anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EAN w kategorii Komputery - akcesoria itd.

bartxstore
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam w swojej ofercie customowe akcesoria do chłodzenia komputerów, które wykonuję u siebie w firmie. Wystawione w dziale:

Elektronika Komputery Podzespoły komputerowe Chłodzenie i tuning Chłodzenie wodne Pozostałe

Allegro jak na złość się upiera o kody o EAN, bez nich nie da się dodać produktów, które są teoretycznie wymagane. Komplikujecie tylko jeszcze bardziej i tak już skomplikowane wystawianie i zarządzanie ofertami, których mam raptem kilka.

Jak sobie wyobrażacie tworzenie produktów w taki kategoriach jak Akcesoria -> Chłodzenie i tuning gdzie jest mnóstwo przedmiotów nie dających się skategoryzować tak jak tego wymagacie. Kto wpada na takie pomysły? Za chwile każdy będzie dodawał produkt do każdego przedmiotu i powstanie wielka baza śmieci, z której nic nie wynika. Bo wychodzi na to, że do każdego kabelka czy radiatorka trzeba będzie dodać produkt...

 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bartxstore W tej kategorii w ramach podstawowych parametrów nie ma EANu. Nie jest więc potrzebny do stworzenia produktu i powiązania go z ofertą.

 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

bartxstore
#9 Pomysłodawca#

Jest potrzebny, bo bez niego nie da się utworzyć produktu... mam gorącą prośbę. Proszę nie traktować nas sprzedawców jak **piiip**ów. Jeśli próbuję 10 razy i bez EAN nie da się dodać produktu, to znaczy że albo faktycznie się nie da, albo jest to zbyt skomplikowane, żeby osoba średnio ogarniająca Allegro jak ja i sprzedająca tam z doskoku sobie z tym poradziła.

Non stop są jakieś zmiany, Smart w ofertach już mi 2 razy zlikwidowało w przeciągu ostatniego miesiąca ze względu na wymagania opcji dostawy. minikurier24 Inpost w zeszłym tygodniu jeszcze był ok, teraz już nie... nie wiem nawet kiedy to się dzieje, klienci piszą, że nie ma. Przykro mi bardzo, ale nie będę siedział na okrągło i czytał Waszych newsów odnośnie nowych wymagań, żeby sprzedać kilka przedmiotów miesięczne, bo Allegro to jest dla mnie marginalny kanał sprzedaży. Zamknę konto, ściągnę oferty i tyle będzie z naszych interesów...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bartxstore Najmocniej Cię przepraszam, ale w mojej poprzedniej wypowiedzi wprowadziłam Cię w błąd. Masz w zupełności rację, ponieważ w kategorii, w której wystawiasz swoje oferty, kod EAN jest wymagany. Informacja, którą Ci podałam dotyczy kategorii "Części do laptopów", a kategoria "Chłodzenie wodne" się do niej nie zalicza. Jeżeli w sekcji "Parametry podstawowe" znajduje się EAN, wymagamy go do stworzenia produktu. Jeszcze raz bardzo Cię przepraszam. 

 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

bartxstore
#9 Pomysłodawca#

No to jak będzie, bez EAN nie mogę wystawiać swoich rzeczy na allegro? Przy edycji oferty jak byk jest napisane EAN (opcjonalnie). W jakich kategoriach w dziale Chłodzenie i Tuning można wystawiać bez EAN?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To jak, w końcu ktoś coś z tym zrobi? Bo jak na razie ktoś wymyślił sobie "produktyzację", postawił wymagania, a nie pozwala ich spełnić (bo do wielu przedmiotów, zwłaszcza starszych, EAN-u po prostu ZDOBYĆ SIĘ NIE DA).

Tak wyglądają parametry procesora, który mam wystawiony.

3200.png

 

A tak wyglądają parametry tego procesora (w dwóch miejscach błędne, tak przy okazji), który jest w bazie allegro (nieco wyższy model, ale pod ten sam socket).

3500.png

 

Jak widać EAN-u brak, parametrów nieco mniej niż w przypadku mojego, ale i tak jest w bazie produktów. Zdecydujcie się w końcu, czy EAN to jest parametr opcjonalny (taka informacja widnieje w polu do jego wpisania), czy podstawowy (w takiej sekcji jest umieszczony) wymagany do stworzenia produktu.
Tak sobie myślę, że to skończy się tym, że ludzie - w aktach desperacji - będą wpisywać EAN-y z byle czego (byle nie było ich w bazie produktów allegro), albo będą je sobie generować w generatorach EAN. Jaki będzie efekt? Ano taki, że po 2-3 miesiącach "siostry niezły burdel nieporządek będą miały w tym swoim Archeo"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bartxstore W tej kategorii możesz wystawić taką ofertę, ale do stworzenia produktu w naszej bazie wymagamy kodu EAN. Jeśli jesteś producentem przedmiotów, które sprzedajesz, możesz uzyskać dla nich kody EAN za pośrednictwem GS1. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdziesz na stronie tej instytucji, Masz też możliwość wystawienia swoich ofert na Allegro Lokalnie, gdzie wymóg 1% ofert powiązanych z produktem nie obowiązuje. 

@Knowhere Jeśli w naszej bazie zauważyłeś błąd dotyczących EAN albo jakiegokolwiek innego parametru danego produktu, możesz zgłosić ten fakt klikając w link "Zgłoś błąd w produkcie". Dziękuję Ci za podzielenie się z nami swoją opinią, przekazałam ją już do właściwych osób, ale na ten moment zapowiedzi dotyczące obowiązkowego połączenia 1% ofert w Elektronice są aktualne. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

bartxstore
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_I co dla każdej drobnej rzeczy, którą chciałbym oferować mam się starać o EAN? A co z produktami, do których EAN nie istnieje? Używanymi, starszymi. Oszaleliście kompletnie. No chyba, że chcecie zrobić sobie sklep internetowy z allegro i wyrżnąć wszystkich sprzedawców, mając wgląd w co i jak się sprzedaje. Powodzenia...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Jeśli zgłoszę błąd w produkcie i zostanie on poprawiony, to dostanę jakieś info na ten temat, bodaj mejlowo?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Knowhere jeśli zrobisz to przez formularz - powinieneś dostać odpowiedź, jeśli zmiana zostanie wdrożona.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów