anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Finalizacja zakupów licytacje

cendep2
#2 Obserwator#

Witam, gdzie powinno się umieścić informację aby kupujący miał np 7 dni od zakończenia licytacji na finalizację zakupów? Bez takiej informacji kupujący ma 30 dni na finalizację - taki okres czasu jest zdecydowanie nie do przyjęcia dla mnie 🙂

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@cendep2 allegro czy allegro lokalnie ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cendep2
#2 Obserwator#
allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cendep2 to system ustawia i nic nie zmienisz, nawet jak dasz taki zapis to i tak klient będzie mógł zapłacić po 27 dniach i będziesz miał problem z brakiem towaru 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@cendep2 Jeśli allegro zwykłe to tak:
W zakładce 'o sprzedającym' umieść informację, jaki określony czas czekasz za wpłatą oraz każdorazowo zrób to w opisie licytacji (aby uniknąć nieporozumień).
Jeśli ten czas minie wyślij do kupującego ostateczne wezwanie do zapłaty z nowym terminem (np kolejne 3 dni). Jeśli nie będzie wpłaty możesz anulować zamówienie.
Powyższe było konsultowane tzw. 'działem prawnym' allegro i jest zgodne z regulaminem allegro.

 

oznacz moderatorów

cendep2
#2 Obserwator#

Miałam imformację w zakładce o sprzedającym, wysłałam ponaglenie. Bez odpowiedzi ze strony kupującego. Kupujący założyl Dyskusje i Allegro kazało mi wysłac towar..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cendep2 napisałem Ci wyżej możesz pisać gdzie chcesz ale system allegro zezwala na dokonanie zapłaty do 30 dni i nic nie zrobisz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@cendep2 Niestety allegro często gubi się w zeznaniach.

Regulamin allegro:

7.5.

W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar:

a. w ciągu 7 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz,

b. w ciągu 14 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz dla której Kupujący wybrał wpłatę przelewem tradycyjnym,

c. w ciągu 30 dni w przypadku Licytacji.

W PRZYPADKU BRAKU INNYCH USTALEŃ STRON TRANSAKCJI obowiązuje to co jest podane w punktach a-c.
Jeśli takie ustalenia są to obowiązują te ustalenia. Za ustalenia można uznać zapis o terminie płatności zawarty w ofercie.

oznacz moderatorów