anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fikcyjny klient!!!

celkam2007
#9 Pomysłodawca#

Już po raz drugi fikcyjny klient kupuje ode mnie aparat. Nie płaci a moje konto obciążone jest prowizją. Dlaczego allegro nie wprowadzi potwierdzenia i akceptacji kupna przez sprzedającego? Dlaczego znowu mam ponownie tworzyć ofertę i reklamować nienależne obciążenie? 

Client:104291784 (Ander Jrco)

Kupione: 05 Lut 2022 21:34

Liczba sztuk: 1

Dostawa:

Odbiór osobisty - płatność przy odbiorze

Ander Jrco

ul. Grunwaldzka 182, 60-162 Miami

tel. 722 706 898

email. josherny968@outlook.com

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na początek daj sobie spokój z opcjami wysyłki za pobraniem i odbiorem osobistym .Ustaw sobie tylko wysyłkę po wpłacie i wtedy zawsze łatwiej odzyskać prowizję jak trafi się taki żartowniś. Sam widzisz że to zwykły wał ,ulica grunwaldzka w MIAMI to totalny absurd.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@celkam2007 Na Allegro Lokalnie nie udostępniaj odbioru osobistego i wysyłki za pobraniem, wtedy bez zapłaty z góry prowizja nie będzie naliczona - przeczytaj regulamin. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@celkam2007 
ul. Grunwaldzka 182, 60- ...

Kod pocztowy wskazuje na Poznań.
Pod tym adresem w Poznaniu mieści się m.in. Allegro .

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ChrisX2
#8 Zapaleniec#

Też miałem sprzedaż pod koniec stycznia. Kupiła "osoba" od dwudziestu lat na Allegro, zero opinii, nic nie sprzedaje, ale często się loguje na swoje konto.

Nie odpowiadała na maile, nie odbierała telefonu. W końcu anulowałem zakup i dostałem od razu zwrot prowizji.

Potem sprawdziłem, chyba wszyscy licytujący mieli zero opinii. Jeden na Allegro od dwóch miesięcy, reszta od ponad dwóch lat.

Wiem, że można dodać klientów do "Moi nieaktywni kupujący". Ale to słabe narzędzie.

Kiedyś była taka opcja, by kupować mogli tylko ci, którzy mają ustaloną ilość komentarzy pozytywnych. Teraz to pewnie nielegalne.

Czy macie jakieś sprawdzone, wypracowane sposoby obrony przed robotami i fikcyjnymi klientami?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@celkam2007, wskazane przez Ciebie konto zostało już przez nas zablokowane. Mam nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w przyszłości. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Mrpiotrovsky
#8 Zapaleniec#

Ten sam klient dzisiaj zakupił u mnie towar, oczywiście odbiór osobisty..

oznacz moderatorów

ChrisX2
#8 Zapaleniec#

Czy macie jakieś sprawdzone, wypracowane sposoby obrony przed robotami i fikcyjnymi klientami?

oznacz moderatorów