anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura DPD - opłata za gotowość systemową 118 zł netto - 147,60 brutto !?

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Właśnie otrzymałem fakturę z DPD - umowa podpisana i wykorzystywana tylko do Allegro Smart - brak wysyłek poza Allegro smart. Zanim jutro zacznę dochodzić za co ta opłata może mnie ktoś oświeci. Przed podpisaniem umowy (mam na szczęście w korespondencji z handlowcem) upewniałem się, że niema wymagań co do ilości wysłanych paczek i że brak dodatkowych opłat. Teraz wychodzi, że jest opłata za gotowość systemową ... Jeśli tak - to delikatnie mówiąc jest przegięcie - za paczkomaty nie płacę opłaty, że stoją w gotowości do nadania ...

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Tak otrzymałem fakturę korygującą - pierwszej nie opłaciłem - czekałem na korektę jak ją otrzymałem - skorygowałem i dopiero zapłaciłem prawidłową kwotę już bez opłaty

oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Rozumie, że składałeś reklamację?

Czy opiekun "załatwił Ci" korektę?

 

Pozdrawiam

Kamil

oznacz moderatorów
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Opiekun ponieważ do niego najpierw wystartowałem z pretensjami a dodatkowo miałem historię email w której wyraźnie miałem zapewnienie przed podpisaniem umowy ze nie będzie żadnych dodatkowych opłat.

oznacz moderatorów
katna38
#9 Pomysłodawca#

FIRMA POLKURIER TAM SIĘ WYSYŁA PACZKI ZERO UKRYTYCH OPŁAT POLECAM

oznacz moderatorów
edografia_pl
#7 Wielbiciel#

Ostrzegam przed DPD Allegro.
Też zostałem obciążony kosztami opłaty za gotowość systemową
Faktura VAT Nr BC6853746 ... 2020-12-15 ... brutto 142,31 zł (usługa kurierska   5.29 zł)
Faktura VAT Nr BC6704191 ... 2020-09-30 ... brutto 130,90 zł (usługa kurierska 16.70 zł)

W rozmowie z panią z DPD wyraźnie zaznaczałem, że jako mikro-przedsiębiorca mam stosunkowo niewielką ilość wysyłek."Ależ oczywiście, to nie stanowi żadnego problemu, trzeba tylko zadbać o to aby przy wprowadzaniu odbiorcy dp systemu (aplikacji) DPD podać jego adres @allegromail.pl". Pilnowałem tego i dwukrotnie zostałem wyrypany w bambuko.

Prowadzę spór z DPD, jednak nie widzę szans na odzyskanie tych chorych kwot, które ok. 40-krotnie przewyższają zysk z transakcji wysłanej za pośrednictwem DPD. To co najważniejsze w regulaminie, jak zwykle ukryte w miejscu, gdzie człowiek nie ma już siły doczytać zmęczony całodniowym wysiłkiem.
!!! Przy okazji ostrzegam przed kolejną wyłudzalnią pieniędzy SIPP - Serwis Informacyjny Polskiego Prawa !!!

oznacz moderatorów
gartdeco1
#10 Popularyzator#

@edografia_pl  musisz napisać do dpd wniosek o wyłączenie punktu o tej opłacie z umowy. Przyślą ci aneks do umowy podpiszesz, odeślesz i po problemie. Nie byłeś na bieżąco w tym szambie (allegro i jego przydu.asy) no i zrobili cię jak już wielu tutaj.

oznacz moderatorów
edografia_pl
#7 Wielbiciel#

Dzięki wielkie. Spróbuję 🙂

oznacz moderatorów
4DrinkandFood
#7 Wielbiciel#

No i właśnie to samo mnie dotknęło. Zadeklarowałem 25 paczek ale w grudniu wysłałem tylko 3 i dostałem 90zł ponad netto dopłat. Dziwna sprawa bo miesiąc wcześniej też miałem tylko 4 i nic nie dostałem. Część wysyłam jako przez allegro DPD a część nadaję osobno jako własna umowa.

Opiekuj póki co mi się nie ustosunkował do zapytania co to jest opłata za gotowość a DPD ma czas 30 dni by odpowiedzieć.

Wychodzi na to że trzeba wypowiedzieć umowę z DPD bo faktycznie czy przez epake czy polkuriera wychodzi taniej te paczki wysyłać jak masz tylko kilka w miesiącu. Przynajmniej wiesz ile zapłacisz. tu niby oferta DPD po 15-16 zł za paczke a dołożą gotowść i paczka wychodzi 50zł.

chore to jest i najgorzej że przy podpisaniu umowy nikt o tym nie mówi 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@4DrinkandFood a czytałeś umowę 🙂

OPŁATA ZA GOTOWOŚĆ SYSTEMOWĄ - ZOBACZ WIĘCEJ

Uwaga!
Nie poniesiesz opłaty za gotowość systemową, jeśli ustawisz polecenie zapłaty (Direct
Debit) na rzecz DPD. W takim przypadku twój bank automatycznie przeleje na konto DPD
należność za usługi, z których skorzystałeś w danym okresie rozliczeniowym i za które
rozliczasz się bezpośrednio z DPD. Z poleceniem zapłaty nie poniesiesz opłaty za
gotowość systemową

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Eltewat
#7 Wielbiciel#

Ja mam w umowie zawartej w sierpniu 2021 roku:

Zleceniodawca oświadcza, że zapoznał się z wysokością cen
określonych w Cennikach, w tym z wysokością Cen podstawowych, Dopłaty paliwowej, oraz Minimalną kwotą wynagrodzenia, obowiązujących
w chwili zawierania niniejszej Umowy i ceny te akceptuje. Zmiany Umowy i Cennika Indywidualnego, mogą zostać dokonane wyłącznie w
formie pisemnej pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem postanowień § 3 poniżej.

Cennik z opłatą systemową obowiązuje od 1.01.2024, a nie podpisywałem żadnego aneksu, więc wypowiedziałem u handlowca umowę. Dzwoni do nas multum brokerów kurierskich, więc nie robią żadnej łaski. Dostałem odpowiedź z propozycją aneksu znoszącą tą beznadziejną opłatą. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów