anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
BuyTop
#8 Zapaleniec#

Witam, mam pytanie: Allegro pisze, że EAN nie istnieje, ale na Alegro jest już taki towar. Jak stworzyć taką oferte? EAN: 1818912670759

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

 

Screenshot_3.png 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BuyTop Czy ten problem pojawia się również wtedy, gdy wystawiasz ofertę przez formularz sprzedaży bez użycia zewnętrznego programu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Są 4 produkty w katalogu Allegro o tym samym numerze EAN (zresztą nie zarejestrowanym w GS1) w różnych kategoriach: zabawki-wodne-260302, banki-mydlane-258397, militarne-pistolety-93566 i inne.
Albo wystawiasz w innej kategorii, albo teraz Allegro już nie akceptuje numeru EAN nie zarejestrowanego w GS1

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Czyli "kombinuj". Allegro wcześniej łączyło oferty z produktami z katalogu - jak popadnie.

Teraz - odłącza je. 

Na dodatek "mały kwiatek" - chcę poprawić ilość sztuk w towarze - nie da się. 

Bo Allegro chce połączyć moją ofertę z produktem ze swojego błędnie działającego katalogu, gdzie producentem mojego towaru jest firma "X", a producentem towaru z katalogu Allegro jest firma "Y". Mogę jedynie podłączyć się pod ten produkt, wprowadzając w błąd kupujących - tego wymaga Allegro. Jest też druga opcja - oferta zostaje wystawiona bez powiązania z tzw. katalogiem produktów Allegro.

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl Niestety, tylko to pozostaje. Nie raz był tu poruszany wątek o tym katalogu, który jest KOMPLETNYM NIEPOROZUMIENIEM, ale Allegro z uporem maniaka brnie dalej w to bagno.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma Przeczytaj, jaki błąd tam wyskoczył. Nie podano w ogóle EANu. Gdyby EAN był błędny, treść błędu też byłaby inna.

@BuyTop Skontaktuj się z pomocą techniczną oprogramowania, z którego korzystasz bo najpewniej mają błąd, który nie uzupełnia pola EAN (GTIN) z jakiegoś powodu. Błąd nie stanowi, że nie ma EANu na Allegro, tylko że nie podano do wystawiania EANu, który jest wymagany. Coś poszło nie tak po stronie tego oprogramowania.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Wprowadzasz w błąd >Allegro pisze, że EAN nie istnieje, ale na Alegro jest już taki towar. Jak stworzyć taką oferte? EAN: 1818912670759 > ten prefix 181 nie istnieje w bazie GS1 > więc na chwilę obecną nie wystawisz produktu z takim EAN-em > kiedyś tak, ale od momentu jak system sprawdza zgodność z bażą GS1 > to prefix kodu musi znajdować się w bazie > i to niewązne jaki błą wyskakuje > nie wystawisz z prefixem zaczynającym si od 181.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Nie wprowadzam w błąd, tylko mówię o błędzie który ma użytkownik. API Allegro wyświetla inny błąd dla błędnego EANu. Na zdjęciu jest błąd, że brakuje parametr a nie że jest błędny. Zwyczajnie nie rozumiesz, o co chodzi.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Ok. Niech Ci będzie. Spróbuj cokolwiek wystawić z EAN-em z prefixem 181. Np. właśnie z tym nieakceptowanym 1818912670759, lub innym z zakresu prefixów 140 - 299.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:94057046       1526548975215,     1748965412580   te kody są skostruowane prawidłowo z właściwą liczbą kontrolną > tylko ich prefixy nie istnieją w GS1 > spróbuj, tak dla zabawy cokolwiek wystawić z tymi kodami. System ich nie przyjmie.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Czemu do mnie piszesz nie na temat moich komentarzy? Nie obchodzi mnie, czy można użyć tego czy tamtego EANu. W tym wypadku to nie jest główny problem, jaki ma BuyTop. Odczep się.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@BuyTop napisał > Witam, mam pytanie: Allegro pisze, że EAN nie istnieje, ale na Alegro jest już taki towar. Jak stworzyć taką oferte? EAN: 1818912670759

Czyli wg tego wpisu chce stworzyć ofertę z nie istniejącym EAN-em > choćby nie wiem jak kombinował, to się nie uda > to, że oferty z takim EAN-em istnieją świadczy tylko o tym, że zostały wystawione przed obowizywaniem bazy GS1> i będą dalej na Allegro > jak cała masa innych z "sufitowymi" EAN-ami. Tylko, że nie da ich się edytować, żeby coś znmienić, wznowić czy wystawić podobną. To jest głowny problem > jak poda poprawny EAN to pewnie wystawi ofertę bez problemu. Zamiast szukać "dziury w całym" wystarczy zmienić EAN na poprawny i po kłopocie. Tak to funkcjonuje.

oznacz moderatorów
BuyTop
#8 Zapaleniec#

W moim katalogu nie ma ofert bez EAN

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@BuyTop Kiedyś mozna było wystawić ofertę z numerem EAN wziętym z sufitu. Pewnie wtedy były wystawione te oferty > dlatego ten EAN istnieje > ale nowe oferty muszą mieć EAN zgodny z bazą GS1. Tamte oferty będą istniały do ich wyprzedaży lub zmian w ofercie > a wtedy system już nie pozwoli ich wznowić. Kod z prefiksem 181 nie istnieje w bazie.

oznacz moderatorów
BuyTop
#8 Zapaleniec#

bardzo dziękue za pomóc.

oznacz moderatorów