anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Firma czy nie ?

RLis
#10 Popularyzator#

Jest sobie sprzedający, ukradł mi foto towaru i opis, oczywiście serwis nic z tym nie zrobił bo ich "system tego nie potwierdza" - przeboleję

Gość w "o sprzedającym" nie informuje że jest firmą, jednak jego ilość aukcji >300 sugeruje że to wyprzedaż przydasi raczej nie jest, nie wystawia faktur - ale to jeszcze nie dowód - natomiast ma jeszcze dopisek że przedmioty przez niego wystawione nie podlegają ani gwarancji ani rękojmi, to już chyba skutecznie definiuje sprzedającego jako "nie firma" czyż nie ?

Czy w tym przypadku dyskusja z Allegro ma sens czy od razu "uprzejmie donoszę" do UKS ?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RLis prześlij nam login sprzedawcy na adres spolecznosc@allegro.pl.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RLis Allegro po zgłoszeniu takiego przypadku odpowie, że nie ma kompetencji do stwierdzenia, czy jest to działalność gospodarcza, choć to samo Allegro doskonale wie, że sprzedaż zorganizowana o charakterze ciągłym jest działalnością gospodarczą, niezależnie od tego, czy jest zarejestrowana. Allegro po zgłoszeniu wyśle sprzedającemu „stosowny komunikat”, w którym poda definicję działalności gospodarczej i więcej nie zrobi nic, poza pobieraniem opłat od takiej sprzedaży, choć ma dane sprzedawcy i zna historię jego konta.

oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

 @RLis Potwierdzam to co pisze @xyz96 . Taką samą odpowiedź otrzymałem. Obrót miesięczny na kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie od kilku lat to na pewno nie wyprzedaż garażowa. Trwa to już kilka lat. Allegro nic z tym nie robi bo mają z tego kasę. A powinno być tak, że obrót na taką kasę powinien być z automatu zablokowany, jeśli konto nie jest zarejestrowane na firmę.

oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

a ja póki co to nie dostałem żadnej odpowiedzi, nawet takiej "nasze systemy tego nie potwierdzają" 😄

I jak tu konkurować z szarą strefą, gdy nawet tak poważna firma jak Allegro 😉 po cichutki przyzwala na takie działanie ?

no chociaż w sumie pieniążki z prowizji nie śmierdzą 😁

tylko wypierzcie je dokładnie bo w Poznaniu korona już jest

oznacz moderatorów