anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdy dane kupującego są niepełne i nie możesz się z nim skontaktować, napisz do nas - BŁĘDNY LINK

ChrisX2
#8 Zapaleniec#

Wystawiłem przedmiot. Dostałem wiadomość o nowym licytującym w aukcji.

W mailu jest informacja:

"Gdy dane kupującego są niepełne i nie możesz się z nim skontaktować, napisz do nas."

Link w NAPISZ DO NAS jest błędny, nie aktualny, przerzuca na stronę główną Allegro.

Proszę to poprawić.

Druga sprawa - dlaczego nie mogę napisać do licytującego? Mogę otworzyć jego kartę na Allegro, ale nie ma żadnych danych do kontaktu. Czy to dlatego, że jego "dane są niepełne"?

Chciałbym, by licytujący potwierdził udział w licytacji; chcę się upewnić, że to nie jest robot, automat.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ChrisX2 Dzięki za zgłoszenie nieprawidłowego adresu, poprawimy to. Jeśli dane kupującego są niepełne, to możesz do nas napisać przez ten formularz

Czy próbowałeś skontaktować się z licytującym przez Centrum Wiadomości? Wystarczy wprowadzić jego login i wysłać wiadomość. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ChrisX2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź.

Tak, napisałem wczoraj do obu licytujących przez Centrum Wiadomości. Jak na razie brak odpowiedzi. Dlaczego nie można napisać bezpośrednio z maila powiadamiającego o licytacji?

"Jeśli dane kupującego są niepełne, to możesz do nas napisać przez ten formularz. " - W momencie zalicytowania dostaję tylko login licytującego. Więc to oczywiste, że jego dane są niepełne, bo nie mam jego maila lub telefonu. Mam za każdym razem pisać do Allegro przez formularz, że dane kupującego są niepełne?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ChrisX2 Rozumiem, że chodzi o ofertę numer 11811139232? Licytacja jeszcze trwa, nie została zakończona. Wszystkie niezbędne dane otrzymasz po jej zakończeniu. W tym momencie masz do dyspozycji Centrum Wiadomości. 

Rozumiem Twoje obawy. Kupujący na opłacenie zakupu (z licytacji) na Allegro ma 30 dni. Zawsze możesz zgłosić nam sytuację, kiedy kupujący wylicytował przedmiot i nie opłacił zakupu - będziemy interweniować.    

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ChrisX2
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem w poprzedniej licytacji, że kupujący wylicytował przedmiot i nie opłacił. Allegro napisało, że interweniowało. NIC TO NIE DAŁO. Kupujący nawet się nie odezwał. Co Allegro może jeszcze zrobić kupującemu?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ChrisX2 pełne dane otrzymasz po zakończeniu licytacji i to tylko zwycięzcy. Nieraz do licytacji kupujący używają zewnętrznych programów/skryptów.

oznacz moderatorów

ChrisX2
#8 Zapaleniec#

Nie mam nic przeciwko używaniu zewnętrznych programów do licytacji.

Jestem przeciwny licytowaniu i potem nie kupowaniu. Właśnie miałem taką sytuację.

Licytuje użytkownik od dwudziestu lat na Allegro, zero komentarzy, nic nie sprzedaje, ale co raz się loguje na konto.

Otrzymałem dane po zakończeniu licytacji. Dzwonię na telefon - nie odbiera. Napisałem dwa przypomnienia na maila. - Żadnego odzewu.

Allegro napisało ze swojej strony i też nic. Nie pomogło. Mam napisać do Allegro, by mu zablokowali konto? Jeden fałszywy zakup to za mało.

Dlatego piszę do licytujących, by potwierdzili swój udział w aukcji. Jeśli licytujący jest niewiarygodny, to można go legalnie wyrzucić z aukcji.

Ponieważ karty graficzne są  teraz drogie zastanawiam się, czy ktoś nie podbija sztucznie cen, bo sam na innym koncie sprzedaje karty.

Sprawdziłem - wszyscy licytujący na poprzedniej aukcji - przeważnie długoletni użytkownicy Allegro, ale zero komentarzy. Od kiedy na Allegro nie wystawia się komentarzy kupującym?

 

oznacz moderatorów