe pole zaznaczone a końcowy komunikat jest taki, że nie utworzyliśmy produktu w bazie .

Podam raz jeszcze przykład  takiej aukcji, może specjaliści od produktyzacji zajrzą i ocenią co z nią jest nie tak .

https://allegro.pl/oferta/serwa-galanteria-drzewna-technologia-9489934695

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

antykwariatuno
#8 Zapaleniec#

Proszę spróbować przekonwertować ISBN zaczynający się na 83... przy użyciu konwertera na isbn.org

To pozwoli uzyskać kod zaczynający się na 978... i aukcja wtedy go przyjmie.

Obydwa numery trzeba wpisać bez myślników.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@antykwariatuno  Do tego wszystkiego jeszcze zabawa z konwertowaniem? A dajże spokój 🙂

Aukcja przyjmuje te ISBNy na 83 i w niektórych przypadkach nawet tworzy produkt. Jednak w większości nie tworzy i to trzeba poprawić. Jako przykład podam aukcję :

https://allegro.pl/oferta/serwa-galanteria-drzewna-technologia-9489934695

Wpisałam ISBN, edytowałam wielokrotnie i za każdym razem po zaktualizowaniu otrzymuję komunikat , że nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie . Wszystko co trzeba jest wypełnione i zaznaczone .

Jednocześnie gdy wpiszę w wyszukiwarkę ISBN 8302023329  to pokazuje mi aukcję . To w końcu ten produkt jest w bazie czy go nie ma ?

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

AntykwariatWaw
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, ale tu do niczego nie potrzeba narzędzia do konwertowania, to jest ten sam ISBN z 978. To oczywiście jest rozwiązanie, ale ile zajmuje, przy tych wszystkich błędach katalogowanie. Całe szczęście mam sklep stacjonarny u stronę poza allegro. Tu zostawiam ofertę, która wejdzie bezboleśnie i zaczynam powoli przenosić budżet z allegro na swoją stronę. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł odejść. A szkoda bo było super narzędzie, handlowałem od 2007 roku, było przyjazne, proste, szybkie katalogi etc. Moim zdaniem allegro robi katalogi produktowe rekoma sprzedawców, żeby w niedługim czasie wywalić wszystkich poza gigantami i samemu handlować dysponując rozbudowaną bazą danych. 

oznacz moderatorów