anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie złożyć reklamację za dopłatę do przesyłki?

MaxyAgd
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Proszę o informację, gdzie mam złożyć reklamację za dopłatę do wysyłki INPOST?

 

Zwykle jak dopłata przychodziła do managera przesyłek inpost - składałem reklamację do inpost. W 90% reklamacje były zasadne. Teraz widzę, że takie dopłaty pojawiają się na rozliczeniach z allegro i to po 2 miesiącach od nadania przesyłki:

 

08.03.2021
13:48
 
InPost - opłaty dodatkowe

Numer nadania:

642360589140139122390468

Nazwa usługi dodatkowej:

Opłata za weryfikację wagi i wymiarów przesyłki

Kod:

INP_N1_WER_WYM

-12,30 zł
-868,77 zł
08.03.2021
13:48
 
InPost - opłaty dodatkowe

Numer nadania:

642360589140139122390468

Nazwa usługi dodatkowej:

Opłata za traktowanie przesyłki jako ponadgabarytowej

Kod:

INP_N2_JAK_GABARYT

-18,45 zł
-856,47 zł
 
 
Wysyłamy małe przesyłki. Zawsze w kartonikach. W tym wypadku 60x40x15cm - waga 3kg.
 
To jakiś nowy sposób allegro na dodatkowe opłaty?
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

MaxyAgd
#7 Wielbiciel#

Dziękuję.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MaxyAgd dziękujemy za kontakt z nami. Po zweryfikowaniu sprawy u przewoźnika okazało się, że przesyłka o 2 cm przekraczała maksymalne wymiary dla gabarytu B, dlatego została naliczona dodatkowa opłata. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MaxyAgd
#7 Wielbiciel#

Zobaczcie jak można klienta robić  w wała. Od kilku lat kupuję Kartony 600x380x190 na paczkomat gabaryt B. Pomyliłem się wcześniej i napisałem 600x400x150, bo tak mi się wydawało  (zaciekawiło mnie to, bo przecież sam czasami wrzucam je w paczkomat i jest luz) . Miła Pani z allegro napisała, że to przez to, że karton za duży 🙂 bo ja się wcześniej pomyliłem 🙂 w taki sposób każdemu można nie uznać reklamacji - inpost nie ma wglądu w wymiary przesyłek. Ktoś sie pomyli z obsługi inpost i walą dopłaty jak im sie chce.. Poniżej zdjęcie z aukcją kartonów jakie kupuję od kilku lat.

zrzut.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MaxyAgd dopytałam jeszcze miłą panią z Allegro i przekazała mi odpowiedź od InPostu - "przesyłka została uznana jako ponadgabarytowa. Paczka została zadeklarowana przez Klienta jako gabaryt B, którego maksymalne wymiary wynoszą 64cm x 38cm x 19cm.
W zaistniałej sytuacji, jeżeli Nadawca nie zgadza się z naliczeniem, sugeruję zgłoszenie reklamacji.
Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz reklamacyjny, który udostępniony jest na stronie internetowej:
inpost.pl/kontakt/zloz-reklamacje ;
Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 30 dni kalendarzowych, a odpowiedź zostanie przekazana na adres email wskazany w formularzu reklamacyjnym". 

Dlatego jeśli te informacje się nie zgadzają to najlepiej żebyś w sprawie reklamacji skontaktował się bezpośrednio z InPostem.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@MaxyAgd Do Allegro składaj reklamacje. Żeby nie płacić dodatkowo musisz dokładnie dokumentować przesyłki, wszystkie ich właściwości 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Witam. Co jakiś czas po miesiącu dostaję opłaty dodatkowe do przesyłek  to nie standard albo waga gabarytowa na wielka wysyłam ciągle to samo dotyczy dpd i Inpost. Składam reklamację i otrzymuję wiadomość  negatywną. Więc proszę jako nadawca o protokoły weryfikacji przesyłek a Oni nie chcą ich wydać bo twierdzą że to dane wewnęczne.  Najlepiej zeby firmy robiły foty przesyłek które im nie pasują gdyż teraz obsługa pisze na tych protokołach co chce i nie ma jak sie do tego odnieść. Ktoś z Panstwa składał skargę do Urzedu Komunikacji Elektronicznej?

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Rozumiem, że te dopłaty widnieją na fakturach od przewoźnika? Czy na rozliczeniach z Allegro?

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

rozliczenia z Allegro

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Hmm, może warto by zapytać samo Allegro skąd te dopłaty? W końcu rozliczasz się z nimi, wytłumaczenie dodatkowych kosztów jest tutaj obligatoryjne raczej.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Było już tu trochę wątków jak to firmy kurierskie "powiększają " wielkość paczek i doliczają niesłusznie dopłaty ,poszukaj może jakiś pomysł znajdziesz dla siebie. 

oznacz moderatorów

pmgarden
#8 Zapaleniec#

Chętnie się podłączę do tematu, właśnie podliczyłam dopłaty Allegro dpd  przy 95 paczkach dopłaty od 12 do 144 zł średnio 30,99 do paczki (kartonu) 110x55x30 czyli w idealnym gabarycie, waga max do 3,5 kg. Dopłata prawie 2700 ! To jakiś żart.....i tak od kilku miesięcy. Za każdym  razem reklamacja odrzucona 😕   

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wygląda na to że firmy kurierskie znalazły sposób na odrobienie strat na usługach w smarcie .Mam nadzieję że się mylę ale wygląda to bardzo podejrzanie .

oznacz moderatorów

pmgarden
#8 Zapaleniec#

Najwyraźniej tak.... ale chyba trzeba ukrócić ten proceder bo tak dalej być nie może. Pytanie -jak?

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Może trzeba spróbować z RZECZNIKIEM PRAW KONSUMENTA.

oznacz moderatorów

pmgarden
#8 Zapaleniec#

Dobry pomysł, a może jakieś zbiorowe pismo ?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jakby się udało zebrać kilku sprzedawców z podobnym problemem mogło by to pomóc ,sam nie mam jak się do tego dołączyć bo nie korzystam obecnie z żadnego kuriera ,sprzedaję rzeczy małe listami poleconymi lub paczkomat i nie mam problemu z doliczaniem do wysyłek za rzekomo przekroczony gabaryt.

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Koszty rosną ceny nie wzrastają to trzeba jakoś dorobić

oznacz moderatorów

pmgarden
#8 Zapaleniec#

W takim razie zapraszamy wszystkich "pokrzywdzonych" do zgłaszania się. Im więcej tym lepiej. 

oznacz moderatorów