anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura VAT

Fryzshoop
#7 Wielbiciel#

Cześć, prowadzę działalność od niedawna. Jestem płatnikiem VAT. Przy wystawieniu oferty na Allegro mam możliwość zaznaczenia opcji, ze nie wystawiam faktury za sprzedany przedmiot. Jak to w końcu jest? Klienta napisała w zamówieniu, ze chxe fakturę, a ja zobaczyłem, ze nie wystawiam. Z punktu prawnego w sumie jak klient chce to muszę wystawić, a tutaj z punktu Allegro jak jest wybrana opcja bez fv? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_Likos_
#21 Demiurg#

@Fryzshoop  jest taka opcja poniewaz są takze prywatni sprzedający ( nie prowadzący działalności)- oni nie wystawiaja FV

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Fryzshoop jako przedsiębiorca musisz wystawić dokument sprzedaży , jesteś płatnikiem VAT to musisz klientowi wystawić FV bez względu na ustawienia w ofercie .

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

A co jeśli klient nie poinformuje o chęci otrzymania FV dopiero po otrzymaniu paczki poprosi o FV??
@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lwowl w takiej sytuacji powinieneś wystawić fakturę. Przedsiębiorca ma obowiązek wystawienia faktury na żądanie. Oczywiście mówimy o fakturze imiennej, a nie na firmę (chyba, że był wystawiony paragon z nip).

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Generalnie - jeśli sprzedawca jest płatnikiem VAT, to powinien wystawiać FV i powinien to zaznaczyć na aukcji (no, chyba że handluje "lewizną"). Jednak Allegro udostępnia sprzedawcy opcję "nie wystawiam FV". I jest to zgodne z zasadami wystawiania aukcji.    

Kupujący, chcąc otrzymać FV - powinien to zgłosić najpóźniej w chwili zakupu - czyli przy wypełnianiu formularza opcji dostawy. Późniejsze e-maile nie mają znaczenia - oczywiście to leży w kwestii sprzedającego. 

FV imienna - to też nie jest prosta sprawa. To jest dokument "niefiskalny" wystawiony do paragonu. Może nie jestem zbytnio zorientowany w temacie, ale moje biuro rachunkowe wymaga podpięcia paragonu do FV niefiskalnej. Więc kupujący musi odesłać paragon, żeby otrzymać FV "imienną" (niefiskalną). 

Moderatorom sugeruję bliższe zapoznanie się z tematem i konsultację z odpowiednim działem przed udzielaniem wypowiedzi. 

"Przedsiębiorca ma obowiązek wystawienia faktury na żądanie. Oczywiście mówimy o fakturze imiennej, a nie na firmę (chyba, że był wystawiony paragon z nip)." - chyba nie ma znaczenia rodzaj FV, tylko moment składania deklaracji o wystawieniu FV - najpóźniej w chwili dokonywania transakcji.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów