anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura z poczty - zwroty przesyłek

mikeza
#20 Guru#

do tej pory nie było żadnych problemów, ale za styczeń mam doliczone do faktury z poczty ok 10 przesyłek zwrotnych. Zakładam, że to są przesyłki allegro (nieodebrane przez klientów), więc co robią na fakturze pocztowej ? Zazwyczaj były doliczane do rachunku allegro. Czy miał ktoś podobną sytuację ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Miałam na samym początku zmian, pisałam o tym tutaj:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-pocztex-kurier-48-zwrot/td-p/66335

Na szczęście od tego czasu wróciły do mnie tylko 2 przesyłki. Jeśli przeczytasz wątek to poczta obiecała korektę, która od września jeszcze do mnie nie dotarła 🤣

Za drugą, która wróciła ( list Allegro) skasował mnie i listonosz i Allegro 🤣 Odebrałam od listonosza bo miałam już otwartą dyskusję i bałam się, że jak utknie na poczcie to nie wyjdę z dyskusji obronną ręką.

Takie to powroty przesyłek z atrakcjami 😂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  muszę to wyjaśnić, bo nie miałem 10 zwrotów w styczniu nawet z paczkami allegro. Coś mi tutaj nie gra. chyba popołudnie spędzę na analizie tej faktury i wysłanych przesyłek. Coś mi doliczono, tylko nie wiem co ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Ja z  poczty korzystam jedynie do wysyłania przesyłek typu Allegro. Więc z PP nie mam już faktur.

Wcześniej miałem takie same przypadki. Do FV z poczty były doliczane zwroty przesyłek Allegro (inny numer umowy). Niedużo, 1-2 pozycje na kwotę kilka-kilkanaście zł. To tak, jakby ktoś specjalnie tak robił. Ze swojej strony nie reklamowałem tego - czas poświęcony na reklamacje byłby zbyt cenny. Poszło w koszta.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@AGD-SERVICE @Kaliope_Brzeg  u mnie wygląda jakby były to zupełnie nie moje paczki. Przeliczyłem cały styczeń i o dziwo liczba normalnych przesyłek na umowie zgadza się co do joty. Mam za to 10 zwrotów przesyłek, gdzie przez cały miesiąc miałem ich może 2-3sztuki. Nie są to w tej sytuacji moje paczki, bo nawet licząc ze zwrotami allegro nie byłoby ich aż 10. No cóż, będę drążył temat, bo to już kwota 100zł, więc tak tego nie zostawię. Prawdę mówiąc to pierwsza taka sytuacja, nigdy wcześniej nie miałem takich dziwnych doliczeń.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Poczta zorganizowała Ci popołudnie 😊

Jasne, za duża kwota żeby wrzucać w koszty, zresztą niby czemu. Może spróbuj zadzwonić do swojego opiekuna co on na to? Jeśli masz ogarniętego powinien pomóc i przyspieszyć rozwiązanie tej zagadki.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  mój opiekun niestety zmienił dział. Mam kontakt do osoby, która przejęła jego obowiązki. Jak będzie, zobaczymy. Pocieszające jest to, że pozotałe paczki zgadzały się idealnie, a było ich ponad 200szt (same pobrania i pocztex kurier). Problem tylko w tych dziwnych doliczonych zwrotach, które są jakby nie moje - dam znać jak sytuacja się zakończy. Na razie popisałem maile i reklamacje 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Bo tak jest z PP.

Dlatego zrezygnowałem z umowy z PP, przez ostatni rok wysyłałem tylko FP a na FV miałem zwroty na przesyłki biznesowe.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg Ja na Twoim miejscu bym wysłał przedsądowe wezwanie do wpłaty zwrotu przedmiotu korekty z doliczonymi odsetkami. Oni by to zrobili bez mrugnięcia okiem 😉 A spróbuj im napisać jak będzie zadłużenie, ze zrobisz korektę i im zapłacisz 🤣

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mikeza, czy mogę poprosić Cię o podesłanie konkretnych numerów paczek, dla których był zwrot i za które zostałeś obciążony przez Pocztę Polską? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mr_oma to nie jest taka prosta sprawa, ponieważ faktura z poczty, jak równiez specyfikacja tej faktury nie zawiera wyszczególnionych nr paczek ,a tylko ogólną liczbę wysyłek za pobraniem, odbiór z punktu, polecony. Tak po prawdzie nie wiem co to są za paczki, i czy to są moje paczki. Sprawdziłem pozostałą ilość nadań i wszystko się zgadza, problematyczne są tylko doliczone zwroty w ilości 10szt. (są to zwroty pocztex kurier48)

Na tą chwilę przeanalizowałem cały miesiąc styczeń i był jeden zwrot pobrania, a także 2-3 przesyłki allegrowe z odbiorem z punktu, gdzie klienci nie dali rady w czasie ich odebrać. Nawet jakby ktoś się pomylił i doliczył te zwroty allegrowe do pocztowej faktury nie ma możliwości aby było ich 10szt, bo max było ich 3-4 w cały miesiącu. Złożyłem reklamację i czekam na odpowiedź.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  @mr_oma  wracam z tematem. Dostałem korektę z poczty, która zamiast 10 zwrotów, liczy mi 7 zwrotów. Nadal uważam, że coś jest nie tak. moim skromnym zdaniem do faktury pocztowej mam doliczone zwroty przesyłek allegro, które widnieją również na fakturze z portalu. Tylko nie wiem jak to udowodnić, bo nie mam żadnej specyfikacji. Sprawdzałem tylko ręcznie w EN, w miesiącu styczniu miałem 1 zwrot pobrania. Będę starał się uzyskać od poczty nr przesyłek, jeśli jest taka możliwość.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Najlepiej uzyskać od Poczty i allegro szczegóły tych operacji, daty itd. Sprawa Ci się wyjaśni i zobaczysz kto może chce Cię skasować podwójnie 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 tak byłoby najlepiej, z allegro w sumie to nie problem, bo tam każda opłata jest połączona z nr przesyłki i wiadomo o co chodzi 🙂

pytanie do @mr_oma  czy na rozliczeniu z allegro (historia operacji na koncie) opłata za zwrot paczki będzie w kategorii "poczta polska - opłaty dodatkowe" ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mikeza, jeżeli chodzi o kwestię rozliczeń, to wszystko będzie widoczne w Rozliczeniach z Allegro, jeżeli jest to w ramach Smart. Jak tylko otrzymamy od Poczty Polskiej informację o korektach, zostają one wprowadzone na Twoim Rozliczeniu. 🙂
 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

Nie no, wyliczenia super. Raz 10, za chwilę już 7. Tak na dobrą sprawę to na tej korekcie powinni już wskazać numery przesyłek za które naliczają opłatę.

  Domagaj się twardo numerów, w końcu z palca nie wyssali tych naliczeń i muszą je mieć. No chyba że jednak z palca 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Tak. Dokładnie w tej kategorii. U mnie tak to wygląda :

Poczta Polska - opłaty dodatkowe

Numer nadania:

00559007730610599477

Nazwa usługi dodatkowej:

Zwrot Przesyłki Poleconej

Kod:

PP_N7_ZWROTPOLECONA

Numer zamówienia:

16c306f2-0263-11eb-9e52-4bd1a38eb76b

-
_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg ja mam tak samo, ale zastanawia mnie właśnie sprawa zwrotu poleconych allegro. mialem ich całkiem sporo na przestrzeni kilku miesięcy. Głównie z powodu niepełnych adresów podawanych przez kupujących. Teraz analizuję rachunek allegro i okazuje się, że przez pół roku mam 4 zwroty doliczone do rachunku, a było ich z pewnością kilkanaście. Na fakturze z poczty ich nie było. To gdzie się podziały, były za free, czy jednak się za nie płaci ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  konia z rzędem temu kto odgadnie jak to wszystko jest liczone. teraz analizuję rachunek allegro i wynika z niego, że jednak nie ma doliczeń do rachunku zwrotów przesyłek z odbiorem w punkcie. Wniosek - te zwroty są w rachunku z poczty ? Możliwe, że poczta jednak wcale mnie tak strasznie nie ograbniła. Z drugiej strony mam np. na rachunku allegro doliczone 4 zwroty przesyłek allegro polecona, a wiem, że było ich znacznie więcej. Na fv z poczty tego nie miałem, czyli rozumiem, że te zwroty są chyba darmowe ? w umowie tak było, że zwrot przesyłki firmowej poleconej jest darmowy. I chyba tak jest faktycznie. Podejrzewam, że te 4 pozycje na rozliczeniu z allegro są błędne, bo nie powinno ich być zupełnie.

Masakra jednym słowem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza   Z mojego rachunku Allegro wynika, że zwrot poleconego nie jest darmowy. Za ten polecony co wkleiłam Ci powyżej, skasowali mnie 6,49 zł.

A może raz jest darmowy, innym razem nie. Zależy kto liczy 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów