anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Elektroniczny nadawca

Mahika74
#10 Popularyzator#

Mam pytanie odnośnie wydruku etykiet- ile dni mam na to, by dostarczyć przesyłki po wydrukowaniu etykiety (i wysłaniu oczywiście zbioru ) ? Mój opiekun twierdzi, że tego samego dnia muszę nadać tę przesyłkę, ja twierdzę, że jest inaczej- etykiety zapisywane i drukowane w weekend- a paczki zawożę w poniedziałek i są nadawane. Robię tak często. Czy coś się zmieniło i faktycznie muszę nadać tego samego dnia ?? 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko zależy od czasu dostawy, jaki masz ustawiony w ofercie, oczywiście jak go nie dotrzymasz to leci Ci jakość sprzedaży.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Mahika74 

Jeśli się nic nie zmieniło to etykieta ważna jest 7 dni. Coś ten opiekun słabo zorientowany, nigdy nie było obowiązku nadania w ten sam dzień. Ważne, żeby ustawić dobrą datę w zbiorze. Zresztą u mnie na masowych nadaniach jak zdarzy mi się coś pokręcić z datami to przybijają stempel i nikt nie robi problemu 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg słonko , ale w zbiorze EN masz planowaną datę nadania i trzeba się tego trzymać ..... niestety .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  

No tak, datę którą sobie sama ustawiam to i jej się trzymam 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Mahika74 Kiedyś, zanim wprowadzono nowe konta Allegro, musiała zgadzać się data zbioru z datą na etykiecie i te paczki miały być dostarczone w ten sam dzień.

Teraz już widzę, że nie ma to znaczenia i mogę to potwierdzić tylko dla paczek z Allegro Pocztex, zwykłych jeszcze nie próbowałem nadawać. Czasami generuję etykiety przed godz. 18 i od razu wysyłam zbiór, paczki zawożone są na następny dzień - wszystko było w porządku. Raz zaniosłem paczkę trzy dni po wysłaniu zbioru (kupujący prosił o późniejszą wysyłkę) i panie w placówce nie krzyczały 🙂

"Niby" ważność etykiety z poczty jest ważna 7 dni, ale nie wiem jak to się teraz ma do etykiet z nowego e-nadawcy 😛

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@DarkStoorM 

Nadaję już trochę lat i od kiedy pamiętam generowałam sobie etykiety wieczorem i nadawałam rano i nikt nie robił problemów. Dużo pewnie zależy od fanaberii pań na poczcie, ktoś tu kiedyś pisał że na jego poczcie przyjmują łaskawie zaledwie 5 przesyłek dziennie 😂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

pierwsze słyszę, żeby etykiety musiały być na paczkach z tego samego dnia. Od kiedy pamiętam wysyłałem nawet paczki z etykietami, które były wydrukowane kilka dni wcześniej. Sporadycznie zdarza mi się taka sytuacja, że czegoś tam zbraknie na magazynie, etykieta z rozpędu poszła, a towar dojechał dopiero za 2-3 dni, wrzucałem ją do nowego zbioru i było ok.

Wyskakuje co prawda komunikat, że data z etykiety powinna być taka sama jak data nadania, ale to tylko teoria, bo EN tego nie rozpoznaje i w zbiorze moga być zarówno przesyłki z tego dnia, jak też sprzed 2-3 dni wstecz.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Dziękuję Wam bardzo, chciałam mieć pewność, że to nie ja się mylę 🙂 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

Czasem to mam wrażenie, że opiekunowie na temat działania EN i nadawania wiedzą o wiele mniej niż my 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

To chyba u nas poczta jakaś cofnięta 😄 dwa lata temu przyniosłem paczki dzień później, to po chwili telefon: "panie, ale tutaj data się nie zgadza, system mi nie chce tego przyjąć" 🤣 

Na szczęście teraz biorą jak leci

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DarkStoorM taaak , biorą bo nawet nie sprawdzają , a powinny .

oznacz moderatorów

FutuStal-pl
#10 Popularyzator#

I podmieniasz wtedy etykietę, która po tym komunikacie wskakuje pod nowy numer prawda? 🙂 Jeśli tego nie robisz to Panie na poczcie dostają od Ciebie numer w zbiorze kończący się załóżmy na 1234, natomiast na starej etykiecie masz 4321. Te Panie wtedy dostają opr. od Urzędu postawionego wyżej i pisane są na nie skargi w postaci raportów, że nie sprawdzają paczek 🙂

"ale to tylko teoria" - radzę to sprawdzić, czy aby na pewno przesyłka nie zmienia w tym momencie numeru nadawczego.

Co ciekawsze nie zdarzyło Wam się nigdy w zbiorze mieć przesyłek "AUTO", a w wyniku tego 2 numery nadawcze w Allegro?

Może macie inne umowy, ale u mnie jest tak jak piszę. Sprawdźcie sobie dla pewności czy tak nie jest, ponieważ te miłe Panie co się plują o te paczki, mogą mieć sporo problemów i nie wiedzą pewnie skąd to wynika (nie znają działania EN)

Pozderki

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Mahika74 na wszystkich etykietach z pliku masz datę nadania 😁

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mahika74, gdy rejestrujesz przesyłkę w Elektronicznym Nadawcy, data planowanego nadania przesyłki powinna zgadzać się z jej fizycznym nadaniem. Natomiast w aplikacji masz możliwość wskazania daty nadania do 7 dni do przodu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów