anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Edycja oferty z pliku - parametry

MEBLOART_EU
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie.

Od około 2 miesięcy prawie codziennie korzystam z edycji ofert z pliku, tzn. pobieram plik z ofertami, zmieniam kolumnę "Liczba sztuk" i kolumnę "Akcja", a następnie wgrywam do Allegro. Wszystko pięknie działało do poniedziałku.

Po wgraniu pliku z ofertami około 30% ofert nie aktualizuje się. Po pobraniu raportu widnieje przy nich informacja "- Uzupełnij parametry obowiązkowe: Rodzaj." podczas gdy ten parametr jest wszędzie uzupełniony. Przy niektórych produktach oprócz parametru rodzaj jest informacja o innych parametrach. Gdy wszedłem na "ręczną" edycje oferty parametr jest wypełniony i nie ma żadnego problemu ze zmianą ilości.

Czy ktoś miał taki problem i jest w stanie coś doradzić?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MEBLOART_EU Cześć. Prześlij mi proszę plik z ofertami i raport na spolecznosc@allegro.pl. Sprawdzimy to. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MEBLOART_EU
#8 Zapaleniec#

@ko_alka 
Przepraszam, że dopiero teraz, ale przesłałem. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MEBLOART_EU Potwierdzam odbiór wiadomości. Skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MEBLOART_EU Cześć. Wracam z odpowiedzią. W parametrze rodzaj masz wartość podaną jako "inna" - to powoduje błąd i oferty się nie aktualizują. 

ko_alka_0-1647935650310.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MEBLOART_EU
#8 Zapaleniec#
@ko_alka

Dzięki za odpowiedź:)
Mam jednak dodatkowe pytanie:) Produkty, które maja wybrany taki parametr muszą go mieć. Widzę, że zrobiłaś screena z kilku pierwszych wierszy. W przypadku tych produktów w polu "Rodzaj" mamy do wybory 4 możliwości, ostatnią z nich jest "inna". Dlaczego w takim razie po jej wybraniu pojawia się błąd aktualizacji? Podczas edycji oferty z poziomu przeglądarki bez problemu po wybraniu parametru "inna" Oferta się aktualizuje.

Druga sprawa, to co z produktami, które mają parametr "Rodzaj" ustawiony na "narożna"?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MEBLOART_EU Jeśli problem z aktualizacją wciąż się pojawia, to przygotuj proszę listę EANów (dla których pokazuje się błąd) i wartości parametru "rodzaj", jaki powinien być dla tych kodów przypisany. Plik prześlij na spolecznosc@allegro.pl. Twoje zgłoszenie przekażę do odpowiedniego zespołu.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MEBLOART_EU
#8 Zapaleniec#

@ko_alka
Udało mi się zdiagnozować sytuację. Moje oferty (których dotyczy problem) są połączone z produktami Allegro. Czasem łączyłem je sam podczas wystawiania, a czasem robił to automat. Produkty Allegro nie posiadają obowiązkowych parametrów i pomimo, ze moje oferty je posiadają, podczas edycji z pliku system wyrzuca błąd.

Po zgłoszeniu zmiany w produkcie i zatwierdzeniu jej przez Allegro, edycja z pliku przeszła pozytywnie. Przykładem może być ofert:
ID oferty: 10899613100
ID produktu: c0f24ce6-2c00-454f-9b3b-c6dba0b41f1a

Oczywiście mogę spędzić cały dzień na zgłaszaniu 200 zmian w produktach Allegro, ale fajnie by było, gdyby jednak w takim przypadku system pozwalał na edycje oferty z pliku, ponieważ parametry obowiązkowe są uzupełnione.

oznacz moderatorów