anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Funkcja "grupowania" podobnych produktów na Allegro jest popsuta dla produktów z Allegro Lokalnie.

crash342
#8 Zapaleniec#

Próbowałem swój towar, wystawiony na AllegroLokalnie, znaleźć na Allegro https://allegrolokalnie.pl/oferta/figurka-nendoroid-1997-fran-reincarnated-sword-ani

Wyszukałem ogólnie (po typie figurki) https://allegro.pl/kategoria/gadzety-figurki-53451?string=nendoroid i nie było jej nigdzie widać. Dopiera się pojawiła, gdy wpisałem specyficznie nazwę tej konkretnej figurki, tak że ona była jedynym wynikiem wyszukiwania.

Co się stało?

A no cóż, programiści Allegro, w swojej mądrości "zadecydowali", że jeżeli ich "świetna" funkcja grupowania tych samych produktów jest włączona, to wszystkie oferty z Allegro Lokalnie będą zgrupowane w jedną grupę, mimo, że są to kompletnie inne produkty i mają inne nazwy. W tej ofercie są pogrupowane wszystkie oferty z AL:

W tej ofercie są pogrupowane wszystkie oferty z ALW tej ofercie są pogrupowane wszystkie oferty z AL

Po wejściu w tą grupę "podobnych": https://allegrolokalnie.pl/oferty/gadzety/figurki-53451/q/nendoroid?rep=1068433900

P.S. po wyłączenia "grupowania"  moja oferta jest widoczna normalnie na Allegro, ale przeciętny użytkownik nie będzie się w to bawił.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@crash342 Twoja oferta z Lokalnie jest prawidłowo widoczna na Allegro.pl. To, że konieczne jest wpisanie konkretnej nazwy wynika z różnic w algorytmach wyszukiwarek na obu tych platformach. Na Allegro Lokalnie nie ma możliwości połączenia oferty z katalogiem produktów, jak to jest na Allegro.pl. Również na Allegro.pl jednym z najważniejszych parametrów walidujących oferty na liście jest jakość sprzedaży, której nie prowadzimy na Lokalnie. Stąd takie różnice w wyświetlaniu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

Ale to dlaczego wszystkie wyniki z Allegro Lokalnie są wpychane do jednego worka, nawet jeżeli są to kompletnie inne produkty?

Bardziej logicznym rozwiązaniem by było zostawianie wyników z AL "luzem" w wyszukiwaniach, gdyż obecnie potencjalny kupujący widzi tylko (biorąc przykład podany wyżej):

"W tej grupie są tylko nendoroidy Fullmetal Alchemist Alphonse. Nie szukam tego, więc nie będę tej grupy otwierał." 

mimo, że w tej grupie jest dziesiątki/setki innych, niepowiązanych ze sobą produktów.

Tym sposobem kupujący mają nikłą szansę na znalezienie ofert z AL.

Jeżeli już musicie je grupować, nawet jak są to kompletnie różne produkty, to lepszym rozwiązanie by było nazwanie grupy "Tu znajdziesz wyniki wyszukiwania z Allegro Lokalnie", bo i tak po kliknięciu w tą grupę użytkownik odsyłany jest do wyszukiwania na AL.

oznacz moderatorów

crash342
#8 Zapaleniec#

P.S. Odnośnie: "Na Allegro Lokalnie nie ma możliwości połączenia oferty z katalogiem produktów, jak to jest na Allegro.pl."

Nie wiem czy o to Pani chodzi, ale niejednokrotnie, gdy wystawiałem przedmiot na AL, system pytał się mnie, "czy to jest ten produkt" i podpowiadał jakieś przedmioty (rzadko trafne ale czasami trafił). Czyli jakieś połączenie z systemem produktów jest.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@crash342 To jest zupełnie inna funkcja. Ma za zadanie ułatwić wystawianie ofert, ale nie kataloguje produktów w taki sposób, jak na Allegro.pl.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów